Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas hastası bayanlarda doğum yapınca hastalık ilerliyor mu?

mayıntarlası

Merhaba, sanırım evlendiniz doğum yaptınız mi acaba doğum için genel anestezi tehlikeli bizim durumumuzda. lokal anestezi yapıyorlar. doğum yaptiysaniz bizi de bilgilendirir misiniz

Maalesef mayıntarlası bu soruya asla cevap veremeyecek. Allah Rahmet eylesin tekrardan. Çok acı.

bu rahatsızlığın kadını ayrı dert erkeği ayrı offffffffffffffffffffff offffffffffff

Merhaba ben 3 yil oldu dogum yapali biraz zor tabi epidural dogum yaptim ilerledi biraz ama herseye değer bence anne olmak o mutlulugu yaşamak ama tabi bakmakta zorlaniyorsun ama eşim ve annem sayesinde güzel

Arkadaşlar niyetim elbette sizi dogurmaktan soğutmak filan değil. Ben muskuler distrofiyim.babamdan geçti. Mantıklı düşünürsek;
Hastaligimiz ilerleyici.kendimizi bilmiyoruz ki doğumda neler yaşayacağız, doğum sonrası baska bir hastaligimiz tetikilenecek mi. Ben 7 yil önce bacagimi kırdım. Tibia ve fibula kemiklerimi.parçalı kırık. hareketsiz kalmiyim diye 3 gün sonra yataktan ayağa kendim kalkıp egzersiz yapmaya başladım.ne oldu biliyor musunuz. 3, sadece 3 gün sonra gücümun yarısını kaybetmiştim. Insafsiz bir hastalık. Bize diyorlar ki, e sen de yatarak gecirirsin. E ben 3 gün yattım bitti gucum, nasıl 6 ay yatacagim? Hele ki kilo. Kilo alacaksın mecbur cocuk icin, imkansız, yine yurumen çok zor olacak. Dogurdun. Çocuğu ilk günler kucağına alabileceksin. Sonra? Mesela ben alamadım yegenlerimi hiç kucağıma. Yani agirlar. Alamazsin. Her daim birileri yaninda olmali. Emzirmek icin uyutmaya yatağa koymak için. O düşmek üzereyken koşup onu tutmak için. Değil mi?
Ikinci konu çocuğa hastalık geçer mi. Ailem dogur dedi, kocan saglikli ona gecmez hastalik. Ama Hangi doktora sorduysam sorumluluk almadı. Sonuçlarına katlanacaksan dogur dedi.bunlar yaninda bütün bunlar için her saniye buyuyunceye kadar yanınızda biri olursa ki ev işlerini yemeğe de yardım edecek, o zaman şanslısınız. Tabii çocuğa hastalık geçmeyeceğinden eminseniz.

Üst Alt