Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

E-devlet sitesinde "Engelli Kimlik Kartı Bilgileri Sorgulama" ekranı açılmış

engellimevzuatı

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
BİLDİĞİM KADARIYLA E DEVLET TE DAHA ÖNCE SADECE Engelliler İçin Kimlik Kartı Başvurusu EKRANI MEVCUTTU

YENİ BİR SEKME EKLENMİŞ "Engelli Kimlik Kartı Bilgileri Sorgulama" adıyla İl Müdürlüklerinden verilen kartlara ilişkin bilgiler görülüyor. E -DEVLET ÜZERİNDEN VEYA DOĞRUDAN MÜDÜRLÜKLERE YAPILMIŞ TÜM BAŞVURULAR VE ALINMIŞ KARTLAR SİSTEMDE GÖRÜLÜR DURUMA GELMİŞ herhalde. KONTROL AÇISINDAN İYİ OLMUŞ GİBİ eski kartların SİSTEMDE GÖRÜLÜP GÖRÜLMEDİĞİ ANLAŞILIR .

Engelli Kimlik Kartı Bilgileriniz

T.C. Kimlik Numarası=12345678910
Adı=S****
Soyadı=Y****
Doğum Tarihi=12/34/5678
Verildiği İl=İstanbul
Geçerlilik Süresi=Sürekli
Engel Oranı=56
Refakatçi Durumu=Ulaşımda refakatci hakkı yoktur.

HakanEs26
Ben Abim için başvuru yapmıştık internet üzerinden.
GÜZEL BİR UYGULAMA DOĞRUSU.

Keşke, Engelli Veri Bankasına kayıtlı e-imzalı olmayan sürekli engelli raporları da e-devlete yüklense.. Keşke engelliler olarak birlik olabilsek, ortak bir metin hazırlayıp da Cimer kanalıyla Sağlık Bakanlığına istekte bulunabilsek. Ama malesef Engelliler olarak hiç bir konuda birlik olamıyoruz!

Benim kimlik kartım var ama e devletimde engelli kartınız bulunmamaktadır diyor.

ayDÜNYAvazo
Bunun sorun olacağını düşünmüyorum.sonuçda elimizde kartım var.e devlete nsl işleniyor bilmiyorum.e devletten önce alınmıştı.bu durumda olan tek değilimdir diye düşünüyorum.

Belli bir tarihten sonrakiler girilmiştir o zaman Herhangi bir problem olmaz Bakanlık adları bile defalarca değişti zaten herkesin kimliğinde farklı bir Bakanlık adı var. Muhtemelen İl Müdürlüklerinin Bilgisayar sistemi üzerinden verilmiş yani kendi kullandıkları bir otomasyon programına geçildikten sonra verilmiş kartlar e devlet te görülmeye başlanmıştır . Edevletten başvuru yapılmaya başlandığında gidin Müdürlüklerden alın diye uyarı veriyordu müdürlükten alındıktan sonra SİSTEMDEKİ o başvurular İŞLEM DEVAM EDİYOR ŞEKLİNDE kalıyordu UZUN SÜRE. o problemler çözülür kart çıktı mı çıkmadı mı takip derdi kalmaz . YOKSA GEÇMİŞTE VERİLMİŞ KARTLARIN KULLANIMINA İLİŞKİN BİR ETKİSİ ZATEN OLAMAZ. TAKİP AMAÇLI BİR EKRAN. İlerİde başvurulur da kolaylık imkanı tanıdıkları durumlar olursa örneğin TCDD, belediyeler,thy online başvuru falan alırlarsa o durumda SİSTEMDEN VERİ ALIP KOLAY BAŞVURU İMKANI tanıyabilirler O ZAMAN da ZATEN İDARE eski KARTLARI getirin onları da kaydedelim der.

benimde sistemde yüzde seksen sürekli ulaşımda refakatçi hakkı vardır
bilgileri var ama psikiyatriden şizoaffektif bozukluk diye rapor teşhisim girilmemiş

eski engelli kimlik kartlarını çöpe mi atıyorlar?

Yüzde 80 olanlara refakatçi demi veriyorlar yani karta işliyorlar

Üst Alt