Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekliliğime 2 yıl varken ÖMSS'ye girmeme değer mi?

çalıştığı halde ömss ye girmek isteyen arkadaşlar iyi kötü bir işiniz var bence bu riski almayın hele de emekliliğine az kalan arkadaşlar sakın bu riske girmeyin sonradan pişman olmayın

Engelli olarak emekliyim. Engelli KPSS başburursam, kazanırsam, emekli maaşım kesilirmi.

Engelli olarak emekliyim. Engelli KPSS başburursam, kazanırsam, emekli maaşım kesilirmi.

Atanırsanız evet kesilir.,Emekli aylığı alarak kamuda çalışmak mümkün değildir,özel sektörde ise SGDP ne tabi olarak çalışılabilir.

OturanBoğa;

yani abi ben direk emekli sandıgına baglanılıyor sandım kurumda oldugum için böyle bilği verdiler onun için sordum yani olamasamda yine 2015 de emekli olabiliyorum dimi anladıgım bu bülent abi peki aslaet onaylananan kadar normal ssk olarakmı yatıyor primlerin ben onu demek istedim bu stajer lik durumu varya egitimler filan ondan sonra kabul edilmedi mesala ozamanda emekli olabilecekmiyim 2015 de haketiğim emekliligimi orası önemli bülent abi

Diyelim ki sınavı kazandınız ve aday memur olarak çalışmaya başladınız aday memurluk 1 yıldan az 2 yıldan fazla olamaz bu süreçte primleriniz emekli sandığına bürüt üzerinden yatırılır. Diyelim ki 2 yıl sonun da aday memurluğunuz kaldırılmadı ve işinize son verildi 2 yıl yatan emekli sandığı priminizi ssk ya aktarabilir ve ssk dan emekli olabilirsiniz.

Arkadaşım eğer şu an asgari ücret alıyorsan girmeni tavsiye ederim çünkü bir memurun maaşı 1500 tl civa eğer çalışırken asgari ücret civarı alıyorsan emekli oluncada asgari ücretden 100 lira fazla alırsın ,yanı 780 tl civarında.benimde başımda bu durum ,bence girmelisin :)eğer paraya ihtiyacı varsa...

saol ilker yani aldıgım vergi indirimi devam eder 2015 de günüm doldumu emekli olabilirim aday memurlugum kaldırılmazsa sadece benim yapacagım emekli sandıgı primimizi ssk ya geçirecez. anladıgımn bu dogru dimi.

peki ala emekli olanların bu sınava girmesinde bir beis varmı dır ? Yani vergi indirimi kapsamında yaşlılık aylığı alan birisinin ÖMSS na girse kazansa atanır mı atansa şartları dğeişir mi ? ÖZel sektörede SGDP ödeyerek çalışmaya imkan varken kamuda da bu geçerli mi ?

bende suradan baslık atayım sız hıc dusundunuzmu memur olupda emklı olan ve olucak kısılerın yası dolupda neden emeklı olamadıgını nedenı su dıyelımkı adam 1500 lıra alıyor emeklı olurken %60 uzerınden emeklı oluyor sız engellı memur olarak atanıcaksınız guzelde sıze emeklı olurken cok yuksek vermıceklerkı bırde garıp olan ssk emeklısı olan kamuda calısabılırmı denılıyor boyle bısey olamaz devlet memuru olupda ozel sektorde calısabılır sgdp odeyerek engelıde aynı calısablır devler once ıse ıhtıyacı olan engelıye yer acsında sonra emeklı olmus engelıye kamuda yer bulsun

hocam engelliye verilen ortalama emekli aylığı 800 lira civarında bu durumda (memur olmak daha avantajlı çalışsada çalışmasada ,şartlar değişsede.:)

bir devlet memuru ortalama en az 1400 alıyor...yada 1500 ...

ılhan bey calıstıran kurumdan kaynaklarınır bu her engellı aynı ucretı alıcak dıye bır kaygı yokkı suan en dusuk ssk a emeklısı 860 cıvarı maas almakda kamuda calısmakda zorlukları olsa gerek emeklılıgı gelıpde emeklı olamayan mılyonlarca calısanlar var ornegın 9000 bın gun prım odeyen bırısı suan ıtıbarı ıle 2000 lıra cıvarında maas alması lazım degılmı alamıyor bız engellıler enfalazla 4000 gun ıle ortalama 1000 lıra cıvarında maas alırız buda yatan ucret mıktarı uzerınden olusuyo engellıerın dusuk maas almasının sebebı ıse su eskı yas ıle 3600 yaslılık aylıgı uzerınden emeklı ettırıldıgı ıcın dusuk verılıyor dolasıyla bır engellı 800 tl aylık alması normal oluyor

fulya35;

bende emekli olacam 2015 de Allah nasip ederse ama siteden hesaplıyorum 663 tl diyor nerde endüşük maaş 800tl onu bile alamıyoruz tabbi hesaplarken onun üzerine başka bir para daha koymuyorlarsa 663 tl emekli maaşı dogrumu soruyorum adam tabbikide çalışır hata memur olur devam eder sonuçta 1500 tl maaş alacak en az haksızmıyım arkadaşım.

sayın ası sen nasıl hesaplıyorsun bagkurlu olarakmı en dusuk ssk emeklı maası 860 cıvarında sunu unutmayın saglamken ssk lı olup malulen emeklı olan vergı ındırımsız kısıler nomal emeklı maasının altında alıyorlar senınkı boyle bısey olabılırmı benım bır tanıdıgım var arkadasım saglamken kalp krızı gecırıyo anjıo olup sonra %55 rapor verıyorlar daha sonra 1800 ıs gunu ıle vergı ındırım raporu almadan malulen emeklı oluyor engellılerde vergı ındırım belgesı eskı usulde cok onemlı ustene basa basa soyluyorum engellıler 3600 yaslılık aylıgı uzerınden emeklı oluyor engellılerın maası oyuzden dusuk gorunebılır

fulya35;

ben ssk lı olarak hesaplıyorum son 2 senedir 1500 tl yatıyor ondan evvel asgari ücreti aklım hala almıyor neden bukadar düşük diye cumhurbaşkanına bile yazdım bu maaşla nasıl geçim yapacaz diye yine hesapladım yine aynı çıkıyor ek parayla beraber 690 tl ama 2015 e kadar çalışacam primim 3ay da dolacak ve gitkçe aşagı düşecek maaş ımız şimdi bu adaletmi soruyorum.neden normal emekli yapılmıyoruz.maaş ta ona göre baglanmıyor.

Üst Alt