Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler daha çok yanlış evlilik yapıyor

Bana göre yanlış bir düşünce.

Sonradan engelliyim, evliyim 3 yıl olmak üzere.
Evlenirken daha dikkatli daha detaylı düşünerek araştırarak evlendim.
Hatta ailem çok didikledi.

Evliliğin hastalıkla vs alakası yok karşılıklı sevgi saygı hoşgörü ile alakalı
Bunlar olmadığında sağlıklı bir birey de olsan sağlıksız da olsan sonuç değişmiyor.

Bir sürü tanıdığım engelli olmayan ama boşanan insanlar var.
Geçim etmek evliliği yürütmek ilgi-özen göstermek sorumluluk sahibi olmak vs hepsi zor
Bunları kaldıramadığında anlaşamadığında boşanıyor herkes.

Ve bu engelli yada engelsiz fark etmiyor.
Kişilik, sabır ve anlayışla alakalı.

Ben engelli olarak evlenirken daha derin düşündüm.
"Zaten bir derdim var, evlenip başıma bir det de bu yönden açmayayım" diye düşünerek hareket ettim.

Kimse boşanmak için evlenmek istemez

Konu çok eski ama yeni cevaplar yazılınca yazmak istedim. İstatiksel olarak bakarsak sağlam insanlar daha çok boşanıyor. Konuyu açan arkadaş için ise senin yaptığın evliliği herkeze mal etme.

Evlilik çok ciddi bir karardır. Evliliği, insanları ayrıştırarak yanlış veya doğru diye nitelendirmek çok yanlış.
Bu gün dünyada milyarlarca kişi evleniyor. Evlendiği gibi milyarlarca insanda boşanıyor.
Kimse zorla evlendirilmiyor kişilerin özgür iradesiyle evlilik gerçekleşiyor. Herkes aldığı kararlar neticesinde yaşamını sürdürür.
Normal bir insanda evleniyor,boşanabiliyor, engelli insanda evleniyor boşanabiliyor...
İnsanlar evlenirken iyi günde kötü günde hastalıkta ve sağlıkla sonsuza dek evet diyor. Kimse boşanmak için evlenmiyor. Bile bile göre göre tanıya tanıya...
Bu durumda yapılan evliliklerde yanlış aramak 3. kişilerin fesatlığıdır , kara kalpliliğidir.

ENGELLİLERİ BAZ ALARAK DEMİŞSİNİZ Kİ;

[FONT=sans-serif]Kimileri vicdanın zorlamasıyla (Zorla güzellik olmuyor bence, aman üzülmesin kırılmasın diye bir ömürü kimse sevmediği bir adamla yada kadınla geçiremez. Vicdanla evlilik olmaz)[/FONT]
[FONT=sans-serif]Kimileri "biriyle evleneyim de bana baksın" düşüncesiyle ( Bu düşünce oldukça kötücül bir düşünce...Bana baksın ne demek? İnsanlar hayatı paylaşmak için birlikte bir yola çıkıyorlar iyi günde ve kötü günde olmak üzere... Sevgi, saygı ve aşkla hayatlarını birleştiriyor. Bu düşünce tarzında yaklaşımlar birinin hayatıyla oynamaktan başka birşey değildir )[/FONT]
[FONT=sans-serif]Kimileri "bir daha bu fırsat gelemeyebilir" düşüncesiyle (Son durak diyorsunuz yani... Allah yazmadıysa fırsat zaten gelmez bir kere bile)[/FONT]
[FONT=sans-serif]Kimileri, aşkın gözlerini kör etmesiyle... ( Aşk gözleri ne kadar kör etse de kısmet değilse zaten olmaz :) yazılı olan değişmeyeceğine göre yaradan yanlış bir şey yazmaz kuluna...[/FONT]

Üst Alt