Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS sonuçlarının hala açıklanmaması kabul edilemez! [Gündem]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bayz Gnlyacar ekpss ye giren normal kpss ye de girebiliyormu ? Bide girebiliyorsa, ben lisansdan girdim ekpss ye üniversite daha bitmeden. Normal kpss ye lise den girebilirmiyim acaba ?

Açıklanmama sebebi malum olaylardan dolayıdır sonuçta kamuya adım atacağız mutlaka bizi de kontrolden geçirecekler.

bayz Gnlyacar ekpss ye giren normal kpss ye de girebiliyormu ? Bide girebiliyorsa, ben lisansdan girdim ekpss ye üniversite daha bitmeden. Normal kpss ye lise den girebilirmiyim acaba ?

Evet girebilirsin ikisi ayrı sınav ama engelli olarak girebilirsin ek formu var aynı ekpss'ye başvurudakinden. Başvuru yaptığın sırada ne mezunuysan ordan giriyorsun benim bildiğim.

bayz yok şimdi 3. sınıftayken lisansdan girebiliyorsun üniversitede. Çünkü bu puan 2 yıl geçerli olduğundan dolayı. Ben lisansdan girdim. Kpss ye girebiliyorsam liseden girmeyi düşünücem bu sefer. Zaten öylesine giriyorum kendimi denemek için. Ekpss mat çok kolaydı . 14 de 14 yaptım 1 soruyuda bildiğim halde uzun sürücek diye yapmadım. Bide kpss de deniyeyim bakayım. Teşekkür ederim. Allaha emanet olun, sağlıcakla kalın :) :)

Açıklanmama sebebi malum olaylardan dolayıdır sonuçta kamuya adım atacağız mutlaka bizi de kontrolden geçirecekler.

Peki bizden sonra yapılan kpss lisansın branş sıralaması açıklandı bizimkisi neden açıklanmadı? Diğer sınavların soruları aynı gün yayınlanıyor bizimkisi neden 1 ay sonra yayınlanıyor üstelik sınav yapılınca hiç bir olay yokken? Bu bahsettiğim iki sorunun cevabı da mı malum olaylarla ilgili?

Sonuçların açıklanması biraz daha sürebilir sürmelide çünkü engellilerinde içinde fetö terör örgütüne üye olanlar kimseler vardır.. Ayıklanması gereklidir.. Masum arkadaşların biraz daha sabretmesi lazım

Tamam olaylar darbe falan diyorsunuz ama 2015 yılında da darbe mi yapıldı da 26. Günde açıklandı. Kesinlikle darbeyle bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Kendi keyiflerine kalmış, bu POZİTİF AYRIMCILIĞI (!) nimet olarak tattıracaklardır.

Bimere bidaha msj atmayı düşünüyorum ekpss tercih sonuçlarının açıklanmasını talep edip atanamazsam kpss ye başvuru yapacağımı dile getirsem , olur muki

Darbe yada başvuranları araştırma gibi bir şey söz konusu olamaz, kişi önce atanır daha sonra sicil sorgulaması yapılır. Çok yere yazdım çizdim ama umurunda değil kimsenin. Yasal süreleri var. Ne desek boş..

Yasal süreyi ta tibine kadar kullanırlarsa kpss ortaöğretim başvuruları yanar, bence nolur nolmaz açıklanmazsa 1 hafta içinde başvuralım, en kötü ihtimal sınava girmeyiz atama olursa, bir şey olmaz. fatma1071 Gnlyacar 1Şans

Yahu general , hakim , savcı vs. olmayacağız alt tarafı 657 ye tabii memur olacağız... saçma saçma yorum yapmayın bilerek göz ardı ediliyoruz... ben iyice bunalıma girdim yeter artık valla yeter bi insanla bu kadar oynanmaz... neyin hesabındalır.. oy için desen zaten %50 niz cepte ... şov için deseniz kurada yine yap şovunu... sadaka istemiyoruz kimseden çalıştık ettik sınavdan puan aldık onun karşılığında iş istiyoruz...

Ne yasal süresi arkadaşlar osym aradim bilgi almak icin osym baskani aciklanmasi icin talimat ve bilgi vermedi diyorlar peki yasal süre kac gun dedim bu konu hakkinda yasal süre yok diye cevap verdiler anlayacaginiz ne zaman isterlerse o zaman

2. atamalar ne zaman olur bilgisi olan var mı?Hazır bu kadar uzamışken onu da aradan çıkarsalar bari.

aslanharun

Üniversite sınavlarının önce açıklanmasının yeni eğitim öğretim yılının başlamasına az bir vakit kalmış olması olamaz mı?

Sonuç olarak bu yerleştirmeleri sistem yapıyor. Komutu giriyorsun ekrana yansıyor. sanki sonuçları kağıtları ellerine alıp tek tek şunu şuraya bunu buraya yerleştirelim demiyorlar. Bunda da bir hayır var ama beni asıl üzen binlerce engelli arkadaşımızı insan yerine koymuyorlar, lafta toplumun bireyleriyiz ama uygulamada faşist bir anlayış hala devam ediyor düşünce; nasılsa engelliler ha bugün ha yarın. ama unutulmasın ki mazlumun ahı da ha bugün ha yarın bir şekilde çıkar bir çok kamu alanında yaşlıların engellilerin önceliği varken neden işin içine rızkımızı kazanmak için hakkımız olanı istemeye gelince en son sıraya atılıyoruz anlamış değilim. bir arkadaşımız demişki dikkate almıyorlar boşa yazmıyın ... elbette almadıklarını anladık alsalardı zaten bugün bu form bu başlık altında açılmazdı....OZAMAN KENDİMİZİ DİKKATE ALDIRALIM GEREKİRSE AYINI İSTEĞİ 10 SEFER 20 SEFER YOLLAYALIM ... BEN ŞAHSİ BAŞVURU OLARAK C.BAŞKANLIĞINADA YAZDIM .. henüz dönüş olmadı ama olacak bir sonrakine olacak. Belki ben atanamam ama belki başka bir arkadaşım bir an evvel rızkını kazanır bu dava bizim ve bundan sonra gelecek olan (Allah Kimseye vermesin temennim o yönde) engelli arkadaşlarımızın davasıdır hepinize saygılar

geçirsinler geçirmesinede bir an evvel açıklasınlar atanmadan neyin araştırmasını yapıyorlar yanlış mantık

veysellabvettek

Doğru söylüyorsun hep darbe diyorlar başka şey demiyorlar. Peki darbeye bağlı diyelim diğer sınavların soruları aynı gün açıklanıyor bizimkisi neden 1 ay sonra açıklanıyor üstelik hiç bir olay yokken. Bizden sonra yapılan kpss lisansın branş bazında sıralamaları açıklanıyor bizimkisi neden açıklanmıyor?

Bilmiyorum artık çok mu paranoyakça düşünüyorum ama hiç açıklanmayacakmış sanki unutturulacakmış gibi gelmeye başladı bana inancımı yitirdim resmen bunca yazmaya çizmeye tepkiye karşı cevap vermeye tenezzül bile etmeyen karakter bunu yapabilir düşüncesindeyim.

@ziranbola
Peki diğer sınavların soruları aynı gün yayınlanıyor bizim sınav sorularımız neden 1 ay sonra yayınlandı? Bizden sonra yapılan kpss linsansın branş bazında sıralamaları açıklandı bizimkisi neden açıklanmıyor?

@ra198606
Maalesef arkadaşım bu dediğini anlamayan/anlamak istemeyenler var.Hep fetö diyorlar başka bir şey demiyorlar. Benim bildiğim atandıktan sonra kişi hakkında araştırma yapılır. Bazı arkadaşlar şöyle sanıyor anladığım kadarıyla tercih sonuçları açıklansın hemen işe başlanacak. Tercih sonuçları açıklanacak sonra istenilen evraklar atanan kurum sitesinde açıklanacak , sonra onlar atanan kuruma verilecek ve atanan kurumdan haber beklenecek. Herhalde işe başlamamız yıl sonunu bulabilir.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ziranbola Mesajı Gör aslanharun

Üniversite sınavlarının önce açıklanmasının yeni eğitim öğretim yılının başlamasına az bir vakit kalmış olması olamaz mı?

Sonuç olarak bu yerleştirmeleri sistem yapıyor. Komutu giriyorsun ekrana yansıyor. sanki sonuçları kağıtları ellerine alıp tek tek şunu şuraya bunu buraya yerleştirelim demiyorlar. Bunda da bir hayır var ama beni asıl üzen binlerce engelli arkadaşımızı insan yerine koymuyorlar, lafta toplumun bireyleriyiz ama uygulamada faşist bir anlayış hala devam ediyor düşünce; nasılsa engelliler ha bugün ha yarın. ama unutulmasın ki mazlumun ahı da ha bugün ha yarın bir şekilde çıkar bir çok kamu alanında yaşlıların engellilerin önceliği varken neden işin içine rızkımızı kazanmak için hakkımız olanı istemeye gelince en son sıraya atılıyoruz anlamış değilim. bir arkadaşımız demişki dikkate almıyorlar boşa yazmıyın ... elbette almadıklarını anladık alsalardı zaten bugün bu form bu başlık altında açılmazdı....OZAMAN KENDİMİZİ DİKKATE ALDIRALIM GEREKİRSE AYINI İSTEĞİ 10 SEFER 20 SEFER YOLLAYALIM ... BEN ŞAHSİ BAŞVURU OLARAK C.BAŞKANLIĞINADA YAZDIM .. henüz dönüş olmadı ama olacak bir sonrakine olacak. Belki ben atanamam ama belki başka bir arkadaşım bir an evvel rızkını kazanır bu dava bizim ve bundan sonra gelecek olan (Allah Kimseye vermesin temennim o yönde) engelli arkadaşlarımızın davasıdır hepinize saygılar

aslanharun Peki diğer sınavların soruları aynı gün yayınlanıyor bizim sınav sorularımız neden 1 ay sonra yayınlandı? Bizden sonra yapılan kpss linsansın branş bazında sıralamaları açıklandı bizimkisi neden açıklanmıyor?

Aslanharun dedim ya bizi insan yerine koymuyorlar diye. Açıklamayı tam okursan zaten tepkimi verdim sende ver ama bana değil ilgili yere. İsteseler Akşam sınav biter, sınav açıklama yasağı kalkar, yasak kalktıktan sonra 60 dk içinde açıklayabilirler. Sonuç olarak hangi kurum ne kadar eleman alacağını bildirmiş. kaç kişinin tercih yaptığı da belli ve önceden sınavda kimin kaç puan aldığı da belli geri kaldı programı çalıştırmak. haaa biri çıkıp derse ki engelli tercihlerinden sonra yazılım ekibi oturup özel tercih programı yazıyor yerleştirmeler öyle yapılıyor ona eyvallah bunu anlarım ama bu sadece insanları gülümsetir. ben bu saatten sonra konuyla ilgili sadece boş vermişlik arıyorum

Şu anda twitterda etkinlik yapıyoruz, siz de katılın!

#EkpssSonuçlarıAçıklansın @OSYMbaskanligi suleymansoylu @BKaraburun @tcbestepe

Sonuç bekleyen herkes için hayırlısı olsun. İşe yaraması temennisiyle. Başvuru Sayısı: [FONT=pt_sansregular]998737[/FONT][FONT=pt_sansregular]
[/FONT]

Sırf savunmak için darbe diyen arkadaşların bu sorulara cevap vermesini bekliyoruz.

Ozz

Bende de aynı düşünceler var. Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki anlatamam... Bu ülkenin doğru dürüst sağlam temeli bile yok maalesef. Ülke yöneticileri dün tükürdüklerini bugün yalar vaziyetteler, hani demişler ya "Kılavuzu karga olanın...". İnsan neye güveneceğini neye inanacağını şaşırıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt