Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalpte ağır hastalığım ve %96 raporum var. Malulen emekli olabilir miyim?

Hızlı hayalet

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
1
Selamlar ben biraz acemiyim umarım oturan boğa size yazıyorumdur ben kendi isteğimle 2 yıl önce engelli raporu aldım şimdi sürem bitmek üzere ve bu sefer malulen emeklilik için SGK dan 1813 gün pirim ile hastaneye sevk alıp emekli olmayı deniycem siz den değerli bilgileriniz e ihtiyacım var

Merhaba ben /96 engelli raporulu Kalpte Ana damarda stent var bir damarim/90 kapalı çok riskli diye açamıyorlar ef /45 kalp yetmezliği başlangıcı ve sol duvar hareketlerin de hafif kusur var hipertansiyon kolesterol diyabet ağır şiddetli uyku apnesi 2 gözüm de astigmat ve miyop var 1.ameliyat micro cerrahi bel fıtığı ameliyatı sonrasında sol düşük ayak 2. Ameliyat belime 6 tane platin takıldı bel kayması nedeniyle ameliyat sonrası her iki ayakta yani belden aşağısı parapeliji (kısmi felç)oldum 3. Ameliyat da yanlış takılan 6 platin tekrar çıkarıldı ama sadece kısmi hissediyorum yürüyemiyorum akülü tekerlekli sandalye kullanıyorum ve onunda raporu var

şimdi sormak istediğim mevcut raporum/96 malulen emeklilik için yeniliycem zaman oranı çok mu düşürürler
Hamidiye Etfal hastanesi İstanbul da yeniliycem sizce hem oran olarak hemde bu ikinci rapor olduğu için sürekli olur mu ilk raporu da aynı hastane vermişti hakem hastanesi olduğu halde/96 kısmi bağımlı olarak işaretlenmişdi

değerli bilgileriniz i bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

@Hızlı hayalet,

Malulen emeklilik için en ağır düzeydeki hastalık dikkate alınır. Yani ileri düzeydeki kalp hastalığınız SGK Hastalık Listesi'ne göre Ağır tanısı almanızı sağlarsa malulen emekli edilirsiniz.

Not: İlk sigortalılık tarihinizden bu yana da 10 yıl geçmiş olmalı.

Sayın oturanBoğa merhaba ben 2001 girişliyim 1813 günüm var isteğe bağlı prim ödemesi yaptım son 6 ayım isteğe bağlı geri kalan normal SGK lı çalışandım
sayın oturanBoğa 4 senedir yürüyemez durumdayım ameliyat sonrası belimde ki sinirler zarar görmüş l4 l5 s1 de yanlış takılan platinler sinirler e zarar verdiği için çıkarıldı ama 4 senedir tekerlekli sandalye ye mahkûm oldum bu 4 sene içinde kalp yetmezliği başlangıcı ana damar da stent ve 2. Önemli bir damarda /95 darlık var çok tehlikeli diyor Dr masada kalırsın diyor 5-6 hekim hepsi aynısını söylüyor o yüzden anjiyo bile yapılmıyor ve kolesterol tansiyon diyabet uyku apnesi ve yürüyemez durumdayım

sizce bu hastalıklardan malulen emeklilik için mi rapor alım yoksa kendi isteğimle raporumu yeniliyip 2022 engelli maaşı almaya mı devam edim

değerli bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim iyiki varsınız

Sayın oturanBoğa her şey için çok teşekkür ederim iyiki varsınız değerli bilgileriniz için çok çok teşekkür ederim

Üst Alt