Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Düşmanınız yada sevmediğiniz biri varsa RENAULT'u tavsiye edin!

Geçmiş olsun. Elinizde haklılığınızı ispat edecek deliller varsa bu deliller çerçevesinde hakkınızı her platformda aramalısınız. Yazılı, ispatlı delillerinizi internette paylaşabilirsiniz.

@İsmayil;

Hiç çekinmeden alabilirsiniz.
Bende de megane vardı, almadan önce senin gibi çok düşündüm ama aldıktan sonra hiç üzmedi sağolsun.
Şu sw alınacak en iyi araba megane st dir.

staishon vagon olması sart deıl sımdıkı aracların bagajı cok genıs..bende cli-3 kullanıcısıyım..5 yasında suan..yasadıgım sorunlar;bobın degıstı 1 kere 180 tl,sag arka amortısor patladı taslı kayalı köy yolunda hızlı kullanmaktan 200 tl,baska sorun olmadı...okadar sorun alman ve japon arabaları dısında dıger markalarda gorulebılıyor..bence arkadaslar mazda,toyota yada volksvagenden sasmayın..özellikle mazdayı cok övuyorlar sıfır sorun dıyorlar kulananlar..

Arkadaşlar ben dört senedir Doblo kullanıyorum 50.000 Km. oldu sadece bakım için servise gittim. Hiç sorun yaşamadım. Yaşadığınız sorunları yüksek sesle dile getirip yerli araç üreticilerinin ayağını denk alması için baskı yapın ama yerli arabaları öldürmeyin. En azından o fabrikalarda çalışan işçileri düşünün.

ismayil;
Hyundai i30sw veya kia ceed sw da bakabilirsiniz magane da iyi bence ama almışken az yüksek araç alın konforu bi ayrı .. konuyla ilgili bende scenic almaktan son anda vaazgeçip 5008 aldım .. aracımdan memnunun 2010 - 11 modellerinde kronik sorunlar yaşadık bunlar yüksek hızda frene basınca dreksion titremesi, amortisörlerde vurma gürültü, direksiyonda kabarma .. bu sorunları servis kabullenip garantiden halletti .. 2012 modellerde bu sorunlar gözlenmedi henüz ..

hergün ilgili firmayı arıyorum.konu ile ilgili gün içinde size tekrar dönülecek denilip geçiştiriliyor.
böyle böyle 2 sene sürer otomatikman garanti dışı kalır gibime geliyor :)

Konuyla alakalı değil ama birde böyle denesen nasıl olur acaba ?

http://www.engelliler.biz/forum/dig...ronline-engellilere-cok-cazip-kampanya-3.html

Geçen hafta yırtındım durdum netimde sorun var diye süperonline arıyorum müşteri hizmetleri o ona aktarıyor o ona bağlıyor yok bölgenizde arıza var cart curt geçen hafta perşembe gün 2 saat 40 dk telefonda bekledim süperonline yi.Cuma sabahı işe geldim meil sayfamı açtım ağzıma aklıma ne geldiyse parmaklarım ne yazdıysa küfür hakaret bela hepsini yazdım öğleye telefon geldi genel müdürlükten servis gönderelim baksınlar diye neyse servis geldi anlaşılan benim pc fanı arızalı çıktı şimdi süperonline dan hergün telefon geliyor sorununuz düzeldimi diye...

Sizde ağzınıza geleni meil olarak yazsanız bakalım ne sonuç çıkar :rolleyes:

ewetttttttttt 2 aylık bir uğraştan sonra yetki(siz)li bir bayandan telefon geldi.
baya birşeyler anlatdı anlatdı durdu.benim anladığım ise " eşşeklik edip RENAULT niye aldın oldu"

Ne denildi telefonda yazsaydında öğrensek bizde.
Dur ben tahmin edeyim kullanım hatası,parçayı değiştirmediniz tamir ettirdiğiniz için garanti bozuldu :rolleyes:

Aynen kullanım hatası :)
sütte leke var reno'da yok.
aracı otoparkınızdan dışarı çıkarmayın sorun olmaz dediler.
ama suç bende ya kendi düşen ağlamaz derler... :mad:
bile bile lades dedik reno aldık..

BİMER'ede yazdık.
tahminen ne zaman cevap gelir bilgisi olan varmı arkadaşlar.

iyide düşmanım bana sormazki ne marka araç alayım diye netcez şimdi:)))

Fevzi bey oldukça talihsiz şeyler yaşamışsınız...
Ben 8 yıldır Renalt kullanıyorm gayet rahat,konforlu, kullanışlı ve şükür şimdiye kadar hiçbir problem çıkarmadı.

ELnino kardeş dikkat et derim.
reno'yu tavsiye eden biri varsa düşmanın olabilir...

Sehribanu kardeş ben reno'nun tutumuna kızıyorum.
özürlü aracı oldugundan satamayacgımı yada ve yerine tekrar araç alamayacgımı biliyor.
resmen 2.sınıf vatandaş muamelesi görüyorum.
Renault'un ayıbıdır bu.....

Babam müthiş bi insan yaw herzaman olmasada bazen fikirlerine katılmam dediklerine uymayı uygulamayı birkez daha öğrendim gördüm,la oğlum aracı süren kullanan sensin aracın garantiside sensin paranmı çok ? gidipte servise garanti bozulmasın diye onca parayı verecen git ustana yaptır yağ hava filitresi yağ filitresi değişecek zor birşey değil zaten arıza olsa garanti dışı kullanım hatası diyecekler demişti sözünü tutup ustama götürüp garantiyi bozdum :)

Aracımı aldım gündüz belli değil ama gece olupta içine oturduğun zaman ön camda yolda gelirken çatlamaması için yapıştırılan bantın izi kalmış ama neyle sildiysem çıkartamadım çıkmıyor arkadaş kafaya taktım lekeyi çıkacak o leke,aldığım yere değil başka bir servise götürdüm aldığım cevap aynen şöyle aldığın yere götür çıkartsınlar niye sen servis değilmisin ? Servisim fakat buradan almamışsın gerekirse oradan camı değiştirsinler.Niye cam değişecekse bile sen servis değilmisin kardeşim değiştir,kem küm çekil kardeşim çekil açıkca konuş lafı ağzında geveleme bana buradan almadın gidip oradan aldın onun için bakamam desene.Aldığım servise gittim aracın 1 gün kalması gerekiyor ne diyon sen ya motormu indireceksin altı üstü ya çıkar diceksin ya değişecek cam diceksin ne diye kalacak araç öyle yaw ver arabamı ne bırakacam kaporta boyada arkadaşım vardı ( ona ağız eymemek için gitmedim ilk başta ama mecbur kalınca ) ona gidip ya böyle diyorlar yaw bırak şunları çekil şöyle deyip pastayla camı sildi leke çıktı :)

Öncelikle arkadaşa geçmiş olsun diyorum. Bence de yasal ne hakkınız varsa kullanın. Evet elektronik şans işidir, araç kullanmadığım (almadığım için) bilmiyorum. Biri alır kullanır sorun olmaz, diğeri aynı markayı alır sorun çıkar. Ama burada gözden kaçırmamamız gereken şey şu: Bu firma acaba sorun çıktığında müşteriyle ilgileniyor mu yoksa kapı duvar mı? Bu firma müşteriyi anlıyor mu yoksa herşeyi müşteriye mi yüklüyor? Sizin anlatıklarınıza göre bu marka müşteri sorunla karşılaştığında kendisi de sorun çıkarıyor. O zaman araç almayı düşünürken bunu da bir yere not etmek lazım.

gönülyarası kardeş;
inan çok haklısın 11 sene ford kullandım 1 sefer olsun bende gitmedim servise.

kederli kardeşim;
dediğin gibi firma aracı satana kadar ilgileniyor.firmaya aracı bakmaya ilk gittiğimde okadar memnun kaldımki ya inanın hoşsohbetler çaylar kahveler havada uçuşuyordu:).
şimdi 2 aydır heryeri arıyorum gün içinde size dönüş yapılacaktır yalanından bıktım.
bu aracı alırken kararsızdım gönlüm hep ALMAN araçlarında idi.
Lakin bir kaç özelliğine aldanıp nihayetinde karar verdik.PİŞMAN olduk.

Sen onu bunu bırak kendi imkanlarınla aracını yaptır binmene bak,olmuş bir hata yada şansınız iyi gitmemiş kafanıza takıp aracınızdan soğumayın.İlk aracım wv bora idi alırken baban kafasına göre gitti aldı yiğenleri kaporta boyacı olduğu halde göstermedi aracı aldım babam arabayı gösterdi arabanın değişmeyen yeri yoktu uyduruktan tüp taktırmış aracın beyni kabul etmiyordu tüpü tüpten kendi kendine benzine geçiyordu,tüpün garantisi olmasına rağmen okadar götürdüm birşey yok denildi lan gavat araba kendi kendine tüpten benzine geçiyor işte nasıl birşey yok cart curt derken araçtan öyle soğudumki benim diyemiyordum arabaya binesim gelmiyor isteksiz biniyordum.En son dayanamadım baktım masraf açacak tüp bana satıp sıfır opel astra aldım.
Sizde kafanıza takıp kendinizi aracınızdan soğutmayın binip keyfinizi sürün,talihsizliğide artık boyun eğeceksiniz.Dua edin motor aksamında sorun yok...

Arkadaşlar ben size bi örnek vereyim madem Renault size sıkıntı çıkartıyor Çorumdaki hemşehrimizin yaptığı gibi yapacaksın :) arabayı işlek bir cadde üzerine çekip hem ön cama hem arka ben bu arabayı yeni aldım şöyle böyle sıkıntıları oldu servise götürdüm şöyle/böyle yaptılar Şahinle değişmek istiyorum diyeceksin :D ondan sonra bu olayı Sosyal paylaşım sitelerinde de yayacaksın bak o servis nasıl geliyor ayağına ondan sonra istediğini alacaksın yaptıracaksın.

şirketden bir arkadaşın başınada gelmiş bu olaylar.oda cama yazı yazıp twettır dan baya bir üzerine gitmiş olayın.en son firmanın avukatı aramış şu şu madde'den dolayı tarafınıza dava acılacak diye.
gerçi korkum yok avukatdan yada firmadan bende aynı şeyleri yapmak için zaman arıyorum.

İyi de senin burda haklı oldugu gösterecek bir durum yokki, neden illa haklıyım gibi davranmaya çalışıyosun ki.
Burda sadece bi ilgisizlik varmış gibi gözüküyor, ben başka bi şey göremedim.
Hata var diyosan şurda vardır, yetkili servis dediğin firma senden neden para almış ?
Yetkili servis tamirde etse değiştirsede para almaz.
Para almışsa yetkili servis değil demekki o.
Yetkili servisin yapmadıgı yerinde garantisi olmaz zaten.
Ama lastik ve ilgisizlik konusunda haklısın, bu konuda insanlar zaman zaman mağdur olabiliyor.

mami kardeş arabanın altına girip 1500 liralık tekerin hemen yanında duran kabloyu ben kesmedim.yedek parçası olmayan bir aracı türkiye pazarına ben sürmedim.3 aylık aracın her yeri dökülüyor ve araca kastımda yokki orasını burasını kırıp kendimi haklı pozisyonuna sokuyum.
adamlar agzına dolamışlar bir DIŞ ETKEN lafı garanti hikaye.

Sen anlamak istemiyosun galiba, biliyorum senin kesmediğini ama sen arabanın bi arızasını servis dışında yaptırır ve aynı yerden arıza tekrarlarsa servis bunu farkederse garanti kapsamında tamir etmez yada değiştirmez. Misal bilgisayarınız bozuldu siz vidaları söküp tamire çalıştınız ama yapamadınız. Servise götürdünüz, sizce servis bunu yaparmı? Tabili yapmaz, garanti dışı der yollar , istersen parayla yaparım der. Lastik konusunda bayinin acziyetini gösterir ama sizinde illa bayinden almanızı gerektirecek bir durum yok. Gidersiniz bir sürü lastikçiden bi tanesinden seçer alırsınız. Hee, size yardım etmesi gerekirmiydi gerekirdi en azından yol göstermesi gerekirdi. Peki şunu merak ettim, aracınız kaskosu yokmuydu? Bildiğim kadarıyla kaskoların yol yardım olayları var, hiç olmazsa onlardan yardım talep edip bu kadar mağdur olmazdınız. Yanlış anlamayın sizi suçlamıyorum ama sizin bu anlattıklarınız ışıgında pek bi şey kazanacağnızı zannetmiyorum, boşa kendinizi yorarsınız anca. Dökülme vs. de servisin insafına kalmış.

burock;

EDG kötüdür doğru, ama EDG kötüdür DSG iyidir demek yanlış. DSG şuanda en problemli yarı otomatik(robotize) vites sistemidir. Biraz forumları karıştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Zaten bu vitesin garanti süresi müşteri memnuniyeti adına pek çok ülkede 10 seneye çıkarılmaktadır. Bizde ise tamamen Doğuş Oto'nun merhametine bağlı, isterse müşteri memnuniyeti der değiştirir, isterse garantiniz bitmiş der, isterse kullanıcı hatası der. DSG şanzımanlı araçlardan bir süre daha uzak durmakta fayda var. Bunun yanında Doğuş Oto'nun fiyat politikası sebebiyle de bu şanzıman alınmaz. Almanya'da aynı model aynı donanım seviyelerindeki araçların DSG şanzıman fiyat farkı 2000 Euro seviyelerindeyken bizde bu fark 10.000 TL ye ulaşıyor, Doğuş Oto mecburiyetlerden faydalanmasını çok iyi biliyor. Açıkçası ben Doğuş Oto yu zengin edecek kadar zengin değilim, Türkiye'de yaşadığım sürece de Volkwagen'e tek kuruş para kaptırmam.
Fransız araçlarına da dokundurmuşsunuz, nedendir anlamadım. Ben Fransız aracı kullanıyorum, 6.5 senelik araç, sıfır arıza, otomatik vites ve o fransız şanzımanı sizin DSG niz gibi 10.000 km de inmedi 60.000 km dir sorunsuz çalışıyor.
Lütfen insanları "Fransız arabası alınmaz" gibi kulaktan dolma, dayanaksız, fanatikçe söylemlerle yanlış yönlendirmeyin. Varsa bir teknik dayanağınız, buyurun meydan sizin.

mami kardeş aracım son üç ayda sadece yetkili servislere gitti.tamiride servisde yapıldı.renault yetkili servisinin ayıbını ford bayisi kapattı ve beni o zor durumdan kurtardı.
herhangi bir sonuç alırım veya alamam mücadelemi sürdürme niyetindeyim.2 aylık bir uğraşdan sonra yetkili bir kişiden tarafıma gelen bir telefonu bireysel değil toplum olarak kabullenmememiz gerekiyor.bugün bana yarın sana.satarken yağ ile bal sattıkdan sonra saldım çayıra mevlam kayıra....

evet yeni ürün biraz şans işi ama konu renault olunca şans değil bence bende de 2013 model clio 4 1.2 turbo EDC aldım. aldığım güne lanet olsun araba daha 15 aylık 2 defa komple şanzıman, bir defa direksiyon kutusu ve bir defa da viraj denge takozu değişti. İlk arabam olmasına ve büyük hayallerle almış olmama rağmen arabadan soğudum. araç şimdi yine serviste şanzıman değişiyor. renaulta araç değişim talebinde bulundum 20 günde dönüş yaptılar OLUMSUZ. 100000 km garanti verilen araba 19000 km'de 3 defa şanzıman değişti. çözülemeyen bi arızası var ve hala değişimi kabul etmiyorlar bir daha renault mu Allah korusun. FEVZİERYILMAZ kardeşimin fikrini sevdim [FONT=sans-serif]"düşmanınız varsa şiddetle bu aracı tavsiye edebilirsiniz" pankartından bende yapabilirim[/FONT]

Üst Alt