Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşyerinde psikolojim bozuluyor. Ne yapmalıyım?

jumanji

Üye
Konular
18
Reaksiyonlar
0
Yeni kat sekreterliği görevine başladım. Yıllarca evde sessiz sakin sükunete alıştım, şimdi hemşireler fln ortak alan olduğundan pek rahat olamıyorum. Zaten sessiz biriyim konuşkan değilim dolayısıyla garip bakışlar.oluyor genelde. Bu durum için ne önerirsiniz işimi kaybetmek de istemiyorum bu zamanda.

Zamana bırakın bence... İnsanlar bakar yani... Zamanla biraz samimiyet oluşursa etkilenmezsiniz belki...

DOSTUM bak benzer şeyler bendede oldu insan uzun süre çalışmaynca birden iş hayatına girince çalışmak insanın zoruna gidiyor zamanla alışırsın birde anladığım kadarıyla işin kolay rahat bir iş nacizane tavsiyem işinin değerini kıymetini bil bak bende engelliyim nerde ağır angarya işler var hep o tip yerlerde çalıştım çok zorlandım eğer çalıştığın yerde bayan çoksa birde bekar san eşde bulursun olaya iyi tarafından bak...

O enerjim ve isteğim epey azaldı. Eskiden kız arkadaşlarım oldu, gerçi internetten tanıştım genelde. Ama şimdi özgüvenim hiç kalmadı yıllardır. Hiç konu bana gelmesin hiç kimse odaklanmasjn istiyorum. Sanki yanlış bir şey diyecekmisim gibi bir rahatsızlık sürekli. İş rahat tabi. Ama zihnim rahat değil. Alışmamışım ki işte. Çok eğreti oluyorum. Bilmiyorum ayak uydurabilir miyim insan ilişkilerine sosyal yaşama. Antidepresan alıyorum almadan daha da zor olur muhtemelen. İşte durum böyle. Ancak yılmak yok napalim sonuna kadar. İş eş çocuk döngüsü çağırıyor insanı. Mecburen gerçekleştirmelidir çünkü o eksiklik hissi gecmiyor.
Hakkımızda hayırlısı Allah'tan yardım etsin güç kuvvet versin mental olarak. Her şey kafada bak çok ciddiyim. İki eli ayağı yok insanların ama nasıl azimli istekli. O mental sağlamlık lazım işte. Belki yarısi bile...

öncellikle merhabalar yeni bir iş olduğu için belli bir süre sıkıntı çekmen çok normal ortama alışman yeni arkadaşlar edinmen zaman alabilir ama bu sende herhangi bir problem olduğu anlamına gelmez çekingen ve sessiz biri olduğunu belirtmişsin çekingenliğini zamanla atacaksın buna inan sessiz olma konusunda ise bu senin için olumlu dönüş olacaktır zamanla buna inan insanlar yeni bir kişi geldiğinde her zaman ve her konuda rakip olarak görürler ama zamanla seni tanıdıkça ona göre bir rol benimserler ayrıca iş yerinde herkesle iyi anlaşacaksın diye bir şey yoktur çalışma arkadaşlarına saygı duyacaksın ve sende saygı bekleyeceksin yani anlayacağın zamanla her şey yoluna girer etrafa ve kendine zaman ver

İş konusunda hiç sıkıntı yaşamazsın merak etme, olabilecek tek problem hemşireler bak buraya yazıyorum :p Her yerde olduğu gibi oturmuş bir sistemin içine girdiğinden kendini adapte etmeye bak, o zaman eğreti durmadığını anlayacaksın.

Şimdi işsizler görmesin konuyu iyice moralini bozarlar demedi deme. Zamanla alışacağına inanıyorum. Her şeyin ilacı zaman.

jumanji

Allah yardımcınız olsun inşallah herşey istediğiniz gibi olur hobi edinmeye kitap okumaya çalışın bu ara ...
bakın beterin beteri var bende biryere iş başvurusu yaptım 3 hafta geçti ses seda yok kamu kurumu taseron firma olduğu için işe siyaset bulaştı ne olacağı belirsiz yaş oldu 32 iş yok eş yok para yok hiçbir halt yok sizin gene durumunuz iyi benden keşke ben öyle biryerde çalışsam hemşire kız bulup evlenirdim beee....

Tşkler herkese.

Bugün bir haftayi bitirdim. MS hastası olduğumdan cesitli ilaçlar içiyorum onların bazı pozitif etkileri oluyor psikolojik. Uropan ozellikle. Bunların da yardımıyla alışmaya çalışıyorum. İyi kotu çevreye katılmaya çalışıyorum ama pek faal değilim. Bu kısım biraz karakter sanirim. Önceliğim İş de uyum sağlamak yine de.

Nispeten rahat tabi ama maaş bildiğiniz asgari ücret. Evli olsan bir ev gecinmez bununla.

Şimdilik böyle gidiyor işte. Umarım herkes başarılı ve mutlu olur. Başarılı olmasa da mutlu olur umarım. Önemli olan bu.

Merhaba

On gün sonra iki ay olacak. Şu an genel olarak evrak işleriyle ilgileniyorum. Birikmiş evrakları düzenleyip teslim ediyorum. Daha sonra ya sabit kat sekreteri ya da boşluk dolduran joker gibi düşünülüyor olabilirim. Devam ediyoruz işte, maksat para kazanmak.

Aşırı derecede dedikodunun döndüğü bir yer. Gerçi hep böyle. Erkeği kadını sürekli dedikodu. Elbette senelerin yalnızlığı olunca girdiğimde afalladim. Ayak uyduramadim. Bu yüzden çok fazla dedikoduya maruz kaldım. Hem.bakislardan hem hareketlerden belli. Sosyal olarak uymak zorunda değilim. Yemekhanede hep tek başımayım. Napalim.boyle.alismisim. kimse sorun yaratmasın kâfi. Para kazanayım yeter. Ayak uyduramam ki ben. Ancak bu kadar dedikodu kötü tabi. Sürekli dedikodu. Çogu lise.mezunu atanamamis kişiler. Öyle çok eğitimli kimseler sadece doktorlar. Onun dışında çok bir seviye yok. Ama dediğim gibi kimse ilişmesin yeter. Kötü bakanlari kötü hissettirenleri eliyorum ve ilgilenmiyorum. Zaten hastalığından dolayı bir sürü şey yaşamışım yani çekemem.

Hasılı biraz daha açıldım diyebilirim fakat. Ama bir kere dedikoduya maruz kalınca o kötü intibayi yayiyorlar herkese. İşte dedikodu. Konuyu da bilmiyorum üstelik. İlginç. Neyse. Yemekler güzel. Epey güzel. O yönden iyi. Ama maaş asgari ücret. Bilmiyorum daha yüksek bir yer bulursam tabi ki çıkarım. Bazen trilyonluk işlem yapılıyor bir günde ama verdikleri asgari ücret. Ülke bu!

Umarım herkes için iyi gider her şey. Tekrardan yazarım, burası iç dökme gibi oldu, böyle de gitsin madem.
Herkese iyi günler.

Sosyal fobi olayı çok sakat bir durum gerçekten sallama falan der millete söylemek kolay gelir yaşayan bilir doktora git belki faydası olur .

Yapmanız gerekn tek şey aralarına bomba koymak ve izlemek eminm olun o tip insanlar sadce ii yerinizde değil hsryerde var maalesef dedikodunun yalnız eğitim ile değil kişilik ile ilgili bir durm inanın.. Siz sanırım şuan ssce izleyici ve eğreti pozisyondasınız işe qider qitmz bir paket çiğdem alıp yanlarına qidirsenz eminim sizden iyisi olmaz işin şakası bir yana siz onlara ayak uydurmak yerine onalr size ayak uydururlar zamanla böyle tipler birbirlerinndr dedikodusunu yapıp ters düşerler ve sizde böyle insanlar için sadce kurtarıcı olursunuz onyzüdrn çizginizi bozmayın ve sonuçta orada para için ordasınz aslaak insanlar için deqil bu sitede ebile ne dedikodular var bir bilseniz ne bombalar... 😂😂🤣

Tşkler

İki buçuk ay oldu bugün yaklaşık. Aynı şekilde devam etmekte. Bir kaç başarısız karşı cinsle iletisim girişimim oldu. Olmadı. Zaten yaşları küçüktü. Bundandır ki bazıları daha da nefretle bakar.oldu. halbuki yetişkin insan sonuçta. Çocuk değil kimse. Zaten ortalama yaş küçük ben napayım. Her neyse. Dosyalama sürecim devam etmekte. Bu konuda ilerledim. Bunların dışında bir şey var sayılmaz. Öylece devam ediyor. Ancak genel olarak dediğim gibi dedikodu had safhada ve bu hiç hoş değil. Bilimden sanattan edebiyattan konuşsaniza. Yok. Mahalle baskısı. Kimi mimleyelim... Umurumda değil. Böyle oldukça da yalnız takilacagim hep.
Ancak gayet müspet bakan selamı sabahi olan güler yüzlü kimseler de var. İyi ki varlar...

Öncelikle işiniz hayırlı uğurlu olsun. Sizi inanın çok iyi anlıyorum. Karakter olarak ben de kendimi bildim bileli çok sessiz, çekingen bir insanım. Kendi başıma dışarı bile çıkamam. Tabi buna psikolojik sıkıntılarım da eklenince iyice kendi halimde bir insan oldum. Ben psikolojik sıkıntılarımı 7 senedir yaşıyorum ve bu sıkıntılar günlük hayatımı çok fazla etkiliyor, çok basit şeyleri günlük şeyleri yapamıyorum, sosyal ilişkilerimi de etkiliyor. Şu an kamu kurumunda çalışıyorum.

İlk zamanlarda ben de çok zorlandım. Beraber çalıştığım insanla geçinmek çok zor oldu, zaten kendisi de öyle herkesin çok iyi geçinebileceği bir insan değildi. Zamanla her şey o kadar düzene giriyor o kadar güzelleşiyor ki. Ben şu an çok şükrediyorum, gene de o anlaşmakta zorlandığım insan sayesinde yerim değişti, gene aynı kamu kurumuna bağlı bir yerde çalışıyorum fakat şu anki iş yerim evime çok daha yakın mesafede. Burada da çekingenliğim ve sessizliğim devam etti, hatta iş arkadaşlarımın varlığımı unuttuğu bile oldu. İş arkadaşlarıma çok alıştım, hepsinin huyunu suyunu karakterini çok iyi öğrendim, onlar da benim tabi. İş arkadaşlarımı ailem gibi görüyorum artık. Arada tabii ki ufak tefek anlaşmazlıklar tartışmalar oluyor fakat çabuk düzeliyor. Hepimiz artık yetişkin insanlarız sonuçta. Burada da hiç hoşuma gitmeyen hatta suç denebilecek bir olaya bile maruz kaldım, olayın etkisini uzun zaman atlatamadım ama öyle gelişmeler oluyor ki hak yerini buluyor inanın. Tabii ki çeşit türlü insan var, herkes aynı olgunlukta olmuyor, arada huzuru kaçıran değişik insanlar da çıkıyor ama onlara da ben nazar boncuğu gözüyle bakıyorum, işimin olmadığı zamanları düşünürsem böyle olması daha iyi bence. Ve şu an okul hayatımdaki halimden de iş hayatımın ilk senelerindeki halimden de daha farklıyım. Hatta hiç yapmadığım şeyleri yaptığım da oldu.

İş arkadaşlarımla dışarı yemeğe beraber gittik, hatta başka birimlerden gelen personellerle beraber öğle arasında gezmeye tatlı yemeğe gittik, fotoğraf çekindik. Çok güzel anılar biriktirdim. Tabi hepsi kendi birimlerine gittikten sonra sohbetim görüşmelerim devam etmedi ama olsun, o da benden kaynaklanıyor, devam ettiremiyorum. Gene de güzel anılarım olduğundan dolayı çok mutluyum, hiç yoktan iyidir. Çarşamba günü 5. senem doluyor çok şükür ve ben hala bu iş için şükrediyorum. İşimin kıymetini bilince, iş arayıp da bulamayanları düşününce bu halimden şikayet etmeyi kendime ceza olarak görüyorum.

Yani demek istediğim zamanla her şey yoluna giriyor. Yeter ki hiçbir zaman ümidinizi, inancınızı kaybetmeyin. İleriye yönelik kendinizi nerede görmek istiyorsanız nasıl bir yerde ne şekilde çalışmak istiyorsanız, hayatınızda ne olmasını istiyorsanız hep onların hayallerini kurun. İnanın o hayaller bir gün gerçek oluyor. Daha çok yenisiniz. İşinizi severek yapıyorsanız tadını çıkarın, işinize odaklanın, kendinizi geliştirmeye çalışın, hobiler edinin, farklı faaliyetlerde bulunun, günlerinizi dolu geçirmeye çalışın ki kafanız gereksiz şeylerle dolmasın. Umarım ileride gönlünüze göre ve kendinizi görmek istediğiniz bir yerde olursunuz

Zamanla alışmak değilde, zamanla kabul etmek oluyor bir yerden sonra kendini sadece işine adiyorsun en iyi ilaç birseylele uğraşmak başka türlü çözüm yok bence

Ne Yapmalısın? Sende,onların psikolojisini boz. etkiye- tepki:D

Çalıştığım.yerde hiç iş ve yer verilmemek suretiyle baskı yapiyorlar. Bütün gün cafede ve dışarıda çimlerde oturmak durumunda kalıyorum. Bunları video ile kayıt altına aldım ancak ne yapılabilir bilmiyorum. Apaçık yıpratmak için iş vermiyorlar. Gelip geçen personeller görüyor ayrıca gidecek yer yok. Çok zorlanıyorum

Üst Alt