Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] SGK trafik kazaları sonrası sağlık ihtiyaçları için bizi mağdur etmesin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
başka ne bekliyordunuz ki arkadaşlar.adamlar halimizden anlasa anlamaya çalışsa böyle bir saçmalık yapmazlardı zaten.
emin olun gönderdiklermizin içeriğine bakmadan,herkese aynı cevabı yolluyorlar.
ben bu konu hakkında düzenleme var mı?yapılacak mı diye soruyorum,adamlar bana her seferinde aynı cevabı yolluyorlar.
anlaşılan bunlar bizi tınlamıyor.
ben haftaya yargı yoluna gideceğim.

böyle bir cevaplar ancak 3.dünya ülkelerinde olur.nerde yaşıyoruz anlamadım ben,muz cumhuriyeti sanki.
nerde kaldı sosyal devlet anlayışı?benim maaşımdan hem sgk ya para kesecen hem de tıbbi malzeme giderlerimi ödemeyeceksin.
böyle bir saçmalık ancak bizde olur zaten. heralde,somali,patagonya vb.ülkelerle yarışıyoruz. insanın aklı almıyor ama bu baştaki ö....lerin aklına helal olsun valla.daha ne diyeyim!!!!!

buyrun SGK neyle uğraşıyor:

Büro emekçileri sendikası SGK da kadrolaşma iddiası 13 Ekim 2010 13 Ekim 2010 Çarşamba 14:49
adamların derdi başkamıymış meğer.kim takar ahmeti mehmeti,önce bir kendilerini oturtsunlar o koltuklara!!! yazıklar olsun,bunlar müslüman ya,biz kafir;neden biz onlardan değiliz,biz evetçi değildik,biz yalaka olmadık,biz dik durduk,birileri gibi eğilmedik!!!! bu işin öbür tarafı da var eyyyyyy ........

Ben de gönderdim.Arkadaşlar önemli olan birlik olup baskı yapmak...

ban de mailleri gönderdim.inşallah faydası olur herkese geçmiş olsun

Gönderilenlerden gelen ilk cevap :

gsstibbimalzeme

Kurumumuz mevzuatına ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun ilgili maddelerine göre 1996 tarihinden sonra trafik kazası geçiren kişilerin kullanmalarına gerekli görülen tıbbi malzemelerin temini mümkün değildir.
Bilgi edinmenizi rica ederiz.

arkadaşlar hepinize gelecek olan cevap bu şekilde olacaktır.bence boşuna uğraşmayın.

bugün,T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
TRAFİK HİZMETLERİ DÖNER SERMAYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ ile görüştüm. daha önce de söylemiştim,bizim durumumuzu düzeltecek olan genelge taslağı hazırlanmış,şuan genel müdürün önünde imzayı bekliyormuş.
inş en kısa sürede genelge yayınlanır.
bu konu da SGK yı sıkıştırmakta fayda var.diğerleri zaten ilgili makamlara dilekçeniz iletildi diye cevap yazacaklardır.

Arkadaşlar ben SGK na baglı bulunan bakan beye TMMM dilekçe komisyonuna gönderdim bir netice yok . Yetkililerle görüşüyorum bir iki aya kadar çıkacak diyorlar Bülent beye teşekkür ediyorum ben bekliyorum .

Bende gönderdim. İnşallah bu sıkıntı çözülülür.

taaaaaaam en yukarıııı zirveye gönderdim :D

gsstibbimalzeme@sgk.gov.tr adresinden şöyle bir mesaj almış bulunmaktayım ;

Kurumumuz mevzuatına ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun ilgili maddelerine göre 1996 tarihinden sonra trafik kazası geçiren kişilerin kullanmalarına gerekli görülen tıbbi malzemelerin temini mümkün değildir.Bilgi edinmenizi rica ederiz. :confused:

gönderdim göndermesine ama bu hükümete hiç güvenim yok. ona buna bedava kömür beyaz eşya dağıtacağına bunları halletsinler. bu ne yaman çelişki annem ya.

cicikıs;

farklı birşey beklemeyin.hepinize aynı cevap gelecek.
arkadaşlar genelge genel müdürün önünde imzadaymış.sgk yı her gün arayıp genelgenin ne zaman imzalanacağını sormak lazım.,
istediğiniz yere mail atın,gelecek cevaplar hep aynı olacaktır.boşuna mail atmayın derim.
yapmamız gereken çok basit aslında,ben ankarada yaşamıyorum ama gerekirse gelerim.ankarada SGK nın genel müdürlüğünün önünde toplanalım.sesimizi duyuralım.

bizde üzerimize düşeni yaptık. İnşallah onlarda üzerlerine düşen görevleri yerine getirirler.

Bende gÖnderdim ama dilekçeyle mesajla değilde taşla sopayla denesek daha faydalı olur kanaatindeyim. Hak verilmez alınır diyenlerdenim

Kırmızı bandı az önce gördüm ve hemen maili göndererek destek hareketine katıldım. Ancak destek çağırısı sitede daha görünür bir şekilde olsa katılımcı artar gibime geliyor.
Çünkü sayfaya olan göz aşinalıgı nedeniyle çok dikkat edilmedigi takdirde pek farkedilmiyor. Her şeyin hakkımızda hayırlara vesile olması dilegiyle...

Biz bu sitede e-mail ler ile sesimizi ne denli duyudruğumuza defalarca şahit olduk. e-mail diyip geçmeyin bir mesaj atmakla kimse bişey kaybetmez. Elektronik ortam bile olsa varlığımızı hissettirmek rahatsızlığımızı bildirmek rahatsız etmek zorundayız. Haydi pamuk eller mesajlara :)...

arkadaşlar ben bugün avukatımla görüşeceğim,dava açacam.
adamların keyfini daha fazla bekleyemeyeceğim...

Ben de gönderdim bütün adreslere inşallah bi an önce çözüm bulurlar...

Bende adreslerin tamamına e-posta gönderdim. Allah yardımcımız olsun.Fuzuli yaşıyorum derken devletimiz de bu tutumuyla bunu onayladı. 2007 trafik teröristi xxx tarafından sosyal yaşamdan koparıldım. Adli tıpta %100 canavar terösit olduğuna karar verdi, bir gün bile hapise girmedi. Şimdi bu nedir sevgili devletim .20 yıllık öğretmenim %95 engellendim. Bakıcı olmadan hiçbir şeyimi gerçekleştiremiyorum. Bakıcı vs. parası da alamıyorum. Eşimide % 45 kör bıraktı bu olay çalışamıyor. Çocuklarım okuyor . Herşeyi kendimiz zorda olsa yapıyorduk devletim .Ben boşuna mı hizmet ettim ,sigorta param ödendi.

Biz onurlu yaşamak istiyoruz.Lütfen kendi işlerini bize yaptırtma bizler devletimize güvenmeye devam edelim.

sevinc2010;

hocam diyecek hiçbir şey bırakmamışsınız.ağzınıza sağlık.çok güzel özetlemişsiniz.
yüreğinize sağlık

arkadaşlar bir arkadaşımız bu konuda yargı yoluna başvurmuş ve davayı kazanmış,henüz sonuç elime ulaşmadı ancak bir kaç güne kadar ulaşır.detaylı bilgileri yazarım.
sanırım emsal teşkil eder ve biz de böylece bundan faydalanabiliriz.
allah razı olsun o arkadaştan

Aydeniz ; bu konuda karamsar yorum yollamayın lütfen , yeterli dozda var zaten. Sorunu bulunmadıgı halde ilgilenen mail yollayan destek olan tüm arkadaslarımdan alllah razı olsun....

bende gönderdim hayırlısı olur inşAllah
herşey dilediğimiz ve istediğimiz gibi olur inşAllah..!!!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt