Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş için sağlık raporunda engelim için sıkıntı çıkar mı?

Çkr0666

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben şu an bi işte çalışıyorum ama başka bir iş için görüşmeşler oldu sağlık raporu istendi 5 bölüm doktorunun çalışabilir imzalı sağlık raporu istediler yarın ortopedi bölümüne muayene olacağım çalışacağım pozisyon masa başı evrak işleri bilgisayar yazışması engelim % 42 doğuştan sağ elimin dört parmağı yok ortopedi doktoru bir sıkıntı sorun çıkartır mı endişeliyim bu işi kaçırmak istemiyorum çünkü yardımcı olursanız sevinirim

Çkr0666 Başvurduğunuz işyeri parmak eksiklerinizi görmedi mi başvuru esnasında görüpde almayı kabul ettiyse sıkıntı olmaz.
Evrak işinde sıkıntı olmazda sağ elinizde tek parmak var sol elle klavye kullanabiliyormusunuz sağ elinizde ki tek parmağınızla mouse kullanabilecekmisiniz ayrıca çok yazışma olursa tek sol elle hızlı yazamazsınız yapabileceğinizi düşünüyorsanız doktora söylersiniz uygun şekilde yazar raporu.

Başvurduğum iş yeri engelimi biliyor zaten engelli kadrosundan işe gireceğim
Doğuştan engelim olduğu için sol elimle her işi yapıyorum sağ elimlede yapabiliyorum sol elimle mouse ve klavye kullandığım gibi sağ elimlede klavye kullanabiliyorum hem klavyeyi hem mouse sol elimle kullanabilirim sağ elimlede klavyeye destek olabilirim yani
Benlik problem yok doktor sorun yaratır mı onu bilmiyorum

Çkr0666 İş yeri biliyor demişsiniz sizden istenilen işleri yapabileceğinizide söylemişsiniz son yazdıklarınızın aynısını doktorada söyleyin doktor en fazla olan durumu yazar sağ el 4 parmak eksik der e onu işyeride biliyor sorun etmeyeceğini söylemiş bir şey olmaz doktor açısından rahat olun.

İşe giriş için özel hastaneden sağlık kurulu raporu alabilir miyim?

Arkadaşlar işe giriş için sağlık kurulu raporunu engelli bireyler özel hastaneden alabilir mi iş yeri bana özel hastaneden alabileceğini söyledi sonradan bi sorun çıkma ihtimali var mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Arkadaşlar işe giriş için sağlık kurulu raporunu engelli bireyler özel hastaneden alabilir mi iş yeri bana özel hastaneden alabileceğini söyledi sonradan bi sorun çıkma ihtimali var mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Yetki verilmeyen(sağlık kurulu) özel hastane raporları geçerli değildir/iş yeri özel hastane raporunu kabul ediyorsa ona bir şey diyemem.

Sonradan sıkıntı yaşamamak adına raporu rapor vermeye yetkili devlet yada ünv hastanelerinden alın.
Çkr0666

Sağlık kurulu raporu değil benim zaten engelli raporum var yetkili hastaneden almış olduğum
işe giriş için istenen sağlık raporu ondan bahsediyorum
Bu raporu veren özel hastanelerden alabilirsiniz dediler bana

Alabilirsiniz, Siz işbaşı için sağlık raporu ve gerekli tetkikleri yaptırarak belge alacaksınız sorun olmaz. Eliniz için ortopedi doktoru ağır işlerde çalışamaz, yük kaldıramaz gibi bedenen iş yapılmaması için rapora not düşer. Masa başı olacağını için doktora söylerseniz sorun olmaz iş rahat ise kaçırmayın biran önce gidin. Hayırlı olsun şimdiden.

İş yeri kabul ediyorsa özel hastaneden alabilirsin.

Sağlık kurulu raporu diyorsunuz,onun için ayrıntı vermek istedim.

Söylediğim gibi iş yeri kabul ediyorsa sağlık raporunu özel hastaneden alıp iş yerine verebilirsin bir sıkıntı çıkmaz..
Çkr0666

İşkurda engelli çalışan

Arkadaşlar merhaba
Benim % 42 engel raporum var
% 32 si sağ el doğustan dört parmağım yok
Diğer oranlar da iç hastalıkları ve dermatoloji ile ilgili
Yani toplam da süresiz % 42 engel raporum var şu an da engelli kadrosunda çalışıyorum
İş değişikliği yapacağım her şey tamamlandı istifamı verip yeni iş yerine bildireceğim
İşkur da bir yazıya denk geldim tüm vücut fonlsiyonlarının en az % 40 ından yoksun olan diye başlıyor
Başlayacağım iş yeri beni işkura bildirdiğinde bir sıkıntı sorun çıkar mı şuan ki iş yerimde de engelli pozisyonunda çalışıyorum burada bir sıkıntı çıkmamıştı bu yazı kafamı karıştırdı bilgilendirirseniz sevinirim

Üst Alt