Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

benimde vergi indirimim onaylandı benim başlangıç 1998 01.7 3 derece engelliyim nezaman emekli olurum bilmiyorum cvp yaz bilirmisiniz doğm tarih 1980 pirimim askeri ücretten yatıyo maaşım nekadar olur şuan pirimim 5000 gün askerlik harici günügününe yattı cvp bekliyorum

tery kaç senede emekli oldun dostum, ssk danmı emekli sandığındanmı az anlat merak ettim valla.

Maşallah çok güzel tebrik ederim, bende dün bu site sayesinde devlet memuru olarak çalışan engellilerinde 15 senede emekli olabildiklerini, hatta isterlerse 10 seneden sonra işi bırakıp 5 sene sigorta primlerinide dışarıdan yatırıp 15 yılı tamamlayıp emekli olabildiklerini öğrendim, çok güzel bir imkan.

Tery sağolasın ama ben emekli sandığına tabi olduğum için sanırım gerekmiyormuş bana emeklilik için vergi indirimi bir arkadaşımız öyle yazdıda, birde sana sormak istediğim benim raporda oran kısmında tahrifat yapılmış özlük dosyamdaki, emeklilik esnasında bunda sıkıntı çıkarmı ve raporu aldığım hastane bana 2 adet orjinal rapor olduğunu birini bana verdiklerini birinide kendi arşivlerinde saklamak zorunda olduklarını söylediler elimde sadece orjinalin fotokopisi ve aslı gibidir i var ama fotoğraf kısmı filanda fotokopi raporum sürekli ayrıca emeklilik esnasında sence sıkıntı çıkarırmı bu durum.

Rakamla kısmı tahrif edilmiş yanlış hatırlamıyorsam oran %49 özlük dosyası merkez idari personelde olduğu için o kısmı hatırlamıyorum yazı ile yazılan kısımmı tahrif yoksa rakamla olanmı peki ikiside tahrif ise bendeki aslı gibidirler iş yapmazmı?

sendeki aslı gibidir olan raporda yazı ile yazılanda tahrif varmı? Ona baksan.

Benim elimdeki aslı gibidirde (aslı gibidiri devlet hastanesine yaptırdım) yok ama kurumumdaki raporda var benim aslı gibidir yaptırdığım devlet hastanesinde kalan orjinal nüshanın fotokopisi yani kurumumdaki değil.

Bilmiyorumki abi özlük dosyası kapalı dosyalarda duruyor biri kıllığına yaptı sanırsam, sağolasın bilgiler için.

1 ekim 2008'den önce ilk kez sigortalı olan çalışanlarda vergi indirimi elde etmeden emekli olmak mümkün değil. Şu kişiler vergi indirimi elde etmek zorunda değil:
1- Kamuda 4c statüsünde memurlar olup o kapsamda emekli olacaklar.
2- Bağkur'dan emekli olacaklar
3- İlk sigortalılıkları 1 ekim 2008'den sonra olanlar

http://www.engelliler.biz/forum/emeklilik/57244-emeklilikte-vergi-indirim-belgesi-sart-mi.html

Ş
u linktede detaylı bilgiler var.

Ve emekliliğin hangi kurumdan olacağı da önemli imiş, vergi indirimi gerekip gerekmemesi konusunda.

Bakanların ağzında gene emeklilik yaşı dolanıyor. Sanırım gene kabak bizim başımıza patlıcak....

Şafak 4 ay 25 gün allah herkeze nasip etsin arkadaşlarrrr.....

Ben 1 yıl var diye seviniyordum daha az süresi kalanlar varmış :)

şafak 70 arkadaşlar,ama git gide düşen emekli maaşlar bayağı heyecanımı kaçırdı.

düşünsenize iki ikiz kardeş,,aynı tarihte ..aynı iş..aynı maaş ile başlamışlar,,,yıllar geçmiş biri 2008 emekli olmuş maaşı şu an 867 tl..diğeri 1500 gün daha fazla pirim yatırarak 2012 da emekli olmuş maaşı 697 tl...uzmznlara sormuş ...demişlerki çalıştıkça düşecek 2008 deki aylık bağlama düşürüldü..yk böyle şey...

S.yücel şafak 68 demişsin ssk giriş tarihinle özürlü oranın ne öğrenebilirmiyim.

ssk girişi 01,06,1994.2 derce %60 vergi indirimi 3680 gün pirim 15yıl 8 ay fiil hiz süresi .

01.10.2012 itibarıyla dilekçemi verip sorunsuz bir şekilde halledip tahsis numaramı aldım ALLAH BEKLEYEN HERKESE KOLAYLIK VERSİN:cool:

metin,hayırlı olsun..iyi günlerde ..kullan.benim şafak 60..asgari ücretten yattı.3680 gün pirim ..çok merak ediyorum ne maaş bağlarlar ssk hesap 697 tl çıkıyor moralim bozuluyor..çünkü emeklilikten sonra çalışamam gücüm yok.bilgisi olanlardan cv bekliyorum

Metin bey hayorlısı olsun ...
Banada tam 1 yıl sonra inş hayırlısı olacak ...

Üst Alt