Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kültür Turizm Bakanlığı Artvin’i kazandım ama nasıl yapacağım!?

Momonosuke

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
3
Merhaba abilerim ve ablalarım.

Ben Kültür ve Turizm Bakanlığına arkeolog olarak atandım. Ama izmirde yaşıyorum, atandığım şehir Türkiyenin diğer ucu. Benim için sorun değil ama ailemin bakımına ihtiyacım var ve annem İzmirde yaşıyor.
Bu yüzden adam akıllı sevinemedim. Gerçekten engelimden dolayı hayatımda desteğe ihtiyacım var.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI - EKPSSP3
ARKEOLOG (ARTVİN/TÜM İLÇELER/TAŞRA/TH/6)

Engelimden dolayı bakıma ihtiyacım oluyor. İzmirde yaşamam gerek. Lütfen bana destek olur musunuz? Nasıl bir yol izlemeliyim?
Saygılarımla.

@OzanKaanCevik, hayırlı olsun öncelikle. Atandığın kurumla iletişime geçerek, engellilere tanınan yer değişikliği hakkından faydalanmak istediğini söyle ve dilekçeyi ne zaman, nasıl ulaştıracağın konusunda bilgi almaya çalış.

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK
Engellilik Durumuna Bağlı Yer Değişikliği (2)(3)
Ek Madde 3 – (Ek: 30/6/2014-2014/6578 K.)

bu kapsamda bulunduğun yerde başlamak istediğini belirtebilirsin. Dilekçende gerekçelerini de açıkça belirt. Temel ihtiyaçlarını karşılarken ailenden yardım aldığını belirt ve raporlarını da ek yap.

@OzanKaanCevik, Söylediklerinizi anlıyorum ama tercih yaparken artvin çıkarsa nasıl giderim diye düşünmediniz mi?
Ben tercih yaparım çıkarsa bir şey düşünürüz mantığı yanlış.

Bazı kurumlar göreve başlaman yer değişikliğine izin veriyormuş ama hepsinde olabilen bir durum değil.

Şimdi yaşadığın yere atamanı aldıramazsan sende gitmezsen o kadro boş kalacak o kadroya gidebilecek başka bir engelli açıkta kalmış olacak.

Sırf bu yüzden ben oğlum için yaşadığı şehir dışında tercih yapmadık ve yerleşemedi

@karakaya,
Gideceğim. Allah büyük.

İzmir olmazsa Türkiyenin her yerine giderim. Yıllarca çok emek verdim. En büyük hayalim arkeolog olarak işimi yapmaktı. Kimsenin hakkını girmedim.
Rabbim neyi nasip ediyorsa o olsun.

Hayırlı olsun @OzanKaanCevik,
Geçmiş yazışmalarını biraz karıştırdım
Sevindim. atanmayı, bölümünle ilgili çalışmayı gerçekten de çok istemişsin ve istediğin olmuş ne güzel
Rabbim kimsenin emeğini boşa çıkarmasın
Ama şu da dikkatimi çekti yurt dışına bile çıkmayı göze almışsın. Artık Türkiye'de yaşamak istemiyorum demişsin. bunu göze aldığına göre Artvin'e de gidebilirsin

Ozan kardeşim, ben de benzer bir eleştiri getirecektim sana ama "hadi hevesini kırmayalım" dedik lakin kara duman lakaplı arkadaşımız yerde göğe kadar haklı.
Sıkıntılı durumlara düşmemek için tercih yaparken düşünmek en uygun olanı idi. Arkadaşım çok güzel bir noktaya da parmak basmış, gitmezsen gidebilecek durumda olan bir başkasının hakkını yemiş oluyorsun.

Senin rahatsızlığını bilmiyorum. Allah sana ve cümlemize şifa versin inşallah. Gitme imkanın varsa, zor da olsa bunu yapabilirsen git ve hem vicdanen rahatla hem de gider gitmez tayin şartlarını araştırıp İzmir'e dönmenin yollarını ara derim naçizane olarak.

Ben Artvin'e gitmedim ama oraya yakın olan Borçka'ya gittim. Çoruh Nehri deli gibi kahverenkli olarak akıyordu o zamanlar, her taraf yemyeşil. Her kış kapanan Cankurtaran geçidi kolay kolay araçlara yol vermezmiş ama şimdi herhalde o sıkıntılar ortadan kalkmıştır.

Arkadaşım tıbbiyeyi bitirir bitirmez kendisine "mecburi hizmet için Yallah Borçka'ya" dediklerinden onunla beraber Borçka'yı, arkadaşın görev yapacağı yeri görmeye gittik günübirlik. İnsanlar atanan doktorun geldiğini duyunca deli divane oldular. Sene 1984. İnsanlar misafir etmek istediler ancak biz akşam ayrıldık oradan. İnsanları çok cana yakın ve saygılı idi. Türkiye'nin okuryazarlık oranı en yüksek ili idi Artvin. Hala öyle mi yoksa değişti mi bu istatistik bilmiyorum. Kışları biraz sert oluyormuş. Gürcü kökenli ahali çoktur orada. Yani zarar gelmez onlardan.

Ben Fethiye Patara'yı gezerken yoruldum. Hanıma dedim "siz isterseniz dolaşın veya siz de ağacın altında dinlenin." Ben de orada kazı yapan genç bir arkeologla azcık lafladım ve şunu sordum.: Bu kavurucu sıcakta bu toz toprak içerisinde çalışmak, leş gibi tozla kaplanmak zor olmuyor mu? Enteresan bir cevap vermişti: Tırnak parçası büyüklüğünde de olsa bulduğumuz bir antikanın bize verdiği zevki bilsen böyle sormazsın.

Öyledir herhalde ne bileyim.
Tekrar hakkında hayırlı olsun.
Selametle

@çirkin1,
Merhaba Erasmus ile yurtdışında bulundum. Sürekli bir çıkış aradım. Allah razı olsun. Gideceğim hazırlıklarıma başladım.

@alifatih1958,
Abi selam.
Gideceğim abi, saygılar. Güzel anlatımın için teşekkür ederim. Nasip abim.

Dün olayın şokuyla zorlandım. Ama ailemle konuştuk tekte olsam gideceğim. Bekliyorum haberin gelmesini.
Erasmus zamanları gençtim şimdi ise 30 yaşındayım. :) Engel durumum biraz arttı. Kendi işimi yapmak nasip olmuş, Allah izin verirse gideceğim.

Bu arada abi tekrar eski mesajlarımı okudum. :) 2018 de yazmışım. Yıllar geçmiş ^^

Kardeşim bana satabilirsin valla çok iyi yere düşmüştün izmir de oto sanayi de çalışıyorum takasa açığım :D
Şaka bi yana hayırlı olsun güzel yer karadeniz yeşillikleri iyi gelir.

@virus34,
Allah daha iyilerini sana nasip etsin. Çok teşekkür ederim, saygılar sevgiler dilerim.

@çirkin1,
Çok teşekkür ederim abi. Saygılar, sevgiler dilerim.

@OzanKaanCevik, Arkeoloji, antik şehirler, mitoloji vs bunlar hep ilgimi çeken ve bayıldığım şeyler
Bu yüzden ayrıca sevindiğimi belirtmek isterim

artvin arkeoloji şehri değildir. kültürel çok değil hatta hiç iş çıkmaz. çünkü yaşam olarak çok fazla kültür tercih etmemiş medeniyet olarak. akşama kadar masa başı iş. ama artvin yaz kış bol yağış alır . denizellik etkisi kısıtlıdır hatta yok denecek kadar azdır. yazın bile yorganla yatarsın. ama mis gibi yeşillik oksijen. alışırsan doğayı seversen gelmezsin bile. ama şunu farkettim . 2018 de yurt dışına bile giderim. 2024 atama da ben eve bağımlıyım gitmem çok zor olur. 4 post altında giderim gidicem.

Merhaba biraz geç fark ettim kusura bakmayın. Ben de yaşadığım ilden başka bir ili kazandım. Bakanlıkla görüştüm. Başta gidip başlayış yapmamız gerekiyormuş daha sonra tayin hakkımızı gittiğimiz yerden kullanabilecekmişiz.

Üst Alt