Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilik ilahi ceza mı? [Tartışma]

Bence ilahi ceza değil..

Muhakkak ki ceza değil...
Allah'ın işi elhamdülillah çok şükür.
Kurtulmak nedir acaba bu dünya da ayağı kalkıp yürüyünce kurtuluyor muyuz acaba o zaman kendimize ne dert bulacağınız işimiz mi olmayacak eşimiz mi evimiz ki çocuğumuz mu bunlar neden mi imtihan dicez acaba?.

Neden dünyaya imtihan yurdu denmiş acaba? Kul son nefesine kadar imtihan olacaktır..

Bu nasıl bi İMTİHAN ki yıllarca sürüyor.

Nedense gezmek nefes almak mutlu olmak sevmek sevilmek duygusunu neden yıllarca sürüyor diye Bir sorgulama içine girmiyoruz.?Imtihan asıl yurdumuza gidene kadar ahirete gidene kadar devam edecektir...

Hopsin

Elbette kuranın anlaşılacak ayetleri vardır bazende bizim anlayamiyacagimiz ayetleri vardır..
Elbette kuranda herşey yazmaz belki de yazıyordur da bizim imani bilgimiz onu görmüyordur.!
Ve bu noktada elbette hadisler devreye giriyor.
Ebu Hüreyre’den nakledildiğine göre Peygamberimiz (asv) şöyle buyurdu:

“Size iki şey bırakıyorum. (Bunlara tutunursanız) asla delalete düşmezsiniz: Allah’ın kitabı ve sünnetim. Bu ikisi (kıyamette) havza kadar ayrılmadan beraberce geleceklerdir.”(Hâkim,1/93).

Kardeşim elbette herşey imtihan bu dünyaya gönderilişimizin amacı bi zaten..

Tabi ki elindekilere şükretmek güzeldir sabır göstermek güzeldir. Ama imtihanda olmak sana bir hastalık geldiği zaman yerinde oturupda sabır şükür etmek değildir. Örneğin basın ağrıdı çekilmicek bir ağrı bir ağrı kesici alıp şükür mu edersin yoksa yerinde oturup hiç bir eylemde bulunmadan baş ağrının geçmesini bekleyip mi şükür edersin?

Doğru fakiriz dertliyiz hastayız bunlara bir çare bulmak için allah bize akıl düşünce karar verebilme duyulari verilmiş değil mi.
Müslüman fakir olabilir ama insana akıl vermiş irade vermiş değil mi aklını kullanarak bir iş ticaret yapıp fakirlikten kurulabilir.
Imtihan ömür boyu sürer..

Allah ibadet şükür sabır istiyor. Ce bunlar yine bizim için ahirette rahat edebilmemiz icin. yardım demişsin haşa allahın bizin yardımımıza ihtiyacı yok ...

Elbette dinde zorlama yok ama karar pişman olmaman için ve sana yapılan yatırımların karşılığını vermeye çalışmak için seninde elini taşın altına koyman gerekir....

Bulaşıcı hastalık ve depremlerin ise bir çok nedeni olabilir bunu gerçek bir araştırma sonunda neden olduklarını görürsün....

Dua ile vesselâm

arkadaşlar allah, ilahi ceza veya imtihan falan yok. çektiğiniz sıkıntılar veya yaşayamadığınız güzellikler karşılığında tazminat da almayacaksınız. kartlar dağıtıldı, genetik piyango bize vurmadı veya talihsiz bir olay yaşadık ve aha buradayız. bağışlayan ve esirgeyen alfa bir yaratıcının bizi sakatlıklarla kutsayıp ödüllendirmesi de pek anlamlı değil. mümkünse kanser hastalarına allah sana hediye verdi falan demeyin. çocuğunuz down sendromlu doğdu diye şükür moduna falan da girmeyin. zaten o kadar önemli canlılar da değiliz alet yapabilen ve saçmalayabilen hayvanlarız sadece o yüzden olabildiğince kaliteli bir hayat yaşamaya bakmak lazım diye düşünüyorum sonra da ölüp sonsuz huzura kavuşuruz.

bu arada kafamı kesmek istemeyen arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim ben çekiniyorum hehehe

Hopsin
dinde zorlama yoktur
bunlar kuranda yazıyor
Allah bize özgürlük veriyor
şükür etmek namaz kılmak zekat vermek iyi dürüst temiz insan olmamız
Kuran da yazıyor
cennet ve cehennem de var
kıyamette var hepsi yazıyor
ister inan ister inkar et
herkesten daha zor durumda olan mutlaka birileri var
onlara göre şükür etmemiz gerekir daha iyi durumda olduğumuz için
evet daha iyi olanlarda var
bunlar inanmakla teslim olmakla alakalı
Kuranda yazılanlarla insanların yaptıklarını karıştırmayın
Kuran temizdir yüce Allah ın bizi ve gezegenin herşeyi yaratanın bize herşeyi anlatması ve bizden istedikleridir Kuran
benim hiçbir siyasi görüşüm yada derneğe oraya buraya üyeliğim gitmişliğim yok
ibadetlerimi sadece evde ve camii de yapıyorum
bende bazı şeylere kızıyorum
insanların yaptıklarına acımasızlıklarına ama bunların Kuran la ilgisi yok
benide birileri işten çıkardı 39 yaşımda emekliliğin doldu denilerek işten attılar
sonradan hastaklarım attı zorlanmaya başladım eskisi gibi çalışamaz oldum senelerce ordan oraya yeterli çalışamadığım için gönderdiler
mecbur kalarak rapor cıkardım
bu seferde emekliliğin doldu denilerek işten attılar
herkese kıyamette sorulacak yaptıkları
Allaha ve imanın tüm şartlarına inanmayanlar
direk cehheneme
inanan ancak kötülük yapmış zalim olmuş namaz zekat gibi islamın şartlarına uymayanlarda cezasını cekecek
cennet cehennem başka yok ve sonsuz hayat
bu dünya gibi olmayacak
en azından inanın bunu kendiniz için yapın benle alakası yok
yüce Allah a ve imanın tüm şartlarına eksiksiz inanın

Üst Alt