Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ekpss 2024/1 yerleştirme sonucuyla Kültür Turizm Bakanlığına atananlar

Ben İçişleri Bakanlığı'na atanmıştım. Güvenlik soruşturmasının bittiğini söylediler ve birtakım evraklar daha istediler. İki hafta içerisinde göreve başlama konusunda iletişime geçeceklerini söylediler. Sizin ne aşamada son durum, soruşturma falan bittiyse ararlar yakında?

• Beğen
Reaksiyonlar: faux
Telegramda bir grup var hocam 3 kişi falan başlamış

Benim engelli rapor bu hafta bakanlığa gönderilmiştir daha güvenlik soruşturması var.

Ben iletişim kurduğumda belgeler inceleniyor ne zaman atamaların yapılacağı belli değil size tebliğ edilir gibi cevaplar alıyorum sürekli herkeste durum aynı mı diye merak etmiştim

@mimarchitect,

Aynen öyle hocam. Tam olarak nere göre çağırılıyor onu bilmiyorum ama sırayla tebligatlar başladı

@Nur Demir, İçişleri Bakanlığı için de bildiğiniz bir Telegram grubu var mı, hep normal KPSS için gruplar?

@Nur Demir,
Linkini paylaşır mısınız?

Ekpss başvurusu ne zaman ?
Ve sınav hangi aralıklarla oluyor?
Yeni engelli durumum çıktı.
Bana yardımcı olabilir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Havvanurr,
Sınav 2 yılda bir oluyor bu seneki başvurular geçti. Sınav 28 Nisan Pazar günü.

sınava bende girecem bu sene kurumlar yani atananlar kaçla atandı yazabilirseniz bilgimiz olur ona göre çalışırız

@Mmd, ÖSYM'nin sitesinden EKPSS ile ilgili taban ve tavan puanları kontrol edebilirsiniz.

@Havvanurr,
Başvurular ocak ayı gibi oluyor yanılmıyorsam, sınav her iki yılda bir yapılıyor. Atamalar ise her yıl aralık-ocak gibi oluyor. Puanlar 4 yıl geçerli. Lise, ön lisans ve lisans düzeyinde alımlar oluyor.

2024 ataması olanların şansını yakalamak imkansıza yakın. eyt nin etkisi ile mi oldu bilmiyorum ama puanlar 75 e kadar düştü. normal standartta 80 altı puan ile atanmak çok zor. lisans için konuşuyorum.

@udevecili, Şans bu hocam belli olmaz. Mesela ben ilk defa 2018'de sınava girmiştim, 2016'da sınava girenler çok şanslıydı. Üç atama yapıldı ve toplamda 10.000 kişiye yakın alım oldu. Ortaöğretim için puanlar 75'e kadar düşmüştü. Ben 88 puanla atanamadım mesela.

öyle tabi yiyecek ekmeğimiz varsa bağdattan gelir. şuan lisans mezunu olarak 78 79 falan yapıyorum. ama ilk atamalarda atanmamın imkansız olduğunu biliyorum çünkü geçen sene 80 den aşağı puan yok. ikinci atamalarda 71 e kadar düşmüş. dediğin gibi çok kadro gelir puanlar düşer. ama 36 yaşından sonra tekrar snav peşinde koşacağımı sanmıyorum ilk ve son sınavım. nasibimizde varsa alırız.

@smurf,
2016 da ortaöğretimden 78 alıp çankırı meb e atanan biliyim hocam sen nasıl atanamadın yüksek puanla.. şans işi olması için kura olması lazım halbuki puana göre atama oluyor 2016 dan sonra zaten engellilere pek alım olmadı şaka gibi sayı veriyorlar.

@Overlord, Şans derken kontenjan sayılarını kastetmiştim ama o şans da olmaz artık. Yılda tek atama yapılıyor ve kontenjanlar inanılmaz düştü. Ben 2018'de girip atanamadım, dediğim gibi 2016'da girenler 75 ile falan atandı hep.

bu sene 2024 de de çok düştü. 2. atamalarda. bu şansları bir daha yakalamak imkansız. nasip...adam 71 le atanmış ben 80 le acaba diyorum şuan. lisans için.

@greenspring,

Hocam yeni atamaların tebligatlar 22 nisanda çıkmış Bi kurumda çalışanları da haftaya başlatacaklarmış. Az önce gruba yazmışlar.

Üst Alt