Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS 2024 nasıl geçti?

Hedefim 81 82 ydi. Çıkmış tüm denemelerde 80 ın altına düşmedim. Türkçe biraz fazla oyalamış farkına varamadım saate baktım yarım saat kalmış . Biraz panikte yaptım. alelacele soruları ikinciyi okumadan cebapladım. Matematiği kalem oynatmadım gözümle çözdüm. Nasibimizde yokmuş bu sene. Eve geldim rahat çözünce 80 alıyorum. 25 net ancak geliyor. 31 net var ama yanlışları çıkınca 70 zor geliyor. 80 ve üstü alan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

2014 çalışmıştım 37 net (15 matematik net)
2016 çalışmadım 29 net (13 matematik net)
2024 çalışmadım 32 net (13,75 matematik net)

belgisiz zamir, yüklemi farklı gibi Türkçe de basit soruları boş bıraktım.
Yanlış cevap verdiğim 2 soruyu da sınav çözme tecrübesizliğime veriyorum.
2014 teki 37 nete yakın bir sonuç olabilirmiş.

Zorluk derecesi olarak diğer yıllardan çok farklı değilmiş sanki, kişisel fikrim.

2014 - 84,38 (Sıralama 307.)
2016 - 77,19 (Sıralama 1070.)

Merhabalar bir sorum var. Şimdi Mayıs ayında kura için başvuruda bulunacağız. Bu kuralar sonuçları ne zaman açıklanıyor? Atamalar için her sene olduğu gibi yine Ocak ayını mı bekleyeceğiz?

Atanmak mantıklı mı onu da bilmiyorum. Evim barkım burada zaten 32 lira alıyorum. 2 sene sonra emeklilik de geliyor . 40 küsür lira oluyor bugunkü parayla. Memur olsan 36 lira

24 genel yetenek 25 genel kültür hesaplara göre 90-91 alıyorum ortaöğretimde inşallah ocakta atanırım (birkaç soruları unuttum yetenekte ya 91 yada 90 alıcam) kültürde 1 yanlış beni zora soktu ters köşe soru sordu maalesef ösym yoksa 26 doğru olucaktı neyse sağlık olsun.

Bu sınavda aday olarak değilde sınav görevlisi olarak sınav binasına girmek nasip oldu :)
umarım sınavlarınız güzel geçmiştir.

Böyle saçmalık üstü saçmalık olamaz 60 soru 60 dk sınava girerken saten başta snn piskolojin bozuluyor saçma sapan suclumuş gibi muamele herşey yasak afedersin aracının anahtarı bile la ben kendi aracımla gittim aracımın anahtarı nereme sokacam acaba onu geçtim yaw arkadaş bu sınav engelli bireylerin katıldığı sınav o nasıl sorular uzun uzun hikaye anlatır gibi sorular onu geçtim 60 dk 60 soru her soru 1 dk çözmen lazım imkansız okumak anlamak saten 3 5 dk alıyor bnm bulunduğum salonda herkes en az 20 soru salladı mecbur yetişmedi böyle saçma sapan sınav soruları olamaz bu soruları hazırlayan vatandaş nerde yaşıyor arkadaş banane fırasada icad e3dilen parfüm ben ne anlarım italyan bilmem nesinden ben ne anlarım yahu bukadarmı geri kafalı bu insnaları yapay zekamıyız biz arkadaş.

TC 100.yılı deprem oldu Filistin savaşı var. Güncelde sorulacak 1000 lerce soru varken adı üstünde güncelde 2014 deki müzeyi soruyorsun. 5 hececileri soruyorsun. O süreyi evde yetiştir biliyorsun ama sınavda imkansız. Çok zor yetiştirmek. Kolay diyorlar engelsiz hayatımda girdiğim tüm sınavlardan daha zordu. Tek kolaylığı aday sayısı az olduğu için puanlar düşük kalıyor.

Merhaba herkese gecmis olsun.
Lisans 35 net bir yere atanir miyim acaba? Kac puan alirim? 79- 80 gibi mi?
Ilk atama ocakta mi ?

kamuda mühendisim öylesine girdim türkçe maltematik cografya vs full geri kalan bilgiye dayalı unutmuşuz aklımda kalanları yaptım en kötü 75 fln alırız 90 ile atanmıştım ezbere dayalı soru çoktu.

@siwayil,

Turkce ye cok zaman ayirdim.Dogrudurust vaktim kalmadi. Matematikten 6 soru gorebildim. Genel yetenek 14 dogru 4 yanlis , genel kultur 22 dogru 2 yanlis. Çok mu kötu , hic umutlanmiyim mi? Alanim da yok , iktisat mezunuyum?

atamalar nasıl oluyor tecrübeli biri bilgi verebilir mi ?

@udevecili, Ömer Muhtar Libya da Fransız ve İtalyan sömürgeci ve işgaliyle mücadele etti. İtalyanların uzun bir süre yıprattı. İtalyanlar başına ödül koydu.
İtalyanlara yakalandığında İtalyanlar ona direnişçilere durmasını söyle seni idam etmeyelim dedi.Ömer Muhtar da Ölüm bizim arzu ettiğimizdir dedi ve idam edildi.Çöl Aslanı Büyük Mücahit

@ayDÜNYAvazo,
Geçmiş olsun Aydın abi 33 net fena değil sınırda olur atama puanın. Eğer 33 netin ve üstü olursa tercih yaparken işi bilen birilerinden destek almalısın. Puanın sınırda haberin olsun.
Sen daha emekli olmadın mı?

bu sene ben girmedim 14- 15 senedir giriyorum hiçbir halt olmadı kadro da açılmıyor zaten engelli raporumda bir pürüz de var zaten o yüzden girmedim inşallah olursa bu sene normal KPSS ye girecem şansımı birde onda deneyecem. yaş oldu 34 ümidimi kestim kpss den artık...

Arkadaslar, 60 soruya 60 dakika sacmaligina karsi bir seyler yapmak lazim. Sonucta biz genc lise ogrencileri degiliz. 60 dakika yetmiyor, oyleki cevabini hesapladigim sorunun cevabini isaretleyemeden, kalemi birakmak zorunda kaldim.

@Şamil676767,

lise mezunu olarak girdim hep puanı hatırlamıyorum hatırlamak da istemiyorum .. ben teknik lise mezunuyum. tüm arkadaşlarım sana düz memurluk gelmez kendi alanından atanman lazım diyorlar ama atama zamanı gelince teknisyen kadrosu toplasan 10 tane olmuyor puan la felan ilgisi yok bu işin..

Düz memurluk için lise zor 90 üstü alman lazım. Kendi braşınızı beklerseniz daha çok beklersiniz. Bende teknik lise mezunuydum. Kendi branşından en yüksek notu kim alırsa ona verirler. Ben baktığımda 90 üstü alanlar yerleşiyor. Tek tük kişi alım oluyordu. Kendi branş yerine en alt kademe olan hizmetli yazdığım halde olmadı. Puanım en son 78 di lise. Sene 2018. Ekpss de yapamıyor iseniz normal kpss de hiç yapamazsınız o daha zor. Ön lisanstan kendimi denemek için girdim.

@ozmuşlu,

eeee düz memurluk için 90 üstü puan lazım teknisyen için 90 üstü puan lazım ben ne anlamadım bu işten o zaman ???

normal KPSS nin avantajı şu yılda 1 birden fazla alım yapıyor adamlar yani birisi olmazsa öbürü olur ama EKPSS da 2 yılda bir yada 2 atama zar zor oluyor aradaki fark bu ?? zaten bu son bundada oldu oldu olmadı şansımı özel sektörde deneyecez... kpss olayı bizim için bitti..

En yüksek puanı kim alırsa o atanır anlamadığınız olay bu. Bence kpss yi bekleme özel sektörde işe gir en azından sigortan işler eline maaş geçer. Ben 2018 de bırakmıştım ekpss yi bir şey olmayacağı için. 2014 ten beri çalışıyorum. Emekliliğime 4 yıl 3 ay kaldı. Ekpss'yi beklerseniz tren kaçar özel sektör içinde.

valla yapacak birşey yok eli kulağında haber beklediğimiz yerler var ...

@ozmuşlu,

Ekpss / Kpss'ye bel bağlamayın en kısa sürede özel sektör olsun olmasın iş bulmanızı öneririm. Hadi kal sağlıcakla !

İyi akşamlar,
Dün ben de EKPSS 2024 sınavına girdim. Sınavım çok iyi geçti. Benim toplam 4 yanlışım 4 boşum 52 netim vardır. GY'de 24, GK'de 28 doğrum var. Sizce kaç puan gelir? (Ortaöğretim zihinsel)
Teşekkür ederim.

@CgrFb,

90-95 civarı gelir atanırsın büyük ihtimalle, hayırlı olsun şimdiden.

@AqRaMa,

HAYIRLISI DİYELİM İLK DENEYİMİMİZ OLDU ZAMAN YETMEDI BANA GÖRE PARAGRAFLAR ÇOK UZUNDU BAZI SORULARA BAKAMADIM BILE SUNU ANLADIM AAMA YAPAMADIGIMIZI BOS BIRAKMAK DAHA MANTIKLI HER ZAMAN

Lisans için kaç yeterli olur mesela puan olarak?
Ve mesela bende 6225 kodu yok şimdi alsam sorun olur mu?
1 2 ay içinde yani!

Üst Alt