Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler olarak araç kullanımına dair dünya standartlarında düzenleme istiyoruz [G]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhabalar... Şıanki anayasa taslağına girmesi için gerekli yerlerde paylaşıp mail atıyorum...

Binlerce kişinin "ehliyet alamıyorum" diye bu sitede mağduriyetini anlattığı ve çözüm aradığı bir gerçekken, buraya bu kadar az ilginin olması, çok trajik.

Ne kadar haklı bir sitem !!!! Bende üzülerek takip etmekteyim...Sanırım bu durum ''ehliyeti olan engelli '' arkadaşların banane benim nasıl olsa ehliyetim var düşüncesinden kaynaklanıyor.Ki zaten bazı mesajlarda açıkca gözüküyor bu durum...ÖTV_ KDV indirimi yada engellilerin otopark sıkıntıları dile getirilmiş bu başlıkta...Tamam onlarda bizim çok önemli sorunlarımız ...Ama ehliyet alamayan birçok arkadaşımız var onlarada destek olmamız gerekir...Bende ehliyet alırken sııntı yaşayanlardanım.Dilekçede ki 3.madde o kadar güzel anlatıyor ki bu sıkıntımı ;

3- Kimlerin sürücü olabileceğinin belirlenmesinde doktorlara verilen tanrı rolü/sorumluluğu ortadan kaldırılmalı ve doktorların görevi sürücü adayı olan kişilerin beden yetilerini (hareket kapasiteleri veya psikolojik durumları açısından) değerlendirmekle sınırlandırılmalıdır.

Bu maddeyi yazanın ağzına sağlık...Gerçekten te öyle doktorlar tanrı gibi sanki,ağızlarında çıkacak lafa bağlı sürücü olmamız...

Bu bağlamda ehliyeti olanda olmayanda,engelsiz olanda bu başlığa destek olmalı...Ben arkadaş çevremede bu başlığı mal olarakattım.Onlarda eminim ki mailleriyle destek olacaklardır.

Başlığa yorum yaparakta katkıda bulunalım çünkü ben eminimki ilgili kurumlar, yasayı çıkaranlarda bu başlığı takip ediyorlar...Haydi daha fazla destek olalım...

Gerekli yerlere ilgili mailler gönderilmiştir. Daha fazla mail daha fazla destek :)

Gönderdim:) engelim sadece el parmaklarım ile sınırlı oldugu halde otomatik vites arac kullanmak zorundayım benm için de cok öenmli bir konu hepimiz için herseyin hayırlısı olması dileğiyle :)

abi şu yurt dışındaki aldığımız arabalar 10 yıl geçmeden satamıyoz ya elimizde hurdaya dönecek bunun içinde bir düzenleme istesek

bennim hastalıgım ankilozan yani as liyim gecen sene heryere mesaj atım bir sonuc alamadım benim hastalıgım ameri kası avrupası ehliyet veriyor türkiyede hiç bir hastane ehliyet iin rapor vermiiyyor alamı yoruz inşallah sizler başarırsınız

Buletn bey kararlarınız ve isteklerininz oldukça isabetli hemen tüm mail adreslerine gönderiyorum.
Başarılarnızın devamını dilerim
Tayfun.

TÜRKİYEDE SAKATLAR ŞÖFÖR OLAMAZ ABİ DÜNYADAKİ TEKNOLOJİDEN HABERİMİZ YOK...bende gönderdim fakat olumlu bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum umarım viodadan bazı ders çıkarırlar...

tüm maillere gönderildi.

hazırlık için tesekkurler.

Damdan düşenin halini damdan düşen anlarmış.Ülkemiz de de engelliler yakın oranlarda siyaset de,bürokraside akedemik kadrolar da vs.temsil edilmediği için zannımca temel sorunlar; empati kurma özürlü 'nemrut kafalı' insanlara yetki verildiği sürece çözülmeyi bekleyecek.Bu arada çekilen açılar artarak belki de Gayretullaha dokunacak!Özürlüler için batı da ehliyet alma şartları nasıl işliyorsa bizde de onu uygulamak çok mu zor..Bu arada özürlüler ile ilgili çoğu işlemlerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uhtesine alınması çok doğru bir uygulama olur.

Bu taslağı hazırlayan arkadaşları tebrik ediyorum,inşaallah olumlu gelişmeler yaşanır.

cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr Cumhurbaşkanlığına da yazılabilir etkili olacağı kanısındayım

Sakatın trafikte ne işi var otursun evinde . . !!

teknolojide 100 yıl geri olduğumuzun ispatı verilmeyen ehliyetler ve uygulanan kanunlar .

gönderdim

göndermeyen arkadaşlar gönderin.....

çok yazık.....

Gönderilmiştir. Herkesin göndermesini rica ediyorum.

Eve geçince göndereceğim. İş e-mailimden olmadı. Umarım sonuç alırız. Hayırlısı..

2. cevabım olumlu geldi.Bir yer konunun dışında olduğunda söylemişti..Gelen olumlu mail..

Sayın Gül K.....
Engellilerin ne tür araçları hangi şartlarda kullanabileceğine dair önerilerinizi ve bu yönde yeni düzenleme yapılması talebinizi konu alan ilgi e-mail başvurunuz incelenmiştir.
Talep ve önerileriniz konuyla ilgili olarak yapılacak mevzuat çalışmalarında değerlendirilecektir.
İyi günler.
-----------------------------------------------------
Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Baskanligi

Banada gelen cvp... umarım dikkat çekicek kadar çok yollanıyordur...

Sayın.....

Engellilerin ne tür araçları hangi şartlarda kullanabileceğine dair önerilerinizi ve bu yönde yeni düzenleme yapılması talebinizi konu alan ilgi e-mail başvurunuz incelenmiştir.
Talep ve önerileriniz konuyla ilgili olarak yapılacak mevzuat çalışmalarında değerlendirilecektir.

İyi günler.

Arkadaşlar mailler yerlerıne gönderilmiştir .hakımızda hayırlısı olsun mucadelesız olmuyor .

engelsiz biir yaasam için el ele

gonderdigim E-MAILE cevap aldim???bilmem ne kadar dikkate alinir??gelen cevap....

Sayın Müjdat ACAROGLU;
İyi günler.

Neyse döndüklerine göre mevzuat hazırlanırken akıllarının bir köşesinde olur artık.:) bana gelen mailde aynı şekilde..:)
Sayın ilgili;
İyi günler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt