Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlaç doz bitiş tarihinden 9 gün önce randevu alınır mı?

Danışan

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Șubat 11 de ilacin doz tarihi bitiyor. Yeniden yazdirmam gerekli ama randevu yok. Bende Subat 2 de aldım. Doktor ilacı yazmamazlik edermi?

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

doktor bununla ilgilenmez, ilacınızı yazar. tabi renkli reçete falan değilse. size sıkıntı çıkaracak yer eczanedir. eczacı sisteme reçetenizi girdiğinde, elinde ilaç var, sistem vermiyor diyecek. elinizde ilaç varken, o ilaçlar bitmeden aynı ilacı alamıyorsunuz. raporlu ilaçlarda ben bir hafta kala önceden ilaç alabiliyorum. artı reçetenin de bildiğim kadarıyla 4 günlük bekleme süresi var. bu süreleri eczaneden öğrenin, bu süreye göre hareket edin. eğer ilaç düzenli kullandığınız bir ilaçsa, doktordan ilaç raporu isteyin, bu sayede ilaç yazdırmak için doktora gitmeniz gerekmez, doğrudan eczaneden yazdırabilirsiniz. bununla birlikte bazı hastanelerde ilaç yazdırma saati var, bu saatlerde randevusuz gidip sadece ilaç yazdırma işlemi yapılabiliyor. gittiğiniz doktor, böyle bir imkan sağlıyorsa randevu almanız gerekmez. bunları sorup, bilgi almanız gerekiyor.

Ilacin dozunu dusurecegim doktorla konusup, ama eczane tarafi ni dinleyip oyle gitmem daha uygun olur, tesekkurler.

doktor yazar da ilaç raporlu ise 15 gün önce rapor yoksa doz bitimi beklenmesi gerekiyor diye biliyorum eczane ilaç vermiyor sgk onay vermiyor

Evet bende öyle bir yaziya denk geldim, hayırlısı

baska hastaneden randevu alırsınız ılacınız bıtecegı zaman en kotusu ordan randevu yoksa
yada doktorunuza guzelce acıklarsanız gunde 1 aldıgınız ılacı hem aksam hem sabah ıcın recete ettırırsenız olabılır

ıs receteyle ılacını bulmak
hangı eczaneye gıdersen gıt yok dıyorlar
taban tepe tepe bır yerden bulursanız ucretını odemeyede razısınız amaaa ılac yok pıyasada

Üst Alt