Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlacım bitmeden SGK üzerinden başka bir ilaç alabilir miyim?

Anonim_1

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Herkese selamlar elimde zyzapin 7.5mg antipsikotik ilaç var ama randıman alamiyorim doktordan oferta 10mg reçete etmesini isteyeceğim ama zyzapin 7.5 10 gün sonra süresi bitiyor acaba bugün oferta 10mg yazdırsam eczacı verir mi? Birde devlet reçete edilen antipsikotik ve antidepresan ilaçları karşılıyor mu yani eczacıdan ücretsiz alabiliyor muyuz?

Anonim_1 İlaçların bitmesine 15 gün kala aynı ilaç olsa bile reçete edilirse alırsınız uzman doktor yazarsa oferta 10 mg da alırsınız devlet karşılıyor ama fark çıkar onu ödersiniz bazılarında çok düşük bazılarında ciddibfark çıkabiliyor.

Anladım hocam birşey daha sormak istiyorum aynı şekilde selectra 200mg kullanıyorum ama paxera ya geçiş yapmak istiyorum ama onun etken maddesi farklı ve 15 günden uzun zaman var bitmesine onu alabilir miyim doktor reçete ederse?

Anonim_1 Bildiğim kadarıyla alabilirsiniz ama kesin bir şey söylemek zor ilaç işlerinde hergün sgk değişiklik yapıyor denemsi bedava en fazla alamazsınız ilacı.

kara duman

hocam son olarak bende
f41.0 panik bozukluk teşhisi var anksiyetem çok yoğun şu an paxera 40mg ve rexapin 10mg kullanıyorum ama ocak ayında askerlik muayenesinde sağlık ocağı hastaneye sevk etmişti oradaki doktor mevcut halin askerlik yapmaya engel değil demişti ama kendi doktorum bu şekilde askerlik yapamazsın dedi yani ertelerler dedi ama muayene için şu an gittiğim hastane değil de şehir hastanesine sevk edilmiştim sonuç askerliğe elverişli komando olamaz kararı verildi, askerlik şubesindeki memur yerin belli olduktan sonra tekrar sağlık ocağına git muayene olmanı iste ve tedavi gördüğün hastaneye sevk edil demişti şimdi ise askerlik yerim açıklandı ama daha 2 ay var acaba askerlik şubesindeki memurun dediği olabilir mi tekrar muayene olup tedavi gördüğüm hastaneye sevk edilebilir miyim?

Anonim_1 aile hekimi ve hastahanede ki muayene kararına askerlik şb üzerinden 30 gün içinde itiraz edebilirsin şubede seni hastahane seçme imkanı olmadan otomatik şehrinde diğer (başka hastahane yoksa en yakın diğer ildeki) devlet hastahanesine sevk eder orda tekrar muayene olursun ama anladığım kadarıyla 30 günlük süreyi geçirmişsin.
askerlik şb memurun dediği olayı bilmiyorum belki yeni rahatsızlandım tekrar muayene olmak istiyorum tarzında bir şey olabilir sormak lazım ama istediğin hastahaneye sevk imkanı yok diye biliyorum her şartta en fazla tedavi gördüğün hastahaneden tedavi geçmişinle alakalı yazı isteyebilir doktor o yazıya göre değerlendirme yapabilir.

Doktor ilacı veya dozunu değiştirirse alabilirsin . Raporlu ilaçsa bitimine 15 gün kala alabilirsin.

Psikiyatri ilaçlarımı bitmeden alabilir miyim?

Herkese kolay gelsin 6 eylül de 2 tane antidepresan ilacım bitiyor olarak gözüküyor fakat ben yarın psikiyatri doktorudan reçete ettirsem eczacı verir mi acaba sanırım 15 gün muhabbeti varmış?

İlacın bitiş tarihinden 15 gün önce ilacı
doktoruna yazdırabilirsin ve alabilirsin.
ÖRNEKLE= Rexapin, Paxera, Aripa, Dideral

BAZI İLAÇLARI İSE GÜNÜ GÜNÜNE
DOKTORUNA YAZDIRIP ALABİLİRSİN.
ÖRNEKLE= Akineton 2 mg

ayDÜNYAvazo

Şu an paxera ve rexain kullanıyorum ama e devlette doz bitiş tarihi 6 eylül olarak gözüküyor fakat ilaçlarım raporlu değil

Anonim_1

İlaçlarınız raporlu değilse önceden yazdırsanız bile alamazsınız ancak para ödeyerek alabilirsiniz, ilacın bitiş tarihinden 15 gün önce yazdırılma ve alma hakkı sadece raporlu ilaç kullanan hastalara tanınmış bir haktır diğer ilaçları ilaç bitim tarihinde yazdırmanız gerekir.

Life

Çok teşekkürler hocam birde anksiyete bozukluğu var bende yoğun bi şekilde ilaç kullanıyorum kendi doktorum askerliği ertelerler demişti fakat muayene olduğum doktor askerliğe elverişlidir kararı verdi yarın tekrardan epikriz raporu alıp askerlik şubesine itiraz edip başka hastaneye sevkimi isteyecem acaba erteleme verirler mi bilginiz varmı?

Üst Alt