Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli öğrenciye üniversiteye girişte Ek Puan veya Kontenjan var mı?

tüm sayfaları okudum anladığım şu ki kesin bir bilgi yok hep duyum vs

Ben yks sinavina girdim ,ek puan almadim.zaten verilecek ek puanda istedigmiz bolumleri kazanmamaizda pek yardimcida olmuyor.Engelli fedarasyonlari artik engellier icin yeni sinav sistemleri olusturmali ve bunu bakanlikla paylaşsa iyi olur.Ek puan hayalleri gerceklestirmiyor...

Arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun sınav açıklandı ek puan alanlar var mı? Ben tyt de almışım ayt de tercih yaptığımda ek puan verirler mi?

ek puan az da olsa onemlı bence sonucta küsaratla bıle kac kisinin onune gecıyorsun 20 ile 40 arasında verıolarsa o senı kac kısının onune gecırıyor onemlı bence az maz demeyın kullanın bence :)

Merhaba arkadaşlar ben %92 engelliliyim. Bugün açıklanan sonuç belgesinde "Sınavınız değerlendirilmesi engel türünüz ve engel dereceniz dikkate alarak yapılmış ve ek puaniniz YKS puanlarıniza yansıtılmıştır." İbaresi var fakat ek puan yok. Tercihleri neye göre yapacağım? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Sfd21 yok o bölüm tamamen boş. Tercihlerde verilecekse, örneğin hukuk için 125000 sınırı var. Puan verilmiş olsaydı çok rahat girerdim sıralamaya. Şimdi tercih edemiyorum. Etsem mi?

FatihDeniz.

Sınır varsa sistem kabul etmeyebilir sence ben ne yapmalıyım 25k sözelim maçtan başlamalıyım

İngilizce hazırlık eğitimi alabileceğiniz bir bölümü yazın bence. 10 k dan başlayın bence.

Yav bnde yüzde yetmiş bir engelliyim sınav sonucunda engel türünüz ve engel dereceniz gözünde bulundurularak yapılmış ve ek puanınız yks puanlarınıza yansıtılmıştır diyor ama eklenen puan falan yok bilgisi olan bir arkdasımız varsa cvblar sa sevinirim

Cvb şu şekilde gelecektir. Ösymye dilekçe yazın incelensin diyecekler ondan da bişey çıkmıcak. Çok sacma ama ya ek puanınız eklendi yazıyor fakat hesapladgımda sadece okul puanı eklenmiş heryerde hakkımız yeniyor. 230 aldım o ek puanda eklense süper olurdu ama hayal kırıklığı yaşadım

Hocam direk ÖSYM ye ithafen yazdım. Umarım dediğiniz gibi olmaz. Zira ben gerçekten hakkımin yenmesinden ve kendimi savunamamaktan yoruldum.

Ona bakarsan ben direk ösymye de dilekçe yazdım. Yks puanı eklenmiştir diye yalan atmanın ne anlamı var anlamış değilim. Salakmı zannediyorlar bizleri anlamadım gitti. Diyorlarki okul puanının içine eklenmiştir ya kardesim yüzdefa hesapladım yok okul puanının içindede yok. Ek puan verilse ek puan yerinde yazmazmı ya

En çokta bu zoruna gidiyor insanın. insanların gözünün içine baka baka saf! yerine koyuyorlar yinede cevap gelene kadar ümitvarim.

Ek puan veriliyor deniyor ama hesaplandiginda ek puan cikmiyor.Bende girdigimde sadece diploma puanim eklenmisti.Osym burda bir hata yapiyor ama kabullenmiyor nedense.

Bari yerleştirmede bize kolaylık sağlasalar

Fatih4972

Onu biliyorum hocam ama yerleştirme de ben 25k yım mesela engelliyim diye acaba 20k 'daki yer gelir mi böyle bir kolaylık sağlamaları gerekir diye düşünüyorum

Bizlere sinavda ek puan verilmiyor malesef.Cunku verilse bizler bunu anlayabilirdik.Sadece sinava giris konusunda ve yapamayanlar icin okuyucu ,isaretleyici destegi veriliyor.Aslinda biz engelli bireyler icin YKS degilde EYKS yapilsa ve bizler normal sinava girenlerden once veya sonra tercih yapsak daha iyi olabilir.Boyle malesef belirli mesleklerden ote gidemiyoruz.Neden engelli doktor ,hakim,savci,mimar sayisi yok denecek kadar az.Biraz bunu dusunmek gerek.

Cimer e yazdım gelen cevap yönetmelikte belirtilen iki ayrı maddeyi kopyala yapıştır yapmışlar. Soruma cevap vermek yerine 5 TL yatır dilekçe gönder dediler. Gönderdim fakat sıfır beklenti. ÖSYM yi arıyorum bildiğin alay ediyorlar. Ham puanim var Orta öğretim başarı puanınm var toplayın diyorum. Toplam yerleştirme puanına eşit. Nerede engelli puanı diyorum. Bizi şikayet et diyorlar. Engelli puanı almaya hak kazanmadiniz deseler eyvallah. Ama koca puntolarla yazmış "... engel türünüz ve engel dereceniz gözönünde bulundurularak hesaplanmış ve ek puaniniz puanlarıniza yansıtılmıştır" sen engellisin kafan basmaz nasılsa der gibi. Yok mu sahip çıkacak bir engelli derneği verelim mahkemeye? Gerçekten çok agirima gidiyor hakkımin gözümün içine baka baka yenmesi.

Şimdi aradılar ÖSYM den. Ham puana eklenmiş öyle dediler. Kaç puan diyorum bilmiyoruz dediler. Nerden baksan tutarsız.. Amaaaaan bezdum daha bezdum.🙃

Verilen puan olsa bizde gorurduk ama hicbir puan verilmiyor malesef.Bari vermiyoruz deselerde,bizde bunu anlayabilsek.

Ne puan verirler, ne iş verirler, ne de iyi maaş verirler! E ölelim o zaman?

benim de aynı şekilde arkadaşlar ek puan yansıtılmıştır diyor ancak sadece obp puanı eklenmiş ve obp beni geriye atmış ek puan olsa geri atmazdı. bi youtube videosunun altında yerleştirme sırasında ekleniyor hangi puan türünde tercih yaparsan demişler ama çook saçma neye göre yapıcaz tercihi..

Üst Alt