Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS giriş belgeleri ne zaman açılır, sınav yerimiz ne zaman belli olur?

Barisgzl1

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
18
Arkadaşlar ekpss sınav yerimiz ne zaman belli olur ?

Kanka, ben senin yerinde olsam en geç 1 hafta öncesi bakardım. İmtihan başlangıç tarihi öncesi.

lisansdan mı gireceksin sınava. konudan bağımsız soruyorum.

Sınavdan 1 hafta önce açıklıyor ÖSYM genellikle

Bana son 10 gün kala belli olur demişlerdi.

10 gün kala her gün bakmak lazım. Bu arada belli olunca çıktısını almayı ve sınav günü yanınıza almayı unutmayın.

İnşallah hocam. Ama genelde engelli rampası v.b. gibi donanımları olan okullar tercih ediliyor. Sonuçta engelli sınavı bu. Uzakta olsa gideceğiz.

nasıl yani anlamadım biraz daha detay verebilirmisiniz sakıncası yoksa ?

Okulda en azından bir engelli rampası vardır mesela o okul sınav merkezi olarak seçiliyor. Yakınlık yada uzaklığa bakmıyorlar bildiğim kadarıyla. Sınav belgeleri basılınca belli olacak nasıl olsa. Telaşa gerek yok hocam.

sınavda önce genel yetenek sonra genel kültür kitapçığı mı veriliyor yoksa ikiside aynı kitapçıkta?

@dreamfail, İkiside aynı kitapçıkta veriliyor istediğiniz bölümden başlayabilirsiniz. Sınava girişte üzerinizde Ulaşım/Otobüs kartı ve Kağıt/Madeni Para serbest, Bankamatik/Kredi Kartı yasak.

Adrese yakın okulu vermelerini bırak, adrese en uzak okulu vermişler 🙂

@BnymnYldz, Kimlik Kartı her türlü serbest anladığım kadarıyla. Ekstra olarak, Engelli Kimlik Kartı gerekli mi? Yoksa sadece TCKK yeterli olur mu?

@MadResister, Sadece kimlik yeterli olur engelli kimlik kartına gerek yok.

Sınava giriş için geçerli kimlik belgeleri ( asılları olmak kaydıyla ) şunlardır:
- fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı,
- fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı,
- fotoğraflı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı,
- fotoğraflı Pembe/Mavi Kart (Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve
bunların kanuni mirasçıları) ,
- fotoğraflı ve geçerlilik süresi devam eden Pasaport,
- fotoğraflı Geçici Kimlik Belgesi (T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde,
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden aldıkları ve yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı, imzalı-
mühürlü / barkodlu-karekodlu).

Bunların dışında;
sürücü belgesi (ehliyet), öğrenci kimlik kartları, meslek kimlik kartları vb. diğer
hiçbir belge sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul
edilmeyecektir.

Ben genelde üniversite açıköğretim sınavlarına ehliyet ile giriyorum, yeni tip ehliyetler de TC Kimlik Numarası yazıyor ama EKPSS girişi için kabul edilmiyor

@Barisgzl1, Senin okul çok mu uzakta çıktı. Genellikle adresinin bağlı olduğu ilçe sınırları içerisinde bir okula çıkıyor sınav yeri. Sınav yerinin aynı mahallede veya evinize çok yakın bir okula çıkma ihtimali biraz düşüktür.

Üst Alt