Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gelirim yok. Sağlıktan nasıl yararlanabilirim?

efee98

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Çalışmıyorum sigortam yok bir gelirimde yok sağlıktan nasıl yararlanabilirim bilen var mı?

Sağlıktan nasıl yararlanabilirim

Gss den faydalacaksınız. Gelir testi yaptırıp. Çıkan sonuca göre aylık bir ücret belirleniyor.

Örneğin ben yararlanabilmek için ayda 400 tl ödüyorum. Genel sağlık siğortasından faydalanıyorum.

Ailenizin gelirine göre belirleniyor.

Hocam benim hiç bir gelirim yok aileylede yaşamıyorum ayda 400 tl e ödeyemem başka bir yolu yok mu bu işin

devlet hastaneleri 2024'te de hizmet vermeye devam edecekti, haber sitelerinde haberi çıktı ama resmi gazetede kararı bulamadım. Ben de işsizim, şehir hastanesinde uzman doktora muayene olmak için vezneye 250 tl ödedim. eğitim ve araştırma hastanelerinde 8 tl ödüyorum.

edit: 6000 tl'den fazla gss borcum var.

efee98

Ailenin geliri ve senin çıkmazsa sanırım ödemiyorsun. Daha doğrusu belli bir gelirin altında olursa

Muhakkak gelir testi yaptırman gerekiyor.

Tedavi olmak için başka seçeneğin yok.

Hiç gelirin yoksa yeşil karta başvurabilirsin.

Kurtulussecilmis Allah yardımcın olsun kardeşim benimde 7 bin falandı yıllarıdır öyle gidiyor ne olacak halimiz bilmiyorum iş yok bişey yok sağlık yok her koldan yemişiz boku anasını satayım

xdedahii eyvallah hocam

smurf eyvallah hocam

Geçen gün 170 i aradım bana bi konun çıktı 2014 te sigortan olmasada ücretsiz bakınabiliyor hastaneler de gibi birşeyler dedi ama tam da anlamadım

acil'de hizmet gördüysen ve durumun gerçekten acilse ücretsiz sanıyorum. öbür türlü gss ödeyerek sağlıktan faydalanıyorsun. diğerlerinin bahsini ettikleri gelir testi olayı da şöyle:

yaşadığın evdekilerin üzerine kayıtlı evin değerinin 240'ta biri
arabanın 120'de biri
ve eve giren toplam gelirin
evde yaşayan kişilere bölümü asari ücretin 1/3'ünün altındaysa hastanelerden Qücretsiz faydalanıyorsun.

Bekar erkeklerde aileden ayrı olsan bile ailenin gelirine bakıyorlar hocam.

Üst Alt