Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

H sınıfı ehliyetli raporunu üniversite hastanesinden alabilir miyim?

kemalbaser34

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
arkadaslar ben ehliyet raporu almak istiyorum tam tesekkullu universite hastanesinden alabilir miym
mesela yeditepe univ hastanesinden

Üniversite hastaneleri Ehliyet için rapor vermiyor Tam teşekküllü Devlet hastanesinden alacaksın..

ama muniv hastaneleri de veriyor diye bu sitede yazı okumustum

ben de yeni aldım rapor. özel hastahaneler vermiyor. tam teşekküllü devlet hastahanesinden almanız gerekir raporu. kolay gelsin, beni biraz uğraştrdılar da ;)

Bence devlet hastanelerinin ve özel hastanelerin yanı sıra, üniversite hastanelerinden de alınabilir:
Sürücü adaylarının genel sağlık muayeneleri pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından bu Yönetmelik hükümlerine göre yapılır.
Tabiplerce düzenlenen raporlar, resmi kurumlarda kurum mühürü ile, özel hastanelerde başhekimlerce, diğer özel sağlık kuruluşlarında sağlık kuruluşunun mesul müdürünce, muayenehanelerde ise muayenehanenin bulunduğu ilçenin sağlık grup başkanlığı, sağlık grup başkanlığı bulunmayan merkez ilçelerde il sağlık müdürlüklerince, isim ve imza yönünden onaylanması gerekmektedir
Yani, aslında tüm hastaneler sürücü olur raporu vermeye yetkili, ama bazıları sorumluluktan kaçmak adına işlerini yapmıyorlar o kadar!

Evet üniversite hastanelerinden h sınıfı ehliyet raporu alına biliyo

Üst Alt