Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Kamu kurumlarına engelli personel alımları artarak devam etsin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ben haftanın 5 günü mesai yapıp yolluyorum birkaç kuruma isteyenin bir yüzü vermiyenin allah belasını versin:)

peki o zaman neden alması gerekirken emniyetten hiç ses seda yok. neyi bekliyorlar. zaten şimdiye kadar emniyetin engelli aldığına hiç şahit olmadım

kimse şahit olmadı ama olmak istiyor mücadelenin anlamıda bu almakla yükümlü kurumlar engelli kadrolarını aktifleştirip alım yapsın diye çırpınıyoruz

bende bu maili gönderdim. hayırlı olur inşallah.

inşallah ÇHEHOV gönderen ellerine sağlık

inşallah hüseyin duyarlılığın için teşekkür ederiz

gerekli tüm kurumlara hemen hergün gönderiyorum. yalnız dpb nin hata veriyor. doğrusunu bilen varmı? dpb ye mail atamıyorum.

sağlık bakanlığı sınav tarihi belli oldu 13.11.2010 cumartesi 10.30 81 il merkezinde yapılacaktır...

Sınav uygulama duyurusunun, 01.10.2010 tarihinde T.C. Mill Eitim Bakanl internet adresinde yayımlanması,
2- Adaylara ait Sınav Giriş Belgelerinin, 03.11.2010 tarihinde T.C. Mill Eitim Bakanl internet adresinde ilan edilmesi,
3- Sınav Giriş Belgelerinin, 03.11.2010-10.11.2010 tarihleri içerisinde İl Sağlık Müdürlüklerince üzerine fotoğraf yapıştırıldıktan sonra onaylanarak adaylara verilmesi,
4- Sınavın, 13.11.2010 Cumartesi saat 10.30’da 81 il merkezinde yapılması,
5- Sınav sorularının ve cevap anahtarının, 15.11.2010 tarihinde T.C. Mill Eitim Bakanl internet adresinde yayımlanması,
6- Sınav sonuç bilgilerinin, 10.12.2010 tarihinde T.C. Mill Eitim Bakanl internet adresinde yayımlanması,
7- Adayların, sınava fotoğraflı sınav giriş kartı ve özel kimlik belgelerinden herhangi birini (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) sınava girerken yanlarında bulundurmalarının sağlanması,
Hususları hüküm altına alınmıştır.tam olarak böyle:D

önce sağlık sınavı ardından kpss ve diğer kasım dönemi sınavları kedi olup fare tutmak lazım artık:D

şans talih oyunları gibi fakat yeni bu işlerle alakadar olanlar için hem heycan verici hemde bolca hayal kırıklığı :)

hayal kırıklığı heyacanla üvey kardeş hiç farketmez durmak yok yola devam:D

Hazırlamış olduğun metin için teşekkür ederiz inşş hakkımızda hayırlısı olur

hüseyin
espirinin inceliği orda zaten:D

kamu personel alımı

benim sorum
[FONT=Arial]ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK YARIŞMA SINAVLARI HAKKINDA YÖNETMELİK[/FONT]
[FONT=Arial]Bakanlar Kurulu Karar Tarihi - No[/FONT][FONT=Arial] : 20/08/2004 - 2004/7754[/FONT]
[FONT=Arial] Resmi Gazete Tarihi :16/09/2004[/FONT]
[FONT=Arial] Resmi Gazete Sayısı : 25585[/FONT]
[FONT=Arial]Madde 5 – Özürlülere ayrılacak kadroların tespitinde, ilgili kurum ve kuruluşun, taşra teşkilatı dahil,bütün dolu memur kadro sayısının %3’ü dikkate alınır.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Kanun gereği özrülü personel alımlarında kurumlar %3’ün üzerinde özürlü memur çalıştırabilirlermi ?[/FONT]
[FONT=Times New Roman] [/FONT]
[FONT=Times New Roman] [/FONT]
[FONT=Times New Roman] konu hakkında bilgi istiyorum bulabilirseniz yazılı olursa sevinirim.[/FONT]

tarihinde yapmış olduğunuz bilgiedinme başvurunuzun cevabı;

Sayın ......, e-mailiniz incelenmiştir. Bakanlığımız merkez kadrolarına özürlü personel alımına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Bilgilerinizi rica ederiz.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Arkadaşlar; tüm bakanlıklara başvurabilirsiniz.

Bimer e yolladığım mailime başbakanlıktan sorgulayın diye yanıt geldi.Bende sorgu no ve başvuru tarihi girerek baktım yazan aynen bu
Başvuru Hareket(ler)iBaşvuru Tarihi;Gönderen KurumGönderme TarihiAlan KurumDilekçe HakkıBİMER02.09.2010DEVLET BAKANI HAYATİ YAZICIDilekçe HakkıDEVLET BAKANI HAYATİ YAZICI02.09.2010DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI
Yapılan İşlem(ler)İşlem Yapan KurumYapılan İşlemİşlem TarihiDEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI Dosyaya Kaldırıldı (İşlemi Bitti)08.09.2010

ßülent bey teşekürler yazmış oldugun ve hazır dilekçe için tekrar tşkler eline saglık............

arkadaşlar durmak yok. hükumet bizleri unutmuş olabilir ama bizler kendimizi unutturmamalıyız. tekrar tekrar gönderim yapın hiç bıkmadan !!!!!!!:)

Arkadaşlar; geçici madde diyorki eski yönetmeliğe göre şuan atananlar, sınavlara girmesi ve atanması mümkün olmayacağı. Yanlış beyanda bulunanlarda adli işlem başlatılacağıda yazmaktadır.

GEÇİCİ MADDE 1- Bu maddenin yayımı tarihinden önce kamu kurum ve kuruluşları tarafından başlatılan özürlü memur alımlarından sınav başvuru süresi sona erenlerin işlemleri hakkında, işlemlerin başlatıldığı tarihte yürürlükte bulunan hükümlerin uygulanmasına devam edilir.”

“Aday olarak atanmış Devlet memurunun adaylık süresi bir yıldan az iki yıldan çok olamaz ve bu süre içinde aday memurun başka kurumlara nakli yapılamaz.”

Arkadaşlar yeni yönetmeliğe göre başvuruda bulunanlar artık dilediği kuruma sınavı kazanıp geçebilecek.

Hükümet engellileri düşünmüş arkadaşlar, artık yeni yönetmeliğe göre başvuranlar şanslı.

ancıl,
tam olarak ne demek bu?
yani ataması yapılmış bir memura sınava girip kazandığı takdirde başka bir kuruma geçmesi için kolaylık sağlanmış oluyor. peki bu durumda işi olmayan ve sınava giren engellinin önü kesilmiş olmuyor mu? tam olarak ifade edersen sevinirim.

halil eski yönetmenliğe göre başvurup işe başlayanlar, eski yönetmenliğe göre işlemleri devam edecek, değişen yeni yönetmenliğe göre başvurup işe başlayanlaar yeni yönetmenlik işlemleri yapılır. Şimdi diyelim sen sağlık bakanlığı sınavını yada meb kazandın. Ama eski yönetmenliğe göre başvuru olduğu için, sen başka bir kuruma başvurma hakkın yok. Sadece istifa ederek olabilir. YANİ YENİ YÖNETMELİĞE GÖRE ATANIP İŞE BAŞLAYANLAR ŞANSLI, ONLAR BAŞKA KURUMA GEÇME HAKLARI OLACAK.

GEÇİCİ MADDE 1- Bu maddenin yayımı tarihinden önce kamu kurum ve kuruluşları tarafından başlatılan özürlü memur alımlarından sınav başvuru süresi sona erenlerin işlemleri hakkında, işlemlerin başlatıldığı tarihte yürürlükte bulunan hükümlerin uygulanmasına devam edilir.”

İşi olmayan ve sınava giren engellinin önü kesilmiş olmuyor mu?

Hayır, hükümet düşünmüş zaten, çoğu engelli eski yönetmeliğe göre başvuru yaptığı için onlar olmycak, yeni yönetmeliğe göre başvuranlar, olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt