Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucunda sakat kaldı. Ne kadar maaş bağlanır?

selamın aleyküm arkadaşlar. ben iş kazası sonucu % 16 adli tıptan iş gücü kaybı raporu aldım. yalnız 4 sene geçti sgk ya aylık yada başka bişey için başvurmadım. zaman aşımı süresi hakkında bilgisi olan varmı acaba? birde aylık bağlanırsa eğer geçmişe dönük o 4 yılın bedelini talep edebilirmiyim? herkese hayırlı günler.

@ibrahim1983
birincisi ve en önemlisi sgk başvurmamakla ile hata etmişsin hemen elindeki adli tıp raporu ile bulunduğun sgk müdürlüğü iş kazası servsine başvuru yap elindeki rapora istinaden ya işlem yapılır yada hst sevkin istenir %10 ve üstü çıktığında sürekli iş göremezlik aylığı bağlanacak ve iş kazası geçirdiğin tarihten sonra iş göremezlik yani ıstırahat raporu ama hastalık olmayan rapor tarihinin bitiminden itibarende toplu birikmiş aylığını alacaksın

Slm arkadaşlar bende işten yemeğe giderken motorsikletlen kaza geçirdim.
esnafım kendim.
ama bağkur sigortamı hiç ödeyemedim.
ama vergi levham var sonuçta.
Birde vergiye tabi olduğunda otomatik bağkurlu oluyorsun bağkura borçlanıyorsu yani istemesende sigortalı oluyorsun eski yasaya göre böyleydi şimdi bilmiyorum.
sürekli iş görmezlik aylığı bağlanabilir mi?????

Üst Alt