Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Friedreich Ataksisi (FA) hastası kişilerin tecrübeleri..?

kerimc;

AVUKAT BAŞTA TUTMADM HATA YAPTM RAPORUM VAR TAM TESEKKULLU YUZDE80RAPOR VARDI

alirıza bey sen 100/80 derce olmasına ramen birsürü sıkıntı yaşamışsın ssk neden itiraz etti raporuna inanki içime daha çok korku girdi

alirıza bey doktorlar hem malülüliyet hakkınız diyorlar hemde işkence çektiriyorlar malül emekli etmemek için mahkemeye veriyorsun hakkını aramakiçin ordada yılların geçiyor sonuç ne olcak belli deyil

alirıza kardeşim mahkemeyi kaybettim temyize gitsem kac sene sürer

Kbenim temyiz 2yıl sürdü.ssknın ıtıraz nedenı benım fa tehsısı1991yılı sskrya gırıs 1996 olmaz dedı.ama avukat halletti.

izmirde oturan ve görüşmek isteyen arkadaslarla görüşelim mi.Ben kitap okumayı ve pozitif düşünmeyi seven insanların paylaşacagı çok şey olabilecegini düşünüyorum.ADIM ALİRIKZA GEZER beni facbook ta bulursunuz..........

demin isim karıştı ALİRIZA GEZER

aligezer ben temyizdende ret geldi şim ünüversite hastanesinden yeni rapor cıkarttım %60 verdi fakat 2yıl süre vermişler sürekli yazılmamış ben freidreh ataksi hastalığım ve tıpda hastalığımın caresi yok diyor doktorlar hemde 2yıl süre vermişler bu saçma değilmi

benim hastalığımdan olan bütün arkadaşlardan yani freidrech ataksi hastalğı olan arkadaşlardan inanın sadece sizden bilgi alıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz bana ünüversite hastanesi %60 verdi süre 2 yıl vermişler ve yardımsız yürüyemiyorum düşmelerim çoğaldı bu hastalık sürekli deyilmi tıpda çaresi yok diyorlar üstelik ilerleyen hastalık bu haksızlık deyilmi arkadaşlar lütfen bana yardımcı olumusunuz hep haksızlıklar üstüsde geldi şuanda cevabınızı bekliyorum

şuanda interneti acık olan arkazdaşlar lütfen yazrdımcı olurmusuz ve freidrech ataksi hastası olan arkadaşla malül emeklikde bu hastalıkdan sorun yaşayan varmı

freidrech ataksi hastalığı olan arkadaşlar malül emekli olma şansı azmı lütfen bana yardımcı olurmusunuz çok sıkıntılar çekiyorum çok sitresli oldum artık ailemle anlaşamaz oldum lütfen bana yardımcı olurmusunuz

yaşın kaç malül emekli olamamanda sorun tam olaraak ne kaç kardeşin var Genelde sorun tam hayata bakış farkı mı ailenle

aligezer allahrazı olsun senden duyarlı olduğun için biz 3 kardeşiz 3müzde engelliyiz içinde birben çok sorun yaşadım malül emekli için dava açtım kaybettim şimdi ünüversite hastanesinden tam teşeküllü rapor aldım ` raporda 2yıl süre vermişler bununla malül emekliğe baş vurabilirmiyim raporda ağır özürlü yazması şartmı ben yardımsız dışarda yürüyemiyorum vergi indirimide alamıyorum işbulma kurumu biz sorumluluğu kabul etmeyiz diyor başına birşey gelirse şimdi neyapmamlazım

pardon yaşım 1972

ben 11 09 1976 doğmlu ssk ya girişim nisan 1996 mahkemeye başvurup dava açma tarıhım 2002 teyzemin iş yerindn sigortalıyım 2009da emekliliye hak kazandım 96yılındn mahkmye basvuru tarihne kadar 900gündn fazla ssklı gunum vardı VE ben üniversite hastanesndn değil tamteşekküllü d€vlet hastanesindn yuzde80 rapor verdi 2yıllık faln degl ssk bana mahkame sonucu ilkten senin fa teşhısı ki oyle resmı olarak 1991 oldugu ıcin emekli olamazsn dıye cevap geldı ben avukat onerısı temyıze gıttık 2yıl sonra 2009da emeklı oldm sende sorunu ayrıntılı yaz ona gore onerım olabılr

unuttum bak 2000yılındn bu yana tekerlekli sandalyedeym

aligezer

ben başımdan geçenlerin anlatmaya çalışıcam ben 1989dan sikortalıyım ve 2003e kadar çalıştım.sikortasızda çalıştım. toplam 2785 sikortam var. ben 2003çün 7.ayında rahatsızlandım.206da hastalığım teşhsişi konuldu. bende hiç teşekkürlü raporum yoktu. bende bilgisizliğimden sadece elimdeki tahlil sonuçlarla. malül emekliğe baş vurdum.ssk hastane seçimini bana bıraktı bende göztepe hastanesini seçtim.sonuç ret geldi. zaten malül emklilikte derece vermiyorlar. benimde hiç uraşacak halim yoktu. sadece bu delillerle mahkemeye baş vurdum. 4 sene bekledim ret geldi orası %53 verdi.temiz olayına girdim tam 1 ay sonra ordanda ret geldi. bende üniversite hastanesine rapor içn baş vurdum.15 gün oldu. burdanda bana %60 verdi.ama 2yıl süre vermişler. ama raporun arkasında vergi indirim belgesi 2022 yasadan ve özürlü aylığından yararlana bilir. şimdi düşündüm erken emeklilikten faydalanayım. fakat burdada vergi indirim belgesi şart.işçi bulma kurumu bana iş vermiyor biz sorumluluk alamayız o yüzden sitreslerim çok çoğaldı. git gide. hastalığım ilerliyor. sorumluluğum çok ve yalnız başıma dışarda yürüyemiyorum. ben tekerlekli sandelyede değilim ama duruma düşüçem hiç belli olmaz. allah biz ve bizim gibilere yardım etsin. elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. birden bire başkasına muhtaç olmak çok zor onun sitresinide çok yaşıyorum

teşekkürlü rapor falan olmaz TAM TEŞEKKÜLLÜ DEVLET HASTAHANE raporu ile bu işten anlayan bi avukata git durumu anlat veya engelli derneeegıne faalan başvur durumu anlat onlar avukat ayarlar kesın emekli olursn

engelliler hiç bir yardımı olmadı. malesef bütün uraştıklarım son mahkeme yolunuda denedim ama hepsi boş.

dün çemberlitaşa gittim itiraz için raporumun sürekli yazılmasıiçin.birde ağır özürlü yazılmzsı için ordaki doktor dediki sen ağır özürlü dedilsin. yatalak hastalara kendi işini hiç bir yapamıycak durumda olanlara.itiraz için hastane seçeneğini bana bıraktı. bende haydarpaşa hastanesini seçtim 25 gün sonra heyete giricem benim merak ettiğim % 60la malül emekli olurmuyum artık mahkemeyle uraşacak halim kalmadı. ailemde istemiyor mahkemeye vermeye illa malül emekli olmak için sedyedemi olmak lazım sosyal hayatım yok yardımsız gidemiyorum. kolumu bıraktıkları an düşüyorum. senin raporunda ağır özürlü yazıyormu. artık sıkıntıdan herkese çatıyorum. bu durumda ben ne yapabilirim.

benm raporumda ağır engelli faln yazmıyoüstelık senin hastalık ssk lı olduktn sonra çıkmış işi biln avukat seenı kesın emekli eder tabıkı ssk emeklı olmaman ıçın bahane bulur untma yılmayaan kazanır

tamam doğru söylüyorsunda benim 4 sensem bom boş geçti. maddi durumum yok zaten avukat için adliye barodan talip ettim. zaten ilk davasıda benim davasıymış yani acemi bir avukatmış zaten umudum gitmişti.sen kaç senedir tekerlek sandalyedesin. şu anda çok şaşkınım ne yapıcağımı şaşırdım. birtek bu hastalıktan yana senden teselli alıyorum. acaba tekerlekli sandalyede olmadığım içinmi beni bu kadar süründürüyorlar .ne yapıcağımı şaşırdım. senin raporunda sürekli yazıyormuydu.

sürekli falan yazmıyo üstlik benm hstalıgin teshısı 91 sskya gırs96 aavukt ıyı anlatsn ssk tabıı para odemesın dıye bahane bulur

ben raporumum sürekli olması için itiraz ettim bakalım sonuc ne olcak birşey öğrenmek istiyorum siz heyete girdiğinizde tekerlekli sandelyede dinizmi malül emeklik için %60yeteli değilmi

yuzde 60yeterli ben 2000de t.s aldım sende al gostermelik valilik verıyo.bılmıym belkı mahkemede t.s etkili ,raporda agır engelli yazmaz cunku ağır dedıgın zaman neye gore ağır düşün.

aligezer malül emeklikde bir başkasına muhtaç ibaresi şartmı tekrar mahkeme dendiği zaman tülerim diken diken oluyor mahkemeyi kaybetmiş biri olarak şu itiraz sonucumu alayım tekrar ssk ya malül emekliğe baş vurcam senin ilk aldğın raporda sürekli ibaresi varmıydı

raporumda sureklı ibaresı falan yok.sana onerm benm adım alirıza gezer benım emekli olmamı saglayan avkt ara maddı durumunun olmadıgını emeklı olduktan sonra odeme yapacagını anlat ona.ADI YUNUS ÖZTÜRK TEL 0232 441 44 87

sizden ve diğer arkadaşlardan ALLAH razı olsun ben şimdi bu bigilerden yararlanmak istiyorum birkez daha ssk ya malülü emekliğe baş vurmak istiyorum yine red gelirse erken emeklikle uğraşacam ben mahkeme yolunda çok süründüm ama yinede kenarda kalsın bu bilgi

alirıza bey size kafama takılan sorum var bana yardımcı olurmusunuz benim raporumda teşhis bölümünde G11 .8. herediter ataksiler .diğer senin rapordada böylemi yazıyor birde özürlü aylığından faydalanabilir yazıyor acaba malül emeklikdenmi baksediyor

Babür Bey merhaba

Benim yeğenim muhtemelen bu ahstalığa yakalandı.Yakında belli olacak.Annesi bazı sözlü tavsiyeler almak istiyor.Uygun görürseniz lütfen numaranızı bilidirin.Kardeşim Melek Tınaz.0.542.7974264.
Bu mesaj başkaları tarafından da görülüyorsa lütfen okuyanlar ilgilensin.
Herkese acil şifalar...

alirızabey soruma cevap yazarmısınız biliyorsanız

babür bey siz bilçli insan olarak ve aynı hastalığı taşıyan olarak bana yol gösterirmisiniz bizim hastalığımız sürekli ve yukardaki sonuçla malül emekli olm sanşım varmı raporum %60 süre 2 yıl yukardaki tehsiş nedemek doktor sitesine yazdım cevap alamadım bana yardımcı olurmusunuz

teşekkür ederim ilgilendiğin için ama ulaşamadım kaçkere denedim yoksa benmi yanlış yaptım

Üst Alt