Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Duymer Starkey işitme cihazları hakkında bilgisi olan var mı?

xakmanx

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
1
Merhaba , ben ehliyet yenileyemedim orta derece işitme kaybı çıktı . Bizim İlçemizde Duymer İşitme merkezi var starkey marka önerdiler 1 alana 1 bedava şeklinde kampanya varmış Starkey marka nasıldır duymama iyi gelir mi? bilgisi olan var mı ?

satlas arkadasımız sıkı bır starkeycıysı:)ılerı ısıtme kaybıyla ıddıalı bır sekılde starkey sayesınde mukemmel duydugunu ıddıa ederdı:)
her markanın kendı hayran kıtlesı oldugu gıbı
ama epeydır sıteye ugramıyor
kulak ıcı cıhazlarının cok guclu oldugunu soylerdı

kasabanda dene starkeyı ama memnun kalmazsan duymak ıcın ıle gıtmek zor olmasa gerek
zaten satan odyocu sana cıhazı satıp parasını alana kadar pasam der
ıkıncı kere aynı cıhaz ıcın ozverı bekleme aynı cıhaz ıcın
kolay gele desemde epey sıkıntılar oluyor tabı cıhaz alırken
ınsallah memnun olursun aldıgın cıhazla

cıft cıhaz alırsanız butun markalarda ıyı bır ındırım oldugunu bılıyorum
hatta phonakta ıkı cıhazı tek cıhaz fıatına kampanyaları oldugunu bılıyorum ara ara

Türkiye de eskiden analog cihazlar vardı. çoçukluğum ve gençliğim o cihazları takarak geçirdim. Derken ilk nano ve dijital teknololijili starkey firması ile bir cihaz aldım; oldukça iyi gelmiş ve 8 seneye yakın kullanmıştım. İş hayatına atıldıktan sonra ve teknoloji imkanlarının genişlemesi ile birlikte widex cihazını imkanları zorlayarak aldım. Ve dedim ki ben eski cihazlarda hiç duymuyormuşum!!! telefona uyumlu olması, dış sesleri kesip sese odaklanması ve mekanik olmaması beni çok etkiledi. Bluetooth için ek aparat almıştım o sayede kimseyi rahatsız etmeden flim dizi müzik dinliyordum. Derken 2 yıl önce widexin bir başka üst modelini aldım moment serisi ve çok da memnunum. bu cihazda aparata ihtiyaç duymadan doğrudan cihazım telefona bağlı... Benim için insan ve filim-müzik sesleri çok önemli. telefonla doğrudan sesi net vermesi çok iyi bir şey... Yalnız tek kusuru bilgisayara yada tv ye bağlamak istediğimde aparatsız olmuyor. Elbet bir gün onu da yani cihazı tüm elektronik cihazlara bağlayan sistem geliştirilmesi ki widex bana göre bir dünya markası ve bunu yapacaklarına inanıyorum. Yada diğer markalar...
Bir zamanlar starkey piyasaya girdiğinde ilk dijital olması nedeniyle nokia gibi çok satılıyordu. Ama onların da yanlış politikalarına devam etmesi nedeniyle tıpkı samsung'un yükselmesi gibi widex yükselişe geçti. Bunun yanında oticon ve signia'dan da çok iyi verim alan arkadaşlarım var. Tek bir işitme merkezine gitme. Bir çok yere git, gez, dene ve öyle karar al...
Ha Benim ki biraz ileri derecede sensöriyel işitme kayıplı olduğu için hep BTE tipi işitme cihazları kullandım yani kulak arkası olanlardan... Cic tipi ve kulak içi olanlar var onlar kulağı az kayıplı kişilere veriliyor. Şimdilik diyeceklerim bu kadar ve sormak istediğin başka birşey varsa cevap verebilirim.

ılerı ısıtme kaybıyla ısıtme cıhazından full faydalanan oldugunu okuyorum:rolleyes:
lord lutfen ısıtme testını paylasta ılerı kayıpla cıhazın faydalı oldugunu ıyıce anlayalım
yoksa bır satlasta senı ılan ederız bal:eek:
marka bırazıcık onemlı ama esas ıs odyometrıstın ustalıgında ve bılgısınde
bır odyocu REM ısını bılmıyorsa oradan arkana bakmadan kac

Valla hocam yanımda değil ve son testim de 2 yıl önce yeni cihaz alırken almıştım. Ama şöyle söyleyeyim. sol totalda 100/110/110 yani sıfır duyum, sağda da ileri derece sensöriyel kayıp o da yüzde 65 civarı. Cihazsız ortamda kalın sesler dışında duymuyorum. Birde etkili bir dudak okuyucusuyum. Zaten engelli raporum yüzde 42... İdiocu konusunda sana hak veriyorum lakin benim şansıma hep iyi odiocular çıktı... Cihazdan verim almak için ona iyi bakım yapmak da şart. Bazı arkadaşlarımda görüyordum yatarken bile cihazı takan vardı, yağmurda, abdest alırken, hamamda... vs. Karadeniz nemli bir ortam bu yüzden çok dikkat etmek gerekiyor. Bunca yıldır işitme cihazları kullandım bir tane hariç hiç servis yüzü görmedim çok şükür...

tek kulak olsada 65 db gıbı bır ısıtme pekte ılerı kayıp sayamıyorum
o kadar db ıle tabı ısıtme cıhazından ıyı faydalanırsınız tabı odyocu ısının ehlıyse

dedıklerıne katılmamak mumkun degıl
evet cıhazı alıyoruz ama velınımetımız olarak goremeden ıyı ıtınalı kullanım olmadıkca cabuk bozuldu bu cıhaz dıye markalara ıftıra etmeyelım degılmı:)
aynen 9uncu yıl olsada hıc bakım fılan yaptırmadan sapasaglam benım cıhazımda
ama ıste sesler yetersız gelıyor gıbı hıssettıgımden cıhazım bozulmasada yenı cıhaz almayı dusunuyorum bende

Valla hocam herkes çektiğini kendi penceresinden bakarak yorumluyor. O yüzden sizin duruma yorum yapamam ama ben kendi penceremden bakınca bu cihazları geliştiren gavur'a ALLAH razı olsun demeden geçemeyeceğim. Nihayetinde adam insanlığa faydalı bir ürün icat etmiş. Darısı inşallah bizim MÜSLÜMAN ilim adamlarına nasip olur diyelim:)

Üst Alt