Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. Sağlık raporu almak için hangi hastaneye..?

ipeksi

Üye
Konular
55
Reaksiyonlar
0
Merhaba ben sağlık raporu almak için hastaneye sevk olacağımda İstanbul avrupa yakasında tecrübeli arkadaşların fikir ve yorumlarını bekliyorum teşekkürler

Ben Şişli Etfal hastanesinden aldım - Omurilik hasarlıyım...

Şişli etfal çok kalabalık haseki boş oluyo oraya gideblirsin bide beşiktaşta balmumcuan aşağı inerken yıldız korusuna girmeden köşede bi hastane var orası bom boş hemen alırsın hastanenin adını ben hatırlayanadım hatırlayan olursa yazsın

bakırköyden aldım omurılık hastasıyım...Gayet guzel aynı gun ıcınde alabılırsınız.

Okmeydanı Devlet Hastanesinden de alabilirsiniz?

İsmail, randevuları her poliklinik için tek tek mi alıyorsunuz? Polikliniklerde işler bitince aynı gün sağlık kurulu da toplanıyor mu?

Benim dediğim raporlar sonda,bez ,tıbbi malzeme raporları bunları ilgili tek doktordan 1,2 saat içinde alabilirsiniz normal sağlık raporunu samatyadan hiç almadım ama oda orda daha kolaydır ben daha önce hasekiden sağlık raporu aldım oradada sabah 8.5 gibi gittim sıra beklemeden 5-6 doktora göründüm öğleden sonra heyet toplanıyor saat 15:30 da roporumu aldım..
Birde arkadaşlar hiç bir hastanede sıra beklemeyin kayıt yaptırdıktan sonra direk doktora gidin hastanelerde engelli hastalara öncelik tanınıyor kapıdaki görevlilere söyleyin direk sizi alıyorlar

Yok İsmail, burada arkadşaın sorduğu şey sağlık kurulu raporu sanırım. O rapor için tüm poliklinikleri tek tek dolaşman ve ilgili doktorların imzasını alman gerek. Sonra da heyet günü gidip heyete girilecek...

anladım o raporuda haseki den aynı gün içinde alabilir sabah 8 de gidecek 15:30 rapor elinde olur

En iyi oranı hangi hastane verir zorluk çıkartmadan. hastane hastaneyi tutmuyor bazı hastaneler zorluk çıkarıyor düşük oran veriyor eyüp ssk öyle diye yakın bir arkadaşımdan duymuştum.

Ben Şişli Etfal Hastanesini verdiği oran açısından tavsiye etmiştim. Rapor alma süreci meşakatli olmuştu (Pazartesi+Salı muayeneler, Çarşamba heyet, Cuma sonuç, ayrıca gördüğüm muamele iyi değildi) ama uğraştığıma değdi, %76 oldu rapor oranım.
Tabii ki bu benim deneyimim, karar sizin.

cerrahpaşa mı?çapa mı?

Selam yarın hastaneye sevk olacağım sağlık raporu için acaba çapa mı yoksa cerrahpaşamı iyidir birde heyet hangisinde hangi gün toplanıyor bilenler lütfen yazsın ikisinden birini seçmem lazımmış acil lütfen

Bakırköy Sadi Konuk tan rapor alanlar?

Selam arkadaşlar bugün bakırköye sevk edildim ama özel hastanede tedavilerim olduğu ve heyet raporumda özelden olduğu için oradan oraya dolaştırdılar neyse yarın alıcam inşallah bugün doktor yüzü görmedim şimdi bakırköyden rapor alan varmı sgk daki görevli rapor düzenlemeyi beceremiyorlar giden bidaha gidiyo dedi doğrumudur? sonra iş kazasından dolayı sevk edildim rapor sonucu maluliyet %10 un üstünde olursa maaş bağlancak dimi?Beni aydınlatırsanız sevinirim

anlayamadımda?

Bugün bakırköy sadi konuk devlet hastanesine gittim çünkü iş kazası geçirdim sgk dan müfettişler işyerime gelip iş kazası tespitini yaptı sgk da beni çağırıp hastaneye sevk etti buraya kadar herşey normal bundan sonra işlemlerim yetişmedi tüm doktorları tamamlayamadım eve döndüm sgk aradım hastane 'durum derece bildirir'' raporu düzenliyor dedim onlarda bana benim zaten heyet raporum olduğunu ama özelden diye kabul edemediklerini yani özeldeki raporumun devlet hastanesi kopyasını istediler saçma geldi bana forumda okuduğum aksine ortada oran falan yok nasıl oluyor bu işler anlayamadım?Şimdi napıcam bilen varmı?Birde site yöneticilerinden ricam tüm yazdıklarımı aynı başlık altında toplamayın okunmuyor sorularım biraz daha hassas olun çünkü özürlüyüz!!!

Sadi Konu'kta işler yetişmediyse sonraki günlerde yine gidip işlemleri tamamlamalısınız.

Evet, iş kazası sonucu %10 ve üzeri işgücü kaybı olduğu tespit edildiğinde sürekli iş göremezlik geliri bağlanacak.

sayın oturanboğa %10 tamamda şimdi oranlamayı hastane değilde sgk genelmüdürlüğü yapacakmış varmı böyle bişey acaba, şimdi benim özel bir hastaneden heyet raporum var epilepsi falan yazıyor sgk daki görevlide özel hastaneyi kabul etmiyoruz git aynılarını devlet hastanesinde yazdır diyor hemde tarihleriyle sanki devlet hastanesinde tedavi olmuşum gibi şimdi ben ne raporu almalıyım? Hastaneden durum derece bildirir adı altında rapor düzenleniyor bir doktor ve bazı testler kaldı.Şimdi doğru yoldamıyım anlayamadım siz biliyosunuzdur benide aydınlatırsanız sevinirim...

Sevkle gittiğiniz için bence doğru yoldasınız. Sonuçta doktorların/hastanenin işi bu...

Kurumlar her zaman devlet hastanelerinin raporlarını kabul eder. Hastane raporu kuruma gönderir, kurum sağlık kurulu inceler ve son kararı verir...

Üst Alt