Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekli olduktan sonra özel sektörde çalışırsam emekli maaşım kesilir mi?

EKEREC

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Vergi indirimiyle emekli olup özel sektörde çalışmaya devam edersem emekli maaşım kesilirmi yada kanunen bir sakıncası varmı şimdiden cevap için teşekkür ederim.

Ben özel statülü bir devlet bankasından vergi indirimim sayesinde bizlere tanınan hak doğrultusunda emekli olduktan sonra 15 yıl da özel bir bankada çalıştım ve emekli maaşım kesilmediği gibi her hangi bir sakıncalı durum da ortaya çıkmadı.. Ağustos 2008 yılında geçerli olan mevzuata göre bu sizin bahsettiğiniz husus devletten emekli olup da yine devlet kademesinde çalışanlar için geçerli olup özel sektörede çalışan emeklileri kapsamamaktadır. Böyle bir durumda kişi bir tercih yapmak zorunda, yani ya emekli maaşından devlet sektöründe çalıştığı süre zarfında feragat edecek ya da emekli maaşına talim edip devlet sektöründe çalışmayacak..2008 ağustosundan günümüze de bu mevzuatın değişmediğini sanıyorum..

Emekli aylığınız kesilmez.
Çalıştığınız yeni işinizdeki maaşınızdan uzun vadeli sigorta kolları yerine destek primi kesilir.
Kanuni tek şartı budur ve herhangi bir sakıncası yoktur.

Üst Alt