Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Elimdeki raporla özürlü kimliği alamaz mıyım?

mevta

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar hepinize iyi günler dilerim benim sorunum şu benim doğuştan işitme kaybım var 2009 yılında vergi dairesine vergi indiriminden faydalanmak için baş vurdum ve % 52 sürekli vergi indirimi raporu aldım aradan 3 sene geçti ve ben sosyal hizmetlere özürlü kimliği için baş vurdum raporuma bakarak senin rapordaki özür raporun elle yazılmış bunun altına daktilo ile rakamla yazdır diyerek beni raporu aldığım hastaneye gönderdi hastanede bana senin raporu vergi dairesi vermiş diyerek beni geri çevirdi şimdi ben herşeye yenidenmi başlamalıym yoksa bu rapor yeterlimi beni bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim hepinize saygılar

başbakanık özürlü kimlik kartından bahsediyorsanız ben hiç bi esprisini görmedim bi işe yaramıyor onun için bence uğraşmaya değmez

sayın erdal bey ben dünkü mesajımda başbakanlık özürlü kartından bahsetmedim galiba bildiğimiz normal kart tramvaya trene suya maçlara falan üçretsiz binilen karttan bahsettim birkaç arkadaşımda var ama bana yeterli bir açıklama yapamıyorlar bilmem anlata bildimmi .? yinede alakanıza teşekkürler

Raporu aldığınız hastane size bir nüsha vermek zorunda. Başhekime çıkın... İlgili yönetmeliğin aşağıdaki maddesinin de çıktısını alıp gidin:

ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
Özürlü sağlık kurulu raporunun onaylanması ve verilişi
MADDE 14 – (1) Raporların usulüne uygun olarak düzenlenip düzenlenmediği, formdaki bilgilerin tam olarak doldurulup doldurulmadığı kontrol edilerek, gerekiyorsa eksik ve yanlışlıklar düzeltildikten sonra raporlar; kurum müracaatı ise üç nüsha, kişisel müracaatlarda ise iki nüsha olarak düzenlenir ve başhekim tarafından onaylanır.

(2) Özürlü sağlık kurulu raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün yararlanabileceği hakları sayısınca veya talep ettiği sayıda çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir. Kurum müracaatlarında ise raporun bir nüshası raporu isteyen kuruma gönderilir.

(3) Raporun bir nüshası, gerektiğinde belgelendirilmesi amacıyla raporu veren sağlık kurumunda saklanır. Raporların saklanma usul ve esasları; sağlık kurumlarının bağlı bulunduğu kurumların ilgili mevzuatına tabidir.

Üst Alt