Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp hastaları özür oranlarınız yüzde kaç?

Esma 82
---------------------------------
Evet dahiliye hiperlidemi yazıyo
HpL % 10
HT % 10
Kalp klas 2 Ef50 : % 30
Engel oranı % 43 yazıyo

raporun resmini çekmiştim buraya ekleyemiyorum

Kalp rahatsızlıklarında genelde bir operasyon geçirdiğin zaman rapor için başvuruda bulunabilirsin yani ilaçla tedavisi olan rahatsızlıklar tedavi edilebiliyor diye bir yazı okumuştum. Operasyon olayı ciddi bir iştir allah göstermesin.

Çizelgede, muhakkak ameliyat gereklidir gibi bir ibare yok. 'Veya' ameliyat diyor, ancak aort yetersizliği geçerli bir sebep sanırım. Önemli olan derecesi. Tabii bir bilen olsa daha net bilgi verebilir.

O zaman gözünü karart ve rapor için bir hastaneye başvur kısa sürede sonucu öğrenirsin..

günde 5 ilaç içiyorum.geçen hafta doktora sordum ne kadar zaman ilaç kullanıcam diye adam baypass olsanda olmasanda Ömrünün sonuna kadar bu ilaçları kullanıcan dedi. Keşke kalp hastalıkları ilaçla tedavi edilsede bu zulmü çekmesek

Önemli değil ben teşekkür ederim

Kan sulandırıcı ve tansiyon ilaçları kullanıyorum iki defada by-pass oldum :) ve ilaçlarıda dedikleri gibi ömür boyu kullanıcam yaşıyorum çok şükür tedavisi neyse mecbur yaptırdım. Yapılacak bir şey yok..

koroner arter hastalığım var ekg de eski inferior miyokart enfarktüsü geçirmiş olduğum saptan dı .efor testine girdim .sıkıntı yok bir daha anjiyo gerekmez dediler.tip 2 diyabetim var.sizce yüzde kırk alabilirmiyim

rabor yok

Merhaba arkadaslar bende kalp hastasiyim kalpkrizi gecirdim ama size verdikleri gibi bir raborum yok vermediler.ana damarim 100 100 tikanmis bolan yaparak stend taktilar.kriz nedeniyle kalp kaslarinda hasar olusmus doktorun ifadesi yuzde 40 _45 oraninda ve bende hipertansiyon var .bende gunde 5 ilac kullaniyorum.daha 40 gun oldu kriz gecireli normal tempoda yuruyorum ama cabuk yoruluyor tikaniorum.sizce benim rapor oranim kac olur.simdiden yardimlarini esirgemeyen arkadaslara tesekur ederim yasim 37.

Hocam vergi dairesine git seni seçeceğin hastaneye bir yazı ile gönderirler süreç başlar sonra heyete girersin sonucuda zaten bir şekilde öğrenirsin. Çünkü çok farklı efor testine bakarlar kalbin büyümesine damara stent taktılar iyileşti derler rapor oranı istediğin gibi gelmez vs çok farklı bir konudur.

bendeki tanilar su

120.0-UNSTABLE ANGINE ;121.0-ÖNDUVAR AKUT TRANSMURAL MIYOKARD ENFARKTUSU;125.1-ATEROSKLEROTIK KALP KASTALIGI;110-ESANSIYEL(PRIMER)HIPERTANSIYON tanilar bunlar eger yuzde 40 alanamiyacak gibiyse hic ugrasmak istemiyorum arkadaslar

Simdi bende kalp kaslarinda yuzde 40 45 kaslari calismior ben klas 2 demiyim 3 demiyim sakatlik cedvelinde 2 deysem 37 3 deysem 55 oranim siz ne diosunuz

Simdi bende kalp kaslarinda yuzde 40 45 kaslari calismior ben klas 2 demiyim 3 demiyim sakatlik cedvelinde 2 deysem 37 3 deysem 55 oranim siz ne diosunuz
arkadaşım eğer dr un kalp kaslarında hasar var diyorsa doğrudur bunuda eko ile izlemiştir muhtemelen ef değerin 50 den aşağıdaysa klas 3 olursun ama 50den yukarıysa kas2 ye tabi tutabilirler bunu anlaman için rapora müracat etmen gerekir vaya dr a sor hocam benim ef değerim kaç diye sana cvp verecektir mutlaka ona göre davranırsın

Benim f oranım yüzde 30-35 arası önce yüzde yüz verdiler rapora sonra hakem hastane raporu bozdu yüzde 60a çekti

Arkadaşım düşük olsun allah korusun bu değerler tehlike işaretidir...

Evet katılıyorum EF düşük olunca çok çok kötü oluyor.

evet ef 30 dan aşağı oldumu heleki 20 li değerlere düştümü kalp nakli gerekebilir çok zor bir durum

Tamam rapor falan hep koşturuyoruz bu işlerin peşinden ama diğer açıdan düşününce korkuyorum inan ki..

evet kardeşim gerçekten zor bir durum insan bazan gerçekten korkuyor ama sakin olmak ve birşeyi kafaya takmamak gerekiyor

Bu tür durumlarda hastalığını kafana takmıyacaksın. Sadece artık hayat telaşını minimuma indireceksin. Herşeyi kafaya takmıyacaksın. :)

doğru diyorsunda bu ortamda oda çok zor malesef

gerçekten zor bir durum sıkıntılar çoğalıyor hayat aile iş stres hat safhada

?

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun

ben bu ayın 25'nde hacettepede heyete girecem engelli raporu için sizce ne yapmalıyım/ ne gibi şeyler soruluyor /

benim kalpte/ aortta damarımda darlık var/ mitral kapak değişti (2008de) / damar acılma operasyonu (2002)/ damar eklenme operasyonu (2008)
yani toplam 3 ameliyat
anjiyolarım toplam 5 veya 6 defa oldu (tam hatırlayamıyorum) birinde stent bir diğerinde de balon açma .... diğerleri kalbe bakmak içindi

sizce yüzde kaç alırım ve neler yapmalıyım yani doktorlar ne der

berkay26;

sürekli bahsettiğim gibi bu sizin tamammen kalbinizdeki durumunuza bağlıdır hasar varsa yüksek hasar yoksa düşük oran verilir ama çok operasyon geçirmişiniz ef değerine bakılarak oran verilir genelde ama sizin bişeler alacağınız kesin bunu müracat etmeden öğrenemessiniz

merhabalar tüm arkadaşlara geçmiş olsun

tanılarım

aterosklerotik kalp hastalığı
hiperlipidemi
konjestif kalp yetmezliği
esansiyel (primer) hipertansiyon
dilate kardiyomiyopati

konulan tanılar bunlar.kalp pili takıldı. ef %17 sizce ben özürlü raporu alabilirmiyim.
alabilirsem yüzde kaç verirler. ve almak için ne yapmalıyım.

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hocam sırf Ef%17 değeri ile %100 rapor alırsınız
Diğerlerini saymıyorum bile

earibagi;

Haklısın sana katılıyorum % 100 alır Diğerlerini saymaya gerek bile yok

Hocam ilginiz için teşekkür ler bugün bu iş için hastaneye başvurdum bütün poliklinikleri gezmem istendi. Bende bu yuzden hastaneden ayrıldım. Hepsini gezmek gerekli mi rapor için. Yada ankara bölgesinde ugrastirmayan bi hastane bildiğiniz var mi. Teşekkür ler

Üst Alt