Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaburgam kırıldı ama doktor istirahat raporu vermedi!?

osmangazi

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
64
Çarşamba akşamı öksürükle kaburgamı kırdım. 10 saniye yerde kıvrandım. Ağrı kesicilerle işe gittim. Perşembe günü 18 Nisanda öğleden sonra bir özel hastaneye gittim. Röntgen ve Tomografi çekildi. 1 kaburga kırık dedi, sonra peşinden rapor istiyorsan Devlet hastanesine gideceksin dedi. İşçi olsan verirdim ama memur olduğunda işin hafif dedi. Sağ elimi kullanamıyorum kaburgam acıyor dedim. Sol elini kullan dedi. Evrak da getirip götürüyorum dedim, parça parça götür dedi. Çıkarken de bu cüsseye bu kırığı yakıştıramadım sana dedi. Büyük kaşeyi basamıyorum dedim. Sol elinle bas diyor.

@osmangazi Öksürürken kaburganı nasıl kırdın ? Orasını anlamadım ; yere mi düştün ? Bu basit bir şey değil ki Kimbilir canın ne kadar acımıştır. Görüştüğün doktorun tavırlarını da çok yadırgadım. """İşçi olsan verirdim ama memur olduğunda işin hafif" Bu nasıl tuhaf bir yaklaşımdır. Sağ elini kullanamıyorsan sol elini kullan. Gerçekten de çok yardımcı olmuş. Ben olsam dalga mı geçiyorsunuz derdim. """Bu cüsseye bu kırığı yakıştıramadım"" Bu ne alaka kardeşim? Adam kaburgasını kendisi mi kırdı. """Ben de bir doktor olarak bu tavrınızı size yakıştıramadım.""" derdim.

@perseküsyon,

İşyerinde 55 yaşında bir abi de ramazandan önce öksürürken kırdı ben de şaşırmıştım, başıma geldi. Şaşıranın başına geliyor dikkat et :) Şaka bir yana, yerde yan yatıyor ve sağ kolumun dirseğiyle kendimi gerdirmiştim. O anda öksürünce oldu. Öksürünce ve oturup kalkınca çok canım yanıyor. Aslında şu an sabah aldığım ağrı kesicilerin etkisinde olduğumdan sadece eğilemiyorum. Öğleden sonra akşam ağrı kesicilerini alana kadar zorlanırım. Bir de çok uykum geliyor.

Son düzenleme:
@osmangazi tekrar geçmiş olsun . Bu kaburga kırığı çok ciddi bir durum Kemikler nasıl kaynayacak ? Nasıl bir tedavi uygulanacak.

Teşekkür ederim. Ağrı kesici ve krem verdi ama öğlen süremiyorum işteyken elim ulaşmıyor. 1 - 1,5 aya ağrısı kesilir dedi. Sargı sarabilirsin dedi ama o ara laf karıştı, nasıl bir sargı bilemedim. Ben de internetten 20*150 cm lik sargı bezi sipariş ettim. Özel hastanede Devlet hastanesi doktorlarından beklemediğim performansı sergiledi. Özele gitmeseydim tomografi için sıra veriliyormuş devlette. Ne biçim özel hastane anlamadım.

MAGNESIE CALCINEE SABA TOZ (Tuvalette kaburgam ağrıyor dedim, bunu yazdırdım)
DOLGIT %5 KREM (50 G)
PAROL 500 MG.30 TB.
ADELEKS 4 MG.20 TABLET
APRANAX PLUS 20 FILM TABLET

Son düzenleme:
@osmangazi ... benim de sağ diz kapağının arkasında menisküs yırtığı var Uzun süre yüzürsem ağrı yapıyor. Voltaren diye kas&kemik ağrılarına iyi gelen bir jel var. Sana da tavsiye ederim. Tabi ki doktorun daha iyi bilir.

@osmangazi bey kemik kırılması diyorsun . Kaynama olmadan bu ağrılar nasıl geçecek ? Kolun kırılsa alçı takarsın ama kaburga kırığı nasıl olacak ? Bilmediğim için soruyorum. Ben menisküs yırtığı için diz ameliyatı da oldum. Çok şükür topal yürümekten kurtuldum ama ağrı tamamen geçmedi.

@perseküsyon,
Volterene Yeşille yazman küçük bir hezeyan yaptı ben de.

Daha önce 3 kaburgam kırılmıştı 2020 de çekmecenin üstüne düşmüştüm. Bu şekil uzun zaman alıyor.

@osmangazi

"""Volterene Yeşille yazman küçük bir hezeyan yaptı ben de.""" diye yazmışsın

:unsure: Nasıl bir hezeyan yaptı ?

İlaç ismi veren arkadaşların ilaç mümessili olduklarına dair daha önceden hezeyanlarım vardı. Volten öneriyorsun ve yeşille yazman, güven rengi, sen de bu ilacın mümessili olabilirsin diye aklıma geliyor.

:cool: İlaç mümessili değilim ama yaşadığın hezeyana saygı duyarım.

@osmangazi devlet hastanesinden rapor alıp dinlenebilirsiniz. Bazı doktorların davranışları engelliler için farklı olabiliyor. Maalesef egitimlide olsa farketmiyor. Bazı doktorlar engelli oldugunu hissetirmiyor insana. İlaçlarınızı düzenli kullanın. İşinizden izin alabilirsiniz. Geçmiş olsun

Üst Alt