Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazı hortumunu yeniletirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Konular
22
Reaksiyonlar
1
Kauçuktan yaptırmak daha mı iyi olur? Nelere dikkat edilmeli işitme cihazı için hortum yaptırırken?

Valla 15 -20 yıldır cihaz kullanıyorum, hiç öyle bir şeye dikkat etmedim. Her zaman plastik bir hortumdan yapıyorlar. Farklı olanı varsa da hiç bilmiyorum, kimse söylemedi. Var mı böyle farklı bir hortum?

:eek:20 yıldır cıhaz kullanan rastı demek hala bı fark gormemıs naylon hortumların arasında:p
ıyı yaptıgı ısı hakkıyla veren ısıtme cıhazı satıcısı cok bellı oluyor benım gozumde
bı kullanıyosun haftasına ucu sertlesıp bıseye yaramıyor uc kurus verıp aldıgımız hortum ama
acısını butun gun hortummu bızım derdımız dıyenden naletler alıyor ısı gucu bırakıp hortum almaya gıdıyoruz
ama bı yerden aldıysan kesılmıs ucu accuk sarı oluyor bunların bır yıl bıle kullanabılıyosun o hortumu satıcıya allah daha cok versın sana dıye dua ederek
galıba o hortumu yaparken naylona altın eklıyorlarkı her satıcı bunu satmıyor nedense

GRAHAM BELL Valla ne bahseden olmuş ne de ben farketmişim. Demek ki hep aynı kalitede (kalitesiz) hortum kullanmışım. Dediğin gibi sertleşiyor ve çıkarıp takmak dert oluyor. Çıkarıp takarken ucu yırtılıyor en son, değiştiriyorum. Aklıma gelirse bir dahakine sorarım, farklı var mı diye.

satan adam benım malım kotu dermıymıs akıllım
onu degısık yerlerden alarak dene
bıde hanı kesılmıs ucu varya hortumun orası accuk sarı gıbı oluyo hortumun
ben ankarada selısten alıyorum

GRAHAM BELL 2 ay önce yer değiştirdim, maalesef gerizekalı gibi hep aynı yerden cihaz aldım, aynı yerden hizmet aldım. 2 ay önce başka yere gittim ayar için...
Bilgi için teşekkürler, değiştirmem gerektiğinde soracağım bunu.

@Rastî
Kesilmiş uç,azıcık sarı gibi derken tam anlamadım ama. Kauçuk mu oluyor o? Beni de bilgilendirirseniz sevinirim.

Ben de pek dikkat etmedim ama zaten neredeyse herkes o şekilde kullanıyor galiba. Sertleşmeden ziyade çatlakları,kirden dolayı sararmış vs oluyor bende ama çok sorun etmiyorum. Tabi yine de yenilemekten zarar gelmez.

sorularıolanbiri Valla yenilemek lazım işte, üşenmemek lazım. Hiç ummadık yerde tıkanıyor, çıkarayım derken yırtılıyor.

Rastî
Hocam internette yazana göre 2-3 ayda bir değiştirilmeli ama o da sık bence. Zamanla yıpratıyor tabi onlar da. Belirli aralıklarla deüiştirirsiniz siz de. En son ne zaman değiştirdiniz?

yıpranıyor*

Üst Alt