Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilerle telsizde buluştuk

naimsav

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
0
Engelliler Havada da Bir Arada

1990 yılında bir arkadaş bana telsiz istasyonu kurdu,önceleri yalnızdım telsiz sayesinde bir çok telsiz arkadaşım oldu,
Baktım Susurluk' ta benden başka engelli telsiz kulanan yok , susurluk köyler dahil ,engellileri havdan da olsa
sağlıklı telsizci lere bir araya getirip kaynaştırmak ,tanıştırmak istedim. Telsizle arkadaşlara durumu anlatım
sağolsunlar ellerindeki telsiz malzemelerini engelli arkadaşlara vereceklerini, hiç ücret almadan , telsizleri bu işin
ustaları kuracakları sözü aldım, susurluk merkezde asansor de olmadığı için 5 inci kattan yıllardır inemeyen
18 yaşında bir kardeşimize telsizi kurduk. Birde susuruk 'un nufus göçunden azalmış ufak ve uzak bir köyde , Görme engelli olarak yalnız yaşayan görme engelli ardakaşa. Yine başka bir köyde yalnız yaşayan bir engelli arkadaşa bunların hepsine her meslekten olmak üzere bana destek verdiler telsizleri kurduk kısa zamanda
diğer telsizici lere arkadaş oldular . Kilometrelerce aralarında mesafe olmasın rağmen sanki bir oda da
oturuyormuş gibi her gece telsizle hepsi bir arada konuşuyorlar,diğer sağlam kişilerle de tanışıyorlar , konuşuyorlar
1990 yılından beri susurluk engelleri havadan engelleri aşarak bir arada ,sanki bir oda da her akşam,her gece,
çok engellerle karşılaştım, çok koşturdum çok yoruldum,ama şimdi susurluk'lu engelleri hava dan da olsa bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyorum.
Bu zaman içinde ne yararlı işler yaptıklarımızı sonra yazarım , şimdilik Hepsinden ayrı ayrı selamlar sizlere .

30 yıllık tam parapleji Naim SAV -Susurluk / Balıkesir

Saygılarımla

http://naimsavileparapleji.sitemynet.com /

Üst Alt