Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hayatı tehdit eden tromboz ile malulen emekli olabilir miyim?

Hunter4800

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Trombofili, hayatı tehdit eden trombozdan %60
tansiyon %10
atriyal fibrilasyon aritmiden %10
spelektonomi den %10
tibia şaft kırığı %10
sindirim sistemi %15
balhazard ile toplamda %78
5 yıllık raporum çıktı bu hastalıklardan malul emekli olabilir iyim acaba

bilgisi olan var mı SSK giriş 2001, gün sayısı da 2600

ı bu hastalıklardan malul emekli olabilir iyim acaba bilgisi olan var mı SSK giriş 2001, gün sayısı da 2600

Şansınızı deneyebilirsiniz ama büyük olasılıkla malulen emekli olamazsınız.

Malülen emeklilik için engel oranınızın zerre kadar önemi yok. En az %60 işgücü kaybınızın olması gerekir. İşgücü kaybı ile engel oranı aynı şey değildir. Heyer, çalışmanızın hayatınızı tehdit edip etmediğini veya çalışamaz olup olmadığınızı değerlendirecektir. Eğer bu kanıya varırlarsa emekli olursunuz.

MeTePe

Aynen denemekten zarar gelmez diyerek şansımı deneyecem dediğiniz gibi zor gibi görünüyor dün biraz araştırma yaptım İnt den bakalım hayırlısı

Sayın metebe YALNIZ benim verilen %78 mevcut raporda çalıltırılamaya işler kısmında, efor gerektiren işlerde ve uzun süre ayakta durması gereken işler de çalışamaz yazıyor, bunun Bi etkisi olabilir mi acaba

Hunter4800

Güncel SGK Hastalık Listesi'nde tromboz ile ilgili maluliyet gerektirecek AĞIR tanılı maddeleri aşağıya aktarıyorum. Durumunuz buna uygunsa malulen emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Sizi hastaneye sevk ederler. Hastane üzerinde oran olmayacak şekilde tanıyı yazar ve sgk'ya gönderir. SGK da değerlendirip kararını verir

e) Paroksismal Nokturnal Hemoglobinüri
Ağır Düzeyde Çalışma Gücü Kaybına Neden Olan Durumlar
Spesifik tedavi endikasyonu taşıyan ve spesifik tedaviye yanıtsız hemolitik anemi veya tromboz ile seyreden Paroksismal Nokturnal Hemoglobinüri
[...]
3. KML dışı miyeloproliferatif neoplaziler (polisitemia vera, esansiyel trombositoz, kronik eosinofilik lösemi, kronik nötrofilik lösemi, mastositoz, sınıflandırılamayan miyeloproliferatif neoplaziler)
Hayatı tehdit eden tromboz veya kanamaya neden olan, progressif hastalığı olan veya lösemik dönüşüm gösteren
[...]
3. Hemostaz bozuklukları (Bir yıl sonra kontrol)
Majör kanamalar ile seyreden primer hemostaz bozukluklar; İTP, trombosit fonksiyon bozuklukları, vasküler nedenler

Sayın OturanBoğa trombofili göremedim listede fakat 35 yaşındayım dalak alındı iki defa pıhtı attı karaciğer ve toplar damarlara (portal ven trombozu) ayağımda daimi engelim var ve çoklu engelim mevcut tansiyon ve aritmi yi saymıyorum bile, Bi sansım var ise eger deneyecem inş

OturanBoğa

Listelediğin hastalıkların arkadaşın durumuyla bağlantısı yok.

Sayın metebe YALNIZ benim verilen %78 mevcut raporda çalıltırılamaya işler kısmında, efor gerektiren işlerde ve uzun süre ayakta durması gereken işler de çalışamaz yazıyor, bunun Bi etkisi olabilir mi acaba

Elbette etkisi olabilir ancak SGK heyeti bu maluliyet konusunda oldukça eli sıkıdır. Öyle veya böyle çalışabileceğinizi düşünüyorlarsa maluliyet vermezler.

MeTePe

Anladım ben yine Bi deneyeyim bakalım ne olacak hayırlısı çok teşekkür ederim

Üst Alt