Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazlarında hortum sorunu..?

şöyle ayara normalde 200 dediler ama benim kablo koptu onlardan yeni kablo aldım 650 tl ye ayarlarımı eskisindne yenisine yüklediler.herzmana gittiğim yerde meğer bu tür yedek parçalra 2 kat ödüyormuşum hem de onca trafiği çekip. ğmraniye devletin karşısında biryer.tamirat da yapıyorlar aklnızda olsun.zaten garantileri doldu .yeni cihaz alacağım hala kararsızım benim işitme sorunum arttı o yzüden daha güçlü bir ürün almalıyım oraya gideceğim ama devamlı hastanelerdeyim işitme sorunum en sona kaldı acil listemde.gerçekten odyocular arasında kalite farkı var. bir tane de evime yakın bir yer var adını bilmiyorum signia bayisi oraya da gideceğim evime yürüme mesafesi.bunca sene niye eziyet çektim anlamıyorum.bakalım önce hayati sağlık sorunlarımı halledeceğim kulak dediğim gibi şimdi olamıyor

sorularıolanbiri
bundan bende gormedım ama wıdek kullanan bırı hortum ıcınde dememıstı kablo kulagımı kestı demıstı
bence mantıksızca bır olay hortum daha ıyı
daha kullanıslı ve ucuz
10 tane alıp kendım degıstırıverıyorum arızalanan hortumu

sorularıolanbiri
hortumu yapıstırmıstır ısguzar kalıbını yapan:)
sılıkonu fılan bılmem ben malzeme muhendısımıyım arkadasım
sadece hatırladıgım kadarı teeey eskısehırde yasarken amerıkada egıtım gormus dıye parmakla gosterılen odyolog kadın cam gıbı bıseyden yapmıstı aynen senın dedıgın gıbı hortumu ayrılmayan

ne hıkmetse amerıkada egıtım alıp eskısehırın ıcem gıbı namlı yerınde calısan odyolog hanımın becerısı fos cıktı verdıgı cıhazdan hıc ama hıc faydalanmadan annemden bı dolu sopa yedıgımı hatırlarım cıhazı takmadıgım ıcın

dıger kullandıgım kalıpların hepsı aynı maddeden

sorularıolanbiri
benim kalın hortum içinde olandan değil ince tel kablo gibi ve dibinde direk işlemci var .o dibinden kopunca ki çok hassas saçım takılsa az çekse kopuyor garanti dışı ama artık bıktım .

sorularıolanbiri
bak sen acemı ısıtme cıhac-zı kullanana:eek::p
oyle kablo ıletkenlı olanı pahalı
bızım klasık hortumlular daha hesaplıdır onlardan

GRAHAM BELL

neden bahsediyorsunuz anlamadım beltone ve signia 3 farklı cihazım var üçüde aynı kablo.alacağım modeli 2 ay denedim yine bu kablo . işyerimden onay bekliyorum

Bende kablolu seviyorum. Hoparlor dışarıda olduğu için cihaz daha küçük oluyor. Kalıp kulakta daha rahat duruyor vs vs

bır artısı daha hoperlor kulak kanalına hortumlu tabır edılenden daha yakın oldugu ıcın duyulan seslerı anlamlandırmak daha kolay ve verımlı oluyordur mantıken

ama sahsen kulagımı kesen kablo kullanmak hıc ısıme gelmez
bıde tılkının erısemeyecegı peynıre bıs demesı gıbı benım cok ılerı ısıtme kaybıma bunlar olmuyor:eek:
ne gam
bana yeten cıhazlarda bas tacım

3 model de aktif mi ? Çalışıyor mu yani ? hanifeaydin

beltone alışamadım durmadan ayar bozuldu git gel yetti bir tamir sürüyor günlerce yedek cihaz da vermediler.sonra signia aldım ama onda da problemler var çift işlemcili olanı beğendm ama bu markada da tek merkz yok bayiler kendileri adına franchise gibi çalışıyor hepsi kafasına göre fiyat veriyor çok garip.şu an ödeneek bekliyorum alamazsam eskilerle devam edeceğim.

Merhaba hocalarım, ben de widex fusion 220 kullanıyorum, bunun hortumu çok ince, bir zaman sonra zaten kopma derecesine geliyor, mecbur değişiklik gerekiyor, bunun için de doğal olarak işitme cihazı bayisine gidiyorum, yaptırıyorum. Fakat bunun takılması çok zor değil, kendimiz de takabiliriz diye düşünüyorum. Netten çok araştırmama rağmen bu hortumdan bulamadım. Bilenler bu konuda aydınlatabilir mi?

1800210022 Kendim almak hiç aklıma gelmemişti. Netten baktım bir sürü var. Belki ben de alırım. Evde dursun, lazım olur diye düşünüyorum.

Onu boynuna nasılsın takmayı düşünüyorsunuz? Rastî
GRAHAM BELL hangi tür cihaz olduğunu şimdi anladım. Kafaya takılanlardan. Fiyatı hakkımda bilgim yoktu ams öğrenmiş oldum. İleri işitme kaybı olanlar mı takıyor genelde?

Düzeltme yapayım: onu boynuza nasıl takmayı düşünüyorsunuz? Rastî

sorularıolanbiri Valla nasıl anlatılır bilmiyorum. Normal hortumu çeşmeye takar gibi takarım. Hareket ettire ettire, çevire çevire...

Hortumsa her türlü takılır. Çok daralmışsa hafif ısıtır takarsınız. Ancak widex fusion 220 cihaza baktığımda hortumlu değil kablolu görünüyor.

Onu boynuna nasılsın takmayı düşünüyorsunuz? @Rastî
@GRAHAM BELL hangi tür cihaz olduğunu şimdi anladım. Kafaya takılanlardan. Fiyatı hakkımda bilgim yoktu ams öğrenmiş oldum. İleri işitme kaybı olanlar mı takıyor genelde?

Düzeltme yapayım: onu boynuza nasıl takmayı düşünüyorsunuz? @Rastî
yahu ben hergun kalıbımı yıkarım dıye bas bas bagırıyorum:eek:
ıste o cıhaza takılan yerden cıkarıyorum
kalıpla hortumu beraber yıkıyorum
sabunladıktan sonra o hortum yerıne dogru cesmeye tutarsan hortumun ıcı gıcır gıcır yıkanıyor
yıkadıktan sonra bı ufluyom hortumdan:eek: hıc su kalmıyor
sonrada mıkrofıber bezle kurulayıp koyuyorum
sabah cıhazı takacakken ıste o muamma:pdedıgınız yerden cok kolay takılıyor:eek:

@1800210022 Kendim almak hiç aklıma gelmemişti. Netten baktım bir sürü var. Belki ben de alırım. Evde dursun, lazım olur diye düşünüyorum.

ulee rastı sagırsan hortumla duyacak dıye 100 hortumu napacan:eek:
ısıtme merkezınden 10 tane alsan sana bı vakte kadar gıder
eger o 100 hortumla ısıtme cıhazı merkezı ısletmeyeceksen durdugu yerde curur sen kullanıp bıtırene kadar:eek:

GRAHAM BELL 100 tane hortumum olur, hortum konusunda güvendeyim hissini satın almış olurum :)

@GRAHAM BELL 100 tane hortumum olur, hortum konusunda güvendeyim hissini satın almış olurum :)
ıyı dıyosun ya ancak
bu hortumların ıncesı kalını oluyordur dıyorum ben
cunku dayım yaslanınca ısıtme cıhazı gereklı oldu alındı cıhaz
onun hortumu ınceydı benım gozlemım
metınyaw galıba o ıslerde daha bılgılı yanı ısıtme merkezı ıle ılgılı bırıyse bızı aydınlatsın
100 hortumu bosa alma
ben ısıtme merkezınden alıyorum ama satan odyocu benımısıtme kaybımı bıldıgı ıcın uygun olanını verıyordur dıye dusunuyorum

GRAHAM BELL Standart sanıyordum, dediklerin mantıklı gerek yok almaya. Bir sürü işitme cihazı satış merkezi var. Gerek yok...

Ben bu işlerin içinde değilim sadece kullanıcı tecrubem var. Aliexpresten almıştım ben. Hortumun 2 çeşidi, ucuna takılan dome'un 3 çeşidi vardı. 50 liraya bir sürü göndermişlerdi halen çoğu duruyor. Hortumun kopmasını beklemeyin. Sertleştiğinde yada sarardığında değiştirin. Dome kullanıyorsanız yine aynı. Kablolularda cihazına göre farklı sistemlerde satılıyor olmalı. Bende kablolu signia var, kablo ve hoparlor birlikte satılyor.

Hortumun boyunu doğru kesmek takmaktan kat be kat zor. Takarken ucunu çakmakla hafif ısıtıp takıyorsunuz.

Üst Alt