Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Sakatların otomobil alım-satım ve kullanımı ile ilgili talepleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ben 20 defa göndermeye çalıştım ama sonuç sıfır hata veriyor ne yapmam lazım?

İnşallah tüm engelliler hak ettikleri yaşam standartlarında yaşamlarına devam ederler...

mail

valla mail gönderdik bakalım ne olacak . gerçek olan tek bi şey var o da bu ülkede engelliler adına değişen pek bi şey olmaz malesef atatürk eğer yaşıyo olsaydı bu durumdan utanç duyardı aaaah atam aaaah keşke yaşasaydın ne olurdu ...

Action Done.

Tamamdir ama ben sakat kelimelerinin tamamini engelli olarak degistirdim.

Kendimle cok barisik bir insanim ama o kelime bana rahatsizlik veriyor nedense.

Merhabalar

Daha araç alacak parayı bulamadık ama inşallah faydası olur. Gönderdik gitti.
Keşke bide her özürlüye dilediği bir aracı hibe edin maddesi ekleseydik :)) belki kabul ederlerdi de bende araç sahibi olurdum ->))

Beden e-mil gönderdim ama özürlülerin bu haklı isteklerine bir çare bulacaklarını hiç tahmin etmiyorum ama yinede denemekte hayır vardır diyorum.

Arkadaşlar benim sol ayağım polio sekeli (Çocuk felci) 1997 yılında H sınıfı ehliyet aldım ve ehliyetimde hiç bir açıklama yok sadece H diye yazıyor.
1) H sınıfı ehliyetimle yani aldığım otomatik vites arabamı kullanabilirmiyim, arabayı ÖTV indriminden yararlanmadan aldım, yani ÖTV muafiyetim yok, çünkü ÖTV muafiyeti için sol ayağı sakat olanlara Hastanede zorluk çıkartıyorlar. ( Yani uğraşmak istemedim, çünkü bir arkadaşıma ehliyet dahi alamazsın raporu verdiler, riske girmek istemedim.)
2) H sınıfı ehliyetimle trafikte cezaya maruz kalırmıyım lütfen beni aydınlatınız.
Velhasıl H sınıfı ehliyetimle otomatik vites araba kullanabilirmiyim. Teşekkürler.

Halkla İlişkiler DAİRE BAŞKANLIĞI [bimer@basbakanlik.gov.tr]
İletiniz 14 Nisan 2009 Salı 14:56:25 (GMT+02:00) Atina, Bükreş, İstanbul tarihinde okundu.

way bee iş güç yok boş oturuyolar herhal hemen okudular !!!

Kendim ve arkadaşlarımın hakları için
hiç bir koyulan engelden kaçınmam
saygılarımla.

OK.

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Your message has been successfully relayed to the following recipients, but the requested delivery status notifications may not be generated by the destination.

bilgiedinme@ozida.gov.tr

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Your message has been successfully relayed to the following recipients, but the requested delivery status notifications may not be generated by the destination.

bimer@basbakanlik.gov.tr
kkgm@basbakanlik.gov.tr
mgygm@basbakanlik.gov.tr
Your message

To: bimer@basbakanlik.gov.tr; mgygm@basbakanlik.gov.tr;
kkgm@basbakanlik.gov.tr; arem@icisleri.gov.tr; mkilci@gelirler.gov.tr; bilgiedinme@ozida.gov.tr
Subject: HAKSIZLIK
Sent: Tue, 14 Apr 2009 14:53:01 +0300

was delivered to the following recipient(s):

MEHMET KiLCi on Tue, 14 Apr 2009 15:01:08 +0300
<GIBEXC02.GGM.BIM #2.0.0>
Your message

To: bimer@basbakanlik.gov.tr

was read on Tue, 14 Apr 2009 14:57:17 +0300

Gönderdim. Sonuç istediğimiz gibi olur umarım.

Bende Tüm adreslere gönderdim. Kabul olur inş...

Umarım bu yazıyı okuyan amcalar ve teyzeler, bir kezde ellerini vicdanlarına koyup karar verirler.

iyi günler

ben bir engelli motorsiklet kullanıcısı olarak sizleri tebrik ediyorum

birbirimiz olmasak zaten kimse birşey yapmaz hepsi STANDART İnsanlar

teşekkürler.

Bende mailleri gönderdim.

Hayırlı olur inşaallah.

Saygılarımla;

bende gönderdim...Konu başlığı engelleri kaldıralim :)

ben destek veremiyorum çünküm türklerin ne kadar ve nasıl bi insan olduklarını bilirsiniz hiç bir yerde yolsuzluk yok bizde var tanju çolak niye hapis yattı sanırsam engellii araba alıp satmasıyla ilgili herkes araba aldıracak devlet eniyisini bilir yabancılar kendini uçurumdan atacakbizdemi atalım ama tabiki insanca yaşamak bizimde hakkımız arabayla insan olunmuyo

önce adreslere toplu göndermeye çalıştım hata verdi tek tek göndermeyi denedim yine olmadı hata veriyor göndermezsem burada çatlayacağım

göndermem için başka yolu yok mu?

Ben varım

Yasal düzenlemeler başta olmak üzere, karşılaşılan her türlü sorunun çözümüne yönelik olarak attığınız adımlara ben varım

Fikret Bey Niye; Sen Türk Değilmisin???... Tanjunun veya bir başkasının yaptığı suistimalin bedelini gerçek ihtiyaç sahiplerinin çekmesi ne kadar yanlış ise, senin düşünce alanında ki arkadaşların bu oluşuma destek vermemesi o kadar doğrudur... Bize davamızı en iyi şekilde savunacak ve arkasında duracak kişiler lazım...

Senin en yakının bir gün hastanenin acil servisinin kapısının önünde hayatını kaybederse, o zaman bu ülkede insana/ engelliye/ yoksula yapılan haksızlıkları anlarsın. Maalesef yabancılarda ilk önce önem teşkil eden şey insandır.... Bizim ülkemizde ise para ve kişisel çıkarlardır.... Bu yüzden yabancılara, cennet kadar uzağız.... anlayana...

Beşinci maddede değişiklik yaparak gönderdim. Uzun yol, toplu taşım kullanamama gibi şeylere gerek yok sakatlık oranının yüzde 40 üzerinde olması zaten bu demek...
Dokuzuncu maddeye ek yaptım. son yıllarda plakalarda klasik sakat işaretinden hariç sakat işaretleri de görür oldum. Bu işin cılkı çıktı. Birisi plakasına kulak çizimi yapmış bunun anlamı işitme engelli mi? biri de bacak resmi mi yapmalı? Yada göz, beyin vs... Oysa Karayolları trafik kanunu ve yönetmeliğinde tanımlı tek bir işaret var o da klasik tekerlekli sandalyeli sakat resmi.
Sevgiler

Site üyesi olarak, üzerime düşen görevi yapmaktaktan haz duyarım..Katkım olabilirse ne mutlu bana..

Selamlar millet

İşitme engelliyim %55 raporlu h sınıfı kullanıyorum bunu göndersem faydalanabilirmiyim? Teşekkürler arkadaşlar.

İşlerine geldikleri uygulamaları yürürlüğe rahatlıkla sokuyorlar.
Neden diye sorduğumuzda AB yasalarına uyumluluk diyorlar.
AB yasalarında sakatların hakkı yok mu???
Bir çare olacaklarını düşünmesemde,
grubumun yanındayım her zaman ve bende gönderdim
hayırlısı olsun...

gönderdim arkadaşlar umarım bu mücadeleyi kazanırız

Ben de gönderdim inşaallah sonuç alıcı olur. Bütün arkadaşlarıma selamlar.....

evet arkadaşlar cevaplar düşmeye başladı

[FONT=sans serif][SIZE=3]BAŞVURU TARİHİ 14.04.2009 BAŞVURU SAYISI 117300[/SIZE][/FONT]
[FONT=sans serif][SIZE=3]BAŞVURUNUZU BİMERDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Times New Roman][/FONT][/SIZE][/FONT]​
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]From:[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma] Halkla İlişkiler DAİRE BAŞKANLIĞI [mailto:bimer@basbakanlik.gov.tr]
Sent: Tuesday, April 14, 2009 2:56 PM
To: Özlem Görür
Subject: İLT: İlgili Makama[/FONT]
[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][FONT=Times New Roman][/FONT][/FONT]

[FONT=sans serif][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt