Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazını programlamak konusunda deneyimi olan var mı?

metinyaw

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
2
Herkese merhaba

Bu güne kadar birçok işitme cihazı kullandım ancak programlama deneyimim hiç yok.
Signia 312 2nx cihaz ve noahlink wireless ile yapmaya çalışıyorum.

İşitme testi frekanslarını girince tatminkar sonuç alabiliyorum ancak bir sürü anlamadığım ayar daha var.
Ayrıca hangi ayarlar yapılmalı? Az çok bilen yazabilir mi?

odyoloji bilginiz yeterliyse ayar isi becermek iyi ama isitmenize zarar vermekte var:)

Odyoloji bilgim malesef yok. Sadece 50 yıllık duyamama ve binbir çeşit cihaz deneme tecrubem var. Benim düşüncem tüm cihazlar işitmeye az yada çok zarar veriyor. İşitme cihazının kaybı azalttığı yada ilerlemesini engellediği masallarına inanmıyorum artık.

Bu kablosuz ayarlama cihazının iyi tarafı işitme cihazı kulağınızdayken yapabiliyor olmanız. Dolayısıyla size zarar vereceğini düşündüğünüz frekanslara pek çıkmıyorsunuz. Audio testine göre ve deneme yanılma ile milim milim yapıyorsunuz. Bu konuda sıkıntı yok ancak deneme yanılma ile anlayamadığım enteresan ayarlar da var. Onlar için dediğiniz gibi biraz araştırmam gerek galiba.

isitme cihazi ayar isinden cok yangin yilgin olarak tecrubeli bir sagir olarak bildigim
her markanin cihazlarinin ozel sitemi desem bunu bilemiyorum:eek:
ayri ayri teferruatlari islenen bilgiler olur
bir markayi satan odyocu icin onun girdisine ciktisina musaade eden bilgiler olur
diger satmadigi markalarin kilitli bilgilerine erisemez
bu bilgilerin oldugu dokumanlarda ucretle alinir
ben oyle biliyorum:eek:

odyometrist degil koca hacettepenin docent odyologu senin cihazini ayarlayayim deyip sabahtan oglene kadar sabrimi catlatan ayar denemeleriyle butun sesleri kesip eve araba altinda kalmamak icin bogusarak dondugumu hic unutamiyorum

Malesef hep benzer yollardan geçiyoruz. Bir de her yeni cihazda tekrar başa sarıyoruz. O yüzden bari kendim başlayayım dedim malüm işitme kaybımızın bir yere gideceği yok. Ömür billah kol kolayız madem birazda ben onu çekiştireyim onun yaptığı yeter :)

tek kulak cok az duyan olarak tecrubeli dene odyocunun ayari ile bile rahat edemedigimden
birde iki program yukleyin biri kisik ses
biri normal ses olsun diye yalvarmama ragmen iki program yukletemeyen olarak buna care
tekerlekli volum kontrol dugmeli cihaz alip oyle memnun olabilen olarak size basarilar diliyorum:eek:

insan konusmalarini anlarken yemek yemek iskence oluyor baska tabak kasik gurultuleriyle
elim tekerlekte olsada daha rahat oluyordum
artik onlarda pek gorunmuyor yeni cihazlarda
konusma anlamamak gerektigindede hep numarayi indiriyorum:eek:

Benim cihaza tek program yuklenmiş halbuki 4 tane var ve üçü boştaydı. Ben kısık bir program değil de farklı ortamlar yukledim. Örneğin dışardayken, telefondayken, tv seyrederken gibi. Teker mkonusuna katılıyorum tuşlar ve telefona yuklenen uygulamalarda tekerin kolaylığı yok.

Kendi yaptığınız ayarlamanın verdiği sonucu REM ile ölçemeyeceğiniz için sadece duyduğunuzla ideal bir ayar yakalamak çok zor. Cihazları aldığınız firma neresi?

Üst Alt