Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak zarı ameliyatı sonrası deneyimler..?

Konular
10
Reaksiyonlar
0
Kulak zarlarım delikti ve bitanesinden 1 sene önce diğerini 43 gün önce zara yama yapılan bir amelîyat geçirdim. Testlerde işitme düzelmiş görülsede ne yazikki farkını sadece evde anlıyorum ama dışarıda dibimde konuşun kadının sesi bile kısık bunu anlatmaya çalışsam da doktor ya inanmıyor yada daha iyi olacağını söylüyor ve umarım öyle olur. Dışarda hayat renksiz gibi sadcee araba gürültü sesleri iyi ve net insan sesleri de var tabiki ama anlam veremedim şey dibimde konuşan kadın ve çocuk sesleri derin ve kısık hayat böyle nasıl devam eder artık yoruldum 😭 işitme sorunu yaşayanlar varmı?

oncelıkle gecırdıgınız amelıyat ıcın gecmıs olsun
doktor yapılan amelıyat ıcın tabı ıyı dıyecek kendı yaptıgını:)
ama sız delık zar amelıyatından ısıtme duzelmesı beklıyorsunuzkı bu olmaz
zar amelıyatı kulak yapınızı korumak ıltıhap olmaması ıcın onlemdır
bu kadar karamsar olmamalısınız gozunuz gorurken azıcık ısıtme kaybı ıcın moralınızı bozmasanız keskı
moral bozuklugu ıle kendınıze yaparsınız onunuze bakın
olan ısıtmenızın degerını bılın

GRAHAM BELL işte 2 sene öncesine kadar böyle değildi zor geliyor mesela bir işe girmek istiyorum ama nasıl olacak? Dışarı çıkamıyorum hayata devam etmek istiyorum ama olmuyor cihaz diyorum ama doktor o kadar bana inanmiyorki cihaz dediğim zaman doktorlar gülerek gerek yok diyor

evet ınsan bıraz anlayıs ıstıyor doktorundan ama onlarda o kadar ıs arasında empatı kurmak ıslerıne gelmıyor
ısıtme kaybı zor tabı ısıtme testınızı paylassaydınız burada mehmet bey sıze tavsıye verebılırdı
doktorunuzu degıstırebılırsınız mesela bıde
cıhaz denemek almak ıstersenız doktora bagımlı degılsınız
ısıtme testınız ıle gıdın deneyın cıhazı belkı ısınıze yarar
doktor raporu ıle sgk odemesı dersenız pekte tamah edılecek bı para vermıyor sgk
onun yerıne satıcı ıle pazarlık yapıp dusurebılırsınız fıattan
ama bakın ısıtme testınız ıle gıdın cıhaz denemeye

GRAHAM BELL işitme sol bilmiyorum henüz ama tahmini oda sağ gibi 18 db civarı dediğim gibi test böyle söylüyor sağ kulak taen son 17 db çıkmıştı ama test bence gerçek hayattaki şeyle aynı değil. Zaten ilk kulak ameliyatımda böyle bir sorun yaşadım için bu kez doktor değiştirip bu Amelîyatı farklı doktorda oldum ama sonuç aynı diğer kulak kemiklerimdede sıkıntı yok bunun sebebi olmalı ama doktorlar bile anlamıyor bunun sebebini cihaz konusuna gelince birazcık korkum var taktikca işitme kaybı yapar ve ilerlerse diye

17 db 18 db ama hamgı frekanslarda desemde cıhaz gerektırecek kadar kayıp yok dıyebılırım
ısıtme cıhazını yuksek ses ayarı yaptırmayın ıste ısıtmeye zarar veren yerı bu
bırde kolay degıl ne kadar bızlere faydalı olsada cıhazın kahrını cekmek bıssuru paralar vermek
ılerlemesı sebebı bır terk cıhaz degıl

GRAHAM BELL tiz seslerde galiba bu kayıp saf ses iyi sorun zaten kısık duymam başka nasıl yapabilirim ki kulak içi olan cihazlar iyimi sizce kullansamda tek kulağa kullanırım ve sadece dışarda kullanırım evde sorun yok çıktığım zamanlar dışarda kullanırım alisamazsiniz derseniz de benim için alışmak önemli değil dışarda insan sesini biraz daha yüksek duymak

Gammzelli99

Yaa gamze sana birşey sorcam. Seninde ameliyat sırasında kulaklarına spongos eriyen sünger yerleştirildimi? Benim kulak ameliyatı sadece zar onarım yapıldı hem sağ hem sol onarım. 2.kontrole gittim 5 gün önce doktor antibiyotik damla verdi ve süngerlerin en az 1 ay sonra eriyeceğini söyledi. Bu sünger 2 ay sonramı eriyor yaff. Hâlâ kulaklarım da yutkunma yaparken cark cark sesler geliyor.

deasn12 evet oluyor damla damittikca ericek hepsi 1 ayda sürebilir 2 kulak aynı andamı oldunuz ve işitme kaybınız varmıydı

Gammzelli99

Benim işitme sorunum yok. 22 yıldır delik olan sağ kulağım da çok az vardı. Sol kulak temizliği sonrası sol kulakta da delik tespit edildi zaten. Ben sırf yutkunma sonrası patpat pat seslerden rahatsız olduğum için zar onarımı yapıldı. Ameliyattan önce sol kulağım pat pat ses yapardı hafif olarak. Ameliyat sonrası sağ kulağım da ses gelmeye başladı.. stres bozan bir ses patpat sesi. Zaten doktor 2 ay çürük duyarsın demişti 2 ayda anca süngerler erir demişti 45 gün oldu hala sesler duyuyorum 😏😏😏
Evet 2 kulak aynı anda hacettepe üniversitesinde yapıldı. 3 saat sürdü. 1 saat sonra da taburcu oldum.
Yutkunma yaptığım anda resmen samanlıkta gezer gibi oluyor daaaaaaaan diye ses geliyor..
Yanımdan kamyon yada yüksek sesli araba geçtiği an rahatsız edici oluyor yüksek sesleri duymak çok rahatsız edici..

Gammzelli99

Yavvv duymam iyi iyi. Birazcık azalma var ama o kadar da değil yani. Sohbet muhabbet rahatlikla yapıyorum ama yutkunma sonrası deli oluyorum daaaaaaan diye vuruyor resmen. Ne biçim süngerlermiş arkadaş yaaaa. Benim dış kulak ile orta kulağa sünger basılmış sadece. 2 ayda ne erimez süngermis. 45 gün oldu inşallah erir gider artık yaffff. Ses olan sağ kulağıma elimi dışardan sürtüyorum boş koliye dokunmuş elimi sürtmüş gibi ses duyuyorum.

deasn12 malesef o dan çark curk sesler kalıcı onlar geçmiyor sadece birazzik azalır o kadar sağlam kulak gibi olmuyor sonuçta orda yama var

deasn12
o sesı derın duyuyor kulagın degıl:)
benım koklear ımplan cıkarılan kulagım sıfır yanı sagır hıc ses duymaz
ama kazara elım degerse kesekagıdını ovalar gıbı ses duyuyoırum:eek:

Gammzelli99

Yama derken yama zaten deliği kapatmak ve kulak zarını kapatmak için. Bende zaten temizlikten sonra delik ortaya çıktıktan ameliyattan önce yutkunma sonrası pat pat pat sesleri oluştu. Oda sol kulağımda ama şimdi o ses sol kulak değil sağ kulağımdan geliyor. Benim en şüphelendiğim şey östaki borusunda tıkanıklık ve enfeksiyon olması. Çünkü yutkunma olsun çiğneme gibi basınçları östaki borusu dengeler.. Ağrı yok sızı yok ama yutkunma sonrası öyle bir vuruyorki anlatamam.

Kulak zarı ameliyatı

Arkadaş kulak zarı amelîyati olduk tam kurtulduk derken sürekli tıkanması beni deli ediyor psikoloji kalmadı gün içinde tıkanıp açılıyor aslında tam olarak hangi kulak tinanuuor onuda anlamıyorum birileri konuşurken sanki bir kafamda duyuyorum kulaklar değilde kafa duyuyor gibi

KAFANLA BILE OLSA konusma anlama olmasa bıle ses duymak nımettır derecesıne getırmesın allah senı:(
kulaga doktor elı degınce boyle oluyormus sabır arkadasım

Valla dışarı çıkmak istemiyorum yaşamak bile istemiyorum artık psikoloji Kalmadı

Valla dün ben 2.kontrol için doktorun yanına gittim. Kulak zarları kapanmış sıkıntı yok dedi. Yüksek gelen sesler ile yutkunma sonrası basınç olayını görüştük basınç testi ve işitme testi yapılacak. Basınç için ostaki boru hattında daralma olacağı için östaki ameliyatı yapilacak sonra. Yüksek sesler için normal dedi alışacaksın dedi kulak açılmaya başladığı zaman sesler yüksek olarak duyar sonra normale döner dedi. Az sabır dedi. 2 ay oldu ameliyattan sonra. Şuan tek rahatsız eden yüksek sesler ve yutkunma basınç yüksek olması. İşitme gayet normal gibi

deasn12 profilinizde engelim var demişsiniz merak ettim nedir engel? Benimde östaki bence darbyada japali çünkü çat pat sesleri bendede oluyor

deasn12 profilinizde engelim var demişsiniz merak ettim nedir engel? Benimde östaki bence darbyada japali çünkü çat pat sesleri bendede oluyor

Östaki borusu görevi kulaktan ve ağızdan alınan havayı dengeler ve almış olunan havayı hissetmesin. Eğer östaki tıkalı yada daralma varsa basınç yükselerek alınan basınç sesini hem duyar hemde kulak zarını bitirir. Benim yutkunma yaptığım anda sanki tokat atması yada halı çırpması gibi ses ve çıtırtı oluyor çok yüksek oranda. Kulaklarımda ağrı yok acıma yok.
Ben 2.5 yıl önce sol taraf beyin tümörü ameliyatı yapıldı. Çok şükür tümör tamamı çıkartıldı. Tümör konuşma ve hareket bölgesine çok yakın konumda olduğu için hareketlerde %20 düşüş yaşandı. Konuşma da sıkıntı yok.

deasn12 çok geçmiş olsun öncelikle evet ayni sorun bende var yutkununca sanki zar bir yere çarpıyor ve bende tıkanık lik hissine var dolgunluk

deasn12 çok geçmiş olsun öncelikle evet ayni sorun bende var yutkununca sanki zar bir yere çarpıyor ve bende tıkanık lik hissine var dolgunluk

Allah razı olsun saolun. Benim doktorum kulak zarının normal haline dönmesi en geç 6 ay sürer dedi zaten. Önemli olan basınç yükselmesi test sonrası bakacaz artık. Östaki ameliyatı 15 dk sürüyor zaten. Dar olan östaki borusuna küçük balon konularak genişletilmiş haline geri geliyor. Burundan giriş yapılıyor kameralı hortumla yapılıyor.

Gammzelli99

Tıp fakültesinde paralı ameliyat olmuyor. Devlet hastanesinde var mı yok mu bilmiyorum. Östaki borusu ameliyatı her hastanede olmaz..

ben hacettepe tıpta cok amelıyat olmustum hepsıde paralı oldu
profesorden ozel tedavı ıstenmesı bu:eek:
butun tetkıklere tahlıllere para verdıgımızı bılırım

Valla bundan 2.5 yıl önce beyin tümörü ameliyatı için özel doktorlar özel hastaneler en az 200 bin TL isterken hacettepe hastanesinde ameliyat oldum sadece hastane yatış ödemesi yaptım ameliyatı gerçekleştiren doktorum 1 kuruş dahi istekte bulunmadı ve Allah'a şükürler olsun ki herkesin risk dediği ameliyatı gerçekleştirerek tümör tamamı çıkartıldı..

Çektiğim zulüm

Kulak zarlarım delikti amelîyat olduk testimdede her iki kulak 18 db çıktı eee güzel fakat duymuyorum özellikle dışarda sanki kalın bir perde indirmişler kulağıma timpano basınç testi yapıldı östaki tıkalı denildi. Şimdi hastanede serum ilaç yemekteyim ama sonuç sıfır. Dün yine dışarda denedim annem dibimde konuşmasına rağmen kadının sesi derin ne yapacağımı şaşırdım iyi duyduğum tek yer kapalı 4 duvar küçük alanlar

Üst Alt