Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İçinde bulunduğum durum

dileka

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar ben yeni geldim.ve hayatımdan birşeyler anlatmak istiyorum çocukken beyin felci geçirmişim ve konuşmamda bozukluk var(daha doğrusu ses tonumda),ellerimde titreme var.beni iyi tanıyanlar konuşmamda anlaşılmayacak bişey olmadığını söylüyorlar her dediğimi herkes anlıyor hatta çok gevezeyimdir : :) ama bazı tipler çıkıyor anlamıyor iki üç kere tekrarlıyorum anlamıyor yanımda eğer bi arkadaşım varsa o da onun nasıl olupta anlamadığını anlamıyor:) özellikte bayanlar yapıyor bunu hele bide yanında bir bey varsa anlamıyorum ne yapmak istediğini beni anlamadığını ifade ederek yanındakine bak ben ondan üstünüm mesajını mı vermeye çalışıyor acaba bilmiyorum aslında çok neşeliyimdir ama böyle olaylar çok sinirimi bozuyor o an beynimden bişey iniyor sanki her yerim titriyor cevap verecek söz bulamıyorum boğazıma bi tokmak oturuyor normal zamanda herşeye cevap veren ben donuyorum sanki....sizce ne diyebilirim??? bi de garip olan iş yaşamıma başlayalı mesela telefon ediyorum bi yere dalga geçer gibi davranıyor.....
çalıştığım firmayı ve ünvanımı söyleyip,çabuk müdürüne bağla beni seni şikayet edecem diyince hemen anlayıp özür diliyor bende bazen kıllığına :)hayır bağla müdürüne şikayet edecem diye ısrar ediyorum bin kere özür diliyor çok gülüyorum karşındakinin o anki panik haline.....yani ben burada çalışmamış olsam hala devam edecek anlamamaya ve dalga geçme....yuh yani dimi....

sevgiyle kalın şimdilik bu kadar........

Önce hoşgeldin.

"yanımda eğer bi arkadaşım varsa, o da onun nasıl olupta anlamadığını anlamıyor"
bak bu işi komik hale getiriyor :)
Benim de konuşması zor anlaşılan arkadaşlarım var. Aramızdaki anlaşma, benim ve onun, o anki performansına bağlı. Bazen benim odunluğum tutuyor ve o yırtınsa da ben birşey anlamıyorum. Bazen de tam zıttı oluyor :)
Bir de konuşması bozuk kişiyle sürekli konuşan birisinin anlamasıyla, ilk kez konuşan birinin anlaması tabi ki çok farklı olur. Yani bunu da gözardı etmemek lazım -ki bunu senden daha iyi bilen yoktur herhalde-

Ama ben esas "kadınca çekişme"ye takıldım :)
Nedir bu kadınların birbirinden çektiği :)

Selam.
Senin küçük bir problemin var, anlanamamaktan yakınıyorsun. Hiç bir problemi olmayanlar bile, birbirlerini anlayamıyor.
Anlayışsız bir toplum olmak yolunda hızla ilerliyoruz.
Haydi hayırlısı.
Saygı ve sevgilerimle.

Hoşgeldin dileka :)
Sana bir küçük anımı anlatayım.
Benim oturduğum mahallenin üstünde bir laz mahallesi vardı,şimdi yıkıldı.Benimde orada dostlarım vardı,ama sadece onlarla konuştuğum için bir sorun yok.Bir gün mahallelerine gittim.Amcaları,dayıları,komşuları v.s. benimle birşeyler konuşuyorlar ama gelde anla anlayabilirsen.Tebessüm ediyorum,gülüyorum,görüşlerine katılıyorum ama salak gibi hissediyor insan kendini...Bir gün düğünlerine şeref misafiri olarak katıldım.Benimle çok iyi ilgilendiler ama kafayı yemek üzereydim.Ama zaman geçtikçe onlarla her konuda anlaşmaya başladık.Hiç bir sorun yoktu.
Gezmeye çıktığımızda karşısındaki insanla konuşurken tekrar tekrar sorması bana ulan ne odun bunlar ya! adam ingilizce konuşmuyor ki normal türkçe,odun diyesim gelirdi kendi eski halimi düşünmeden.
Yüzünden gülücükler,kalbinden sevgi eksik olmasın.

......

biliyorum tanıyan biriyle tanımayan biri arasında çok fark oluyor...
bide insandan insana değişiyor bazen hiç tanımadığım biriyle çok akıcı ve uzun bir sohbet edebiliyoruz bi de benim o anki rahatlığımdan kaynaklanıyor yani kendimi kasmadan konuşursam herşey çok daha güzel oluyor.....:))

saygılar....

...

teşekkürler gezgen bu laz hikayesini hiçbir zaman aklımdan çıkarmayacağım inan....

Ben bunu örnek verdim.Unut gitsin,beni oturanboğa ile kötü etme :D

niye ki kötü olacan bu benim hoşuma gitti yani farklı olunabileceğini anladım yani onlar kendilerine göre radikal.....bende öyle :))

Ula gezgin, sıkarum ayaklaruna, ona göre! :)

hep anlaşılmamakdan şikayetciyiz.arkadaşım seninle dalga gectigini zanneden şahıslar bilmezlermi kendileri komık duruma gelirler.şu ana kadar yaşamadım eger ki böyle bir durumla karşılaşırsam tepkimde en az okuduklarım karşısındaki gibi şiddetli olucakdır.kendine daima güven her konuda senden daha degerli ne olabilir ki bu yaşamda sen hayatla dalga gecmelisin insanların haddi degil karşısındakinin zor durumuyla alay etmek.bizlerki kendimizi aşmayı başarmışız bir avuc gelişmemeiş beyinleremi pes edicez.

Üst Alt