Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kanso marka koklear implant cihazı hakkında bilgisi olan var mı?

Aygun 86

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Merhaba. Arkadashlar kanso marka implant cihazi hakkinda bilgisi olan var mi acaba? Varsa lutfen yazin. Sorularim var

Bir cok bilgi var hangisinden bahsedelim?

Neyi ögrenmek istiyorsun?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Kansonun ozellikleri neler? Fiyati ne? Aqua+ va kulaklik cihazla birlikte mi verilir yoksa ayrica mi alinmalidir?

Aygün Facebook ta kocklear implant kullanicilari grubuna katil orda bin sürü kanso kullanicisi var. Onlar seni daha iyi bilgilendirir. Ben Nucleus 7 kullanicisiyim.

Facebook hesabim yok. Yine de teshekkurler :)

Orasi cok daha aktif. Tabiki burada kanso kullanicilari var ama hepsi facebook a gecti..

ben simdi yanlis bilgilendirmek istemem dogru ya da yanlis olabilir. Ama duyup okuduklarimi sana aktarabilirim..

Kanso Tek Unite islemcidir , 2 pil ile calisir , pil süresi 2 ya da 2,5 gün gidiyor diyorlar.. Aküleri varmidir bilmiyorum. Ama sanirim yok.

Kanso Nucleus 6 ile ayni teknolojiyi kullaniyor. Duyduguma göre Son dönemlerde Cochlear Firmasi SGK ile anlasma yapmis bu nedenle artik kanso ve nucleus 6 da ek ücret almiyorlarmis.. Aqua + birlikte verildigini bilmiyorum. Alanlara sormak lazim. Nucleus 7 ile ben aldim ama ben yurtdisindanim. Türkiye de Kanso ile verilen akseuarlar nelerdir bir arkadaslara sormam lazim.

Yeterli bilgileri verdiniz sanirim)))

Bi de siz nucleus 7 kullaniyorsunuz dediniz. Nucleus 7 ve nucleus 6 farki ne? Yani kim hangisini isterse onu mu takiyor? Yoksa kimin kulagina hangisi uygun gorulurse o mu?

Yok öyle birsey. Nucleus 7 Cochlear firmasinin suan en yeni modeli. Nucleus 6 ile teknik olarak arasinda baya fark var. Örnegin Nucleus 7 iPhone cihazlar ile baska aksesuar gerekmeksizin Bluetooth baglanti kurulabiliyor.. Böylece telefon görüsmesi , müzik dinleme olanagi sagliyor. Ayrica nucleus 7 , 6 biraz daha kücük.

Öyle kulaga falan uygunlukla bir alakasi yok. Eger bayansan Kanso sana iyi yakisir.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Anladim. ben kansoyu chok begendim. Peki nucleusa kach batarya lazim?

Kanso da bluetooth baglanti kura biliyor mu? Bu hakda bilginiz var mi?

Yuvarlak küçük birşey. Çok kaliteli. 19800 tl fiyatı var; 12000 bin ssk 7800 hasta veriyor. Suya karşı dayanıklı mı onu bilmiyorum. Benim gördüğüm kullan at pille çalışıyordu. Harici şarjlı varsa bilemiyorum. Zaten impalntı takınca öyle birdenbire yüksek performans göstermez. Zamanla alıştıkça seviye artar. Çünkü implant anlamayı sağladığı için alışmak gerekiyor. Cihaz da olduğu gibi sadece ses yükseltme değil.

Love Master

Duyduğuma göre devlet hastanın fark ödemesine izin vermiyor. Ama devletin verdiği fiyat belli. Peki istenilen marka ve modeli nasıl alacağız.

Kanso tere ve neme dayanıklımı.Rondo 2 de nem kutusu yokmuş dayanıklıymış.

Firmasına gideceksiniz. Orada size evrak verecekler. Onlar onaylanınca cihaza göre fark veriyor SSK. Kalanı siz alıyorsunuz. Kanso muhteşem bir cihaz. Çift pille çalışır. Özellikle gürültü bastırma programı çok işe yarıyor. Tere karşı dayanıklı; mıknatısı genelde ter tutuyor. Mikrofiber beziyle silebilirsiniz. Nem için: akşamları muhakkak kutusuna koyun.

Üst Alt