Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olarak televizyonda yayınlanan bir yarışmaya başvurdunuz mu?

Artık sesi olan da çıkıyor görüntüsü olan da artık günümüzde bu iki kavram birbirine karıştı o yüzden yazık ki sanat anlamını kaybetmeye yüz tuttu.

1997 de inermisin çıkarmısın bursa elemesine katıldım o tarihte ne ccep ne ev telefono vadı genel yarışmaya gidemedim.2001 de yerel radyo tel ile katılıp erikson cep telefonu kazandım.varmısın yokmusuna 2 yıl önce form doldurdum çağrılmadım=)))

Milyoner yarışmasının mülakatı için çağırdılar. Haftaya gideceğim :) Bana şans dileyin arkadaşlar..

Başarılar akasya,mülakat sonrası bizi bilgilendir.
Ne sordular bir öğrenelim,valla bende form doldurdum hiç ses seda yok :(

Teşekkür ederim karakaya. Ben de iki defa başvurdum. İlkini yarışma ilk başladığında göndermiştim. İkincisini de birkaç ay önce gönderdim. Bugün aradılar. Bakalım 40 soru soruyorlarmış. Nasipte varsa yarışırız :) Mülakatta neler olduğunu anlatırım...

bol şans :)) çıkacağın günü yaz izleyelim seni inanıyorum başaracaksın

Arkadaşlar mülakata gittim. 25 soru sordular. Sorular epey zordu. Kendi çabamla birşeyler yapmaya çalıştım. Ama çok lakayt bir ortamdı. Herkes cep telinden internete girerek ; arkadaşlarına mesaj atarak soruları cevapladı. Ben bunu kendime yediremediğim için böyle birşey yapmadım :) Bu yüzden kopya çekenlerin gerisine düştüm :) Muhtemelen onlar çok az yanlış yaptıkları için aranmışlardır.

Neyse , yazılı sınavdan sonra sözlü sınava girdim. Sözlü sınav da kötü başladı. Editör arkadaşla elektriğimiz hiç uymadı. Ben başvuru formuna talep ettiğim rakam olarak 150.000 yazmışım :) Yazın başvurduğum için yarşımada ne kadar vereceklerini bilmiyordum. İlk bu yüzden ters bir tavır oldu. İkincisi sağlık sebeplerini açıklarken... Uzun hikaye.. Hatırlamak bile istemiyorum. Ama bizim gibi gerçekten paraya ihtiaycı olanları seçmediklerini anladım. Dün akşam yarışmaya katılan adamın Amerika'ya tatile gidecek kadar parası olduğunu , yarışmaya neden katıldığını bile bilmediğini duyunca iyice soğudum :(

Evet Ayşegülcüğüm.. Ben de çok şaşırdım ama öyle. Cep telleri serbest. Ve millet şakır şakır internete girip ; mesaj atıp soruları cevaplıyor. Bizim gibi dürüst enayiler de :) şansına küsüyor. Ama ben yine de haketmeden alınan bir başarının hayır getirmeyeceğine inanlardanım. O yüzden içim rahat.. Sadece üzüldüğüm bu şekilde kopya çeken insanların 2. mülakata davet edilmesi. En azından program ekibinin bu uyanıklığa izin vermemesi gerekiyordu...Bakalım 1 hafta 10 gün içinde ararız demişlerdi ama benim hiç ümidim yok...

Mülakata davet edilen başka arkadaş varsa başarılar dilerim :)

boşver takma tvler hep böyle hayatın gerçkleri diyorlar ama tvde masallar anlatıyolar o hayatın gerçeğinde nedense hiç engelli kişiiler olmuyor . yok sayıldığının yarışmalar diziler en büyük göstergesi, sadece birkaç haber programında acıma amaçlı yapılan şeyler bunlarda benim hoşuma gitmiyor.

Baştan üzüldüm ama şimdi takmıyorum tatlım. Aslında " Milyoner" yarışmasını severek izliyorum. Kaliteli bir program olduğunu düşünüyorum. Kenan Işık'ı da ayrıca takdir ederim. Yarışmada görme engelli biri de yarışmıştı. Yani engelli ayrımı yapıldığını zannetmiyorum. Ancak benim mülakatım ters başladı ve ters gitti. Yazılı sınavda kopya da çekemedim :) Öğrenciyken de kopya işlerini başaramazdım zaten :) Neyse kısmette yokmuş. Kendi emeğimizle çalışmaya devam :)

katılanları da gördük neye göre seçiyorlar :) birini kenen ışık azarladı çok da iyi yaptı :) kaliteli adam işte ama arkadakiler işe yaramaz demek ki.

kral fm de telefonla katılmıştım, 6 yıl evvel tek soruydu kazandım.
iki ay kadar öncede varmısın yokmusuna ve kim milyoner olmak istere başvurdum hala cevap yok, çoktaa tınndıı:):)
acunu bende annemde sevmiyoruz :)

Radyo yarışmalarına katılıyor musunuz

arkadaşlar TRT de birçok yarışma var örneğin TRT Türküde nostaljik görünümlü radyo hediye ediyolar :)
TRT FM de de bu tür yarışmalar var hiç katıldınız mı hediye kazandınız mı?

eskiden starda passaparola vardı ona başvurumun 3 gununde çağırıldım kuzenin düğünü yüzünden gidemedim düğün nasıl geçti derseniz berbat !! geçen yaz da büyük riskten arandım ama gidemedim yol param olmadığı ve yakın akrabalarım olmadığı için :)

Gözlemlediğim kadarıyla bilgi birikimi veya yetenekleriyle değilde daha çok engeliyle ön plana çıkmaya çalışanlar oluyor yani bir nevi ajitasyon. Toplumun merhamet duygusuna hitap ederek bir şeyler başarılmaya çalışılması, Kişinin engelinden ziyade mantıken acınacak bir durum bence. Benim pek tarzım olmadığından tasvip etmiyorum.

ayrıca bende sesime güvenirim ama programlara katılmayı hiç düşünmedim. Çünkü şunu biliyorum ki eğer bir tanıdığın yada seni öne koyacak birisi yoksa işin çok zor :) o yüzden hiç umut etmedim ama çevremden katılmam için çok baskı gelmişti :) tabi bahsettiğim bundan 10 sene önce felen, şimdi sesim kalmadı eskisi gibi ;););)

yaşlandık sanırsam :D:D

bizde seçerek başvurduk :) tabi ki bunların farkındayım ajitasyon olanlarla ilgilenmedim hiçbir zaman .

Üst Alt