Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme engelli kişinin ehliyetin yenilenmesi aşamaları nelerdir?

Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamlar,
Bu platformda bu benzeri yazılar bulunmakta ancak tam istediğim yanıtı alamadım ve güncellik bakımından tekrar sorma ihtiyacı buluyorum. Şöyleki;
İşitme engelim bulunmakta ve cihaz kullanmaktayim. 1998 yılında B sınıfı olarak aldığım ehliyetimde de Sadece ticari araç kullanabilir şeklinde ibare bulunmaktadır.
Ehliyet yenilemesi için önce Aile hekimine gitmeye gerek var mıdır ?Özel hastaneye giderek yine aynı şekilde işitme cihazı ile kullanabilir raporu alabilir miyim? Bu şekilde alan var mıdır? Kısaca bu süreci yaşayanlarin yönlendirmesini bekliyorum.

Kız kardeşimde işitme engelli olup mevcut ehliyetinde bu ibare olmadığı için devlet Hastanesi'ne gitti ayrıca bir araç içinde testte tabii tutuldu. Bu şekilde ehliyetine işitme cihazı ile kullanabilir ibaresi ile ehliyetini yeniledi. Bu bilgiyide paylaşmış olayım.

İişitme engellilerde ehliyet yenileme konusunda zorluk çıkaracaklarını sanmıyorum bu arada ötvsiz araç alamıosun değil mi? keşke olsa da işitme engelliler yararlansa hayırlı günler...

Üst Alt