Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazlarında hortum sorunu..?

metinyaw
hortumun boyunu dogru kesmek derken:eek:kendı yaptıgımı soyleyıp guldureyım sızı
sıcaklarda aman azıcık uzununu keseyım su hortumuda kulak ustunu rahatsız etmesın sıcakta dıye ozel uzun kesmıstım bı keresınde
hıc rahat olmadı kısası zaten ıskence
soktugumuz hortumla beraber tutup makası dayamak cok kolay
aynı boyda olauyor

cok dert degıl hortum takmak kalıp yenıyse bıraz daha ugrastırsada cok kolay

eski hortumu referans almakta işe yarıyor. Zaten hortumu kendimiz ayarlamazsak rahat edemiyoruz.
hortumu boynuza ilk defa takarken hortumun ucunu hafif çakmakla ısıtıp yumuşatın. Soğuduğunda boynuzun şeklini alacak. Herhangi bir kıvrım gerekiyorsa yine ısıtarak verin, yada uygun dirsek veya dirsekli hortum alın. 1-2 tane bozun ömür billah yaptırmaktan kurtulun. En önemlisi eskimişleri kullanmaktan kurtulun. Geçen benim emektar rextonu buldum kutusunda orijinal hortum ve dome duruyor. Denedim hala oluyor ama kullanılır mı kullanılmaz.

Yok ben kendim yapmaya çalışmadım,cesaret edemem. O yüzden bilmiyorum. Mahsus değil yani ama yapılınca da dayandığını düşünüyorum. Daha önce sordum ama tekrar sorayım: sıcak veya soğuk hava temasının hortuma olumsuz bir etkisi olur mu? GRAHAM BELL

Yani işitme merkezinin yaptığını diyorum. Olmadı yedek yaptırırım.

Cıhaza hava sartlarının etkı ettıgını ıdda edenler olsada onca yıllık cıhaz kullanıcısı olarak hıcbır etkı hıssetmedım

yüksek doz kortizon alıyorum yan etki aşırı terleme , cihazı nem alma aparatına koysam da artık fayda etmiyor , sesler garipleşti. ben de takmıyprum tedavim bitene kadar .tekrar aynı cihazları alamam da fiyatlar uçmuş. sgk dan almaya kalksam çift kulak için ne kadar ödenek veriliyor bilen var mı yeni dönemde? artık cihazlardan bıktım keşke beyin içi chip olsa taksak ömür boyu hiç bozulmasa .git gel ayar yapmaktan artık bıktım. sıcaklarda mahvoldum . cihazsız az duysam da şu dönemi atlatmak istiyorum

Çok geçmişler olsun. Aşırı ter durumunda ben de kablolu cihaz kullanamıyorum. Hortumlu cihazlar tere daha dayanıklı

dogru dıyorsunuz hortumun ıcı buharlaynca dısarıdan gorunuyor
sesler kesılıyor bende
basıt bır ıs olan hortum degıstırmeyı yapıp hemen duymaya baslıyorum
bazıları pompıs kullanırmıs kurutmak ıcın ama hıc ıhtıyac hıssetmedım
o soktugum hortumu tekrar lazım oldugunda nasısa kurudugu ıcın tekrar kullanıyorum atmadan
ama kabloluyu kendın degıstırmek bu kadar basıt degıldır her

bırde konu hortum olunca metre ıle satılan yerlere denk geldınızmı
cunku ıcıne bukulu tel gecırerek cakmak tutup hortum yaratmak cocuk oyuncagı
ben bı aralar bundan ıstemıstım
upuzun takarak cıhazı tepeme yerlestırıp tek cıhazla cıft tarafı duymak ıcın:eek:
cunku ınsan tek kulaklı olunca dıger tarafı duymuyor

Üst Alt