Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hızlı trende engelli indirimi var mı? | 2024

İbrahimt5

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
Hızlı tren engelli indirimi uygulaması kalktı mı bilgisi olan

@İbrahimt5, hızlı tren engelliye ücretsiz. Kimlik fotokopisi ve engelli kimlik kartı fotokopisini götürüyorsunuz. Form dolduruyorsunuz. Agır engelli veya agir engelli olmayan diye dolduruyorsunuz. Engelli kimlik kartında refakatçi hakkı var yazıyorsa. Refakatçiye de ücretsiz.

@İbrahimt5 engelli kimlik kartında ulaşımda refakatçi hakkı vardir yazması gerekiyor. Yanınızda giden kişinin ücretsiz olması için

2023 yilinda engelli indirimi kaldırılmış,
Ücretsiz bilet alımı yapamıyorum

@İbrahimt5,
Internetten alamazsın. Mesela istanbulda ayrılık çeşmesi durağında hızlı trenin istasyonunda engelli kimliğimizi götürüp sisteme islettiyorsunuz biletide oradan alabilirsiniz.
Eşim 2023 yılında ankara'ya gitti geldi ucretsiz

@CORTU,
refakatçi izni vermeleri için yüzde kaç olması lazım

hastaneden aldığın raporda mı yazması gerekir

@Mmd Refakatçi engelli kimlik kartında yazar. Ulaşımda refakatçi hakkı vardır diye. Bu kartı bulundugunuz ilde sosyal hizmetler il müdürlügünden alabilirsiniz. Hastaneden aldıgınız raporda yazmaz. Evde bakım maaşı alıyorsanız. Engelli kimlik kartınız vardır yoksada çıkartabilirsiniz

Tcdd iletişim merkezi ile görüşme sağladım internet sitesinde geçici problem varmış, engelli indirimi uygulaması devam ediyormuş bilet alım işlemini satış gişesinden yapmak gerekiyor bu durumda

@İbrahimt5,

2023 te ben sivasa gidip geldim ankarada oturuyorum nasıl kaldırsınlar ? fakat bahsettiğiniz internet satışı olabilir evet. İnternette engelli bilet satışı yok onun için tcdd gara gitmeniz gerekiyor hızlı tren bölümüne ben engelli kimlik kartımı götürmüştüm 1 ay öncede yeni çıkartmıştım :D (eski kimlik başbakanlık kartıydı işlem yapmıyorlardı) gayette işimi gördü o kart o olmazsa da engelli raporunuzu götürün.

Bazı arkadaşlar internetten engelliler e bilet verilmiyor yazıları yazmışlar öyle bir şey yok mobil uygulama yı télefonunuza indirin sisteme girin refakatçi hakkınız varsa hem kendinize hem refakatçi nize ücret alabilirsiniz
Not.Sadece dikkat etmeniz husus refakatçinize koltuk alacaksanız 15 gün önceden bilet almanız gerekiyor koltuklar çabuk doluyor

Yüzde kaç rapora refakatçi hakkı veriyorlar benim ortaparik engel

Tam bağımlı rapor almanız gerekli yada eski raporlar da ağır engelli yazacak

Kısmi raporlar da tam bağımlı ibaresi refakatçi hakkı yoktur

Üst Alt