Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlacın fazla uyku yapmasına karşın içtiğiniz bol kafeinli kahve öneriniz var mıdır?

republix

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
19
İlacın fazla uyku yapmasına karşın içtiğiniz bol kafeinli kahve öneriniz var mı acaba

@OğuzHan112,

şu anda abizol 10mg + 1 mg risperidon kullanıyorum yakın zamanda abizol 15 veya 10mg de kalıp risperidonu kaldıracağız doktor ile bunu da neden yaptık 6 aydır ilaç kullanıyordum zaten doktor ilaçsız bakalım yapabilecekmisin diye ilacları kestik düzenli azaltarak ve totalde 1 ay sonrasında kötü olmaya başladım gibi tekrardan başladık abizole sonra 2 hafta da öyle gitti ama baktık ki ilaç işe yaramıyor gibi risperidonu hemen ekledi doktor yaklaşık 2 haftadır da abizol 10 + risperidon 1 kullanıyorum beynimi fena uyuşturuyor gözümü kapatasım geliyor devamlı açık kalınca acıyor gibi beynim o derece zorladı..

inşallah bakalım risperidonu kaldırırız ve iyi olma halim devam eder.

İlaç insanı uyuşuk ve tembel yapıyor en azından beni öyle yapıyor mesela ben ilaç içmediğim günlerde daha enerjik ve hareketli hissediyorum daha sosyal oluyorum ama bu seferde uyku problemi yaşıyorum yani kısasa içsek bir dert içmesek bir dert ! :confused:

(y)Dokroturunuza danışın ; uygun görürse modiwake kullanın . Uyuklama hali falan kalmaz. Kendinize gelirsiniz.

vallla o derttene bende muzdaribim iş hayatında aşırı uyku sorunu yaşıyorum o yüzden günde 3 -4 bardak nescafe 3 ü 1 arada içiyorum..
gerçekten çok zor oluyor uykulu uykulu çalışmak ...

Başlığı takip eden arkadaşlara geçmiş olsun. 20+ yıllık şizofreni hastasıyım. Çay, sigara bağımlılıklarım vadı. Sigarayı bırakınca kilo sorunum da arşa çıktı; falan.

Şuan; çayı epey azalttım. Sigarayı bırakalı 2,5 yıl oldu neredeyse. Glutensiz beslenmeye çalışıyorum.

''Sağlıklı Yaşıyoruz Hareketinin'' tavsiyelerine uymaya çalışıyorum.

Uyku sorunum da azaldı haliyle.

Tabii benim düzenli bir işim, kötü günler için yaptığım biraz birikimim de var. Burada bunları okuyanların şartları benden elverişsiz olabilir ama; ben hasta olduğumu çoğu zaman hatırlamıyorum bile.

Geçiminizi sağlayacak bir iş bulduktan sonra; -biraz gayret ve araştırmayla- umarım herkes hayal ettiği hayata kavuşur.

Başlıktaki soruya cevap vermek lazım gelirse:

Sürekli uykululuk hali biraz kullandığımız ilaçlarla ve hastalığımızla; biraz beslenme alışkanlıklarımızla ve biraz diğer nedenlerle ilgili olabilir ama çözümü kahve-çay gibi uyarıcılarda aramak hatalı olur.
Kilomuzu kontrol altına alıp, sağlıklı beslenip, gün içinde yeterli fiziksel aktivitelere odaklanırsak umulur ki uyku/uykusuzluk sorunumuz çözülür. Ben bu şekilde epey yol aldığımı düşünüyorum. Bazen kafaya bir şey taktığım oluyor ve ben de uykusuz kalabiliyorum ama genelde uyku düzenimden memnum.

Kişisel tecrübemi paylaşmaya çalıştım. Szilere fikir vermesini/faydalı olmasını dilerim.

Bol şanslar.

Son düzenleme:
@ozmuşlu, hayırlı olsun işe başlamışsın.

@friends, çay sigara bende çok tüketiyorum. Xeplion aşırı kilo yapmıyor ama yinede yapıyor

Uykusuzluk problemini aşmak icin evde erken yatın iş yerinde uykunuz gelmeyecektir ben ilaclarla deli gibi iş yerinde uyuyordum ama igneye gectim uykum düzene girdi iş yerinde hic uykum gelmiyor

Uykumun açılmasını istediğim zaman biberiye,yeşil çay ve zencefil karışımı bitki çayı içiyorum ama bitki karışımları her ilaçla aynı etkiyi yapmayabilir.Hatta belki tehlikeli olabilir.O yüzden doktora danışmadan kullanmayın.Bir de hergün içmiyorum bu karışımı.Hergün içmekte sakıncalı olabilir.Denemek isterseniz muhakkak bir doktora danışın.

Üst Alt