Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doktor Ünsal Domaniç'e skolyoz ameliyatı olan var mı?

papatya34

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Ünsal hocaya çapada skolyoz ameliyat olan varmı..nasıl geçti çapanın ortamı nasıll...ve sağlık sigortanız olduğu halde sizden bi ücret talep edildimii..yada siz bir ücret talep ettinizmi...

ben de skolyoz hastasıyım Baltalimanından geliyorum ameliyat için bana gün verdiler 7 ay sonrasına fakat ben beklemek istemiyorum. çapa'ya gitmek istiyorum şimdi. ünsal hocayı çok iyi diyorlar onun için oraya gitmek istiyorum. yalnız ameliyat kararı alırsak en kısa sürede ameliyat olabilir miyim orda? 7-8 ay beklemek istemiyorum...

ünsal hocaya 8 ay beklersen yine iyi...yada özelde olcan ona yaklaşık 20 bin lirayı gözden çıkarcan...

bugün çapa'dan randevu almaya çalıştım özel muayene için. malesef ünsal hoca özel muayeneye bakmıyormuş. genel muayeneden randevu alsam kendisine ulaşmam mümkün mü acaba? gerekirse özel muayenesine giderim orda muayene olurum; ama çapa'da ameliyat olmak isterim. 20 bin TL yi veremeyeceğime göre bizi ancak çapa paklar:)

malesef ünsal hocanın çapadaki son günleri...ona çapada ameliyat olmanız mümkün değil...

ünsal hoca'ya çapa'da pazartesi günleri ulaşmak mümkünmüş. ne yazıkki randevu alamadım dolu olduğu için:(( cüneyt hoca özel muayeneye bakıyormuş .

Prof. Dr. Ünsal Domaniç' e 120 derece skolyoz ameliyatı olan var mı?

Arkadaşlar;
Ünsal Bey'e Ameliyat olan varsa lütfen ameliyat sürecini ve kaç derece skolyu olduğunu, ameliyattan sonra kaç derece skolyoz kaldığını açıklar mısınız?

Benim 120 derece skolyozum var ve acil ameliyat olmam gerekiyor...

Benim de acil ameliyat olmam gerekiyor 14 senedir bekledim 14 senedir bu rahatsızlığımla yaşadım. Artık düzelmek istiyorum. bir kaç doktora gittim kimisi bana ameliyat önermiyor (yaşım 28) bu yaştan sonra kemiklerin eğilmez dedi. Kimisi de ameliyat olmalısın; çünkü menopoz döneminde derecen artar daha kötü olursun. Bu yüzden ameliyat olmak istiyorum düzelip sağlığıma kavuşmak istiyorum.

eğer ameliyat olacaksanız bu işte en iyi doktorlara gitmelisiniz...25-28 li yaşlarda ameliyat olupta gayet iyi duruma gelenler var...

aLaimisema;

yaşım 23 ama sırtta ağrı çok var. Omirilikteki bir sinir gerilmiş bundan dolayı çok ağrıyor. Yaşımda geçiyor bu arada

ünsal domaniç 10 numara 1987 yılında 9 saatlik bir skolyoz ameliyatı geçirdim beni düzeltti kesinlikle tavsiyemdir... kaliteli bir doktordur hiç korkmadan girin ameliyata başarı oranı yüksek ... bedeninizdeki değişikliğin farkına vardığınızda doğru adrese gittiğinizin farkına varacaksınız...

aLaimisema;

derecem 70 c şeklinde sırt kısımda... Bugün cerrahpaşa'dan geldim ameliyat önermiyorlar bana yaşımdan dolayı kemik gelişimi tamamlandığı için ameliyat riskliymiş ben olmak istiyorum dedim ameliyat yapmıyorlar:(( ömrümün sonuna kadar böyle mi yaşayacam... yaşlandığım zaman kemikler çıtrı çıtır kırılırsa daha mı iyi olur onlar için.

Duslerinprensi;

Bencede 10 numara muayene olmak için çapadan randevu alamadım özel muayenehanesinden aldım randevuyu 3 ağustosta muayene olacağım... inşallah çapa'da ameliyat olurum. Artık hastane hastaen dolanmaktan bıktım. bazı doktorlar ameliyat olamazsın riskli diyorlar bazıları ise ümit veriyorlar. İnsanın kafası karışıyor ne yapacağını bilemez oluyor.

ünsal hocayla görüştüğümüzde haftada 1 gün ameliyat yaptını söledi o da işi olmazsaymış ameliyat için özel hastanede yapıyormuş 17 bin istemişti geçen yıl 45 olarak ölçtüğü dereceyi başka yerde34 olduğu söylendi sadece ton ton bi amca:eek:

2 ay önce ameliyat oldum ameliyatımı üzsal hoca gerçekleştirdi ve hiçbir şikayetim yok cok mutluyum :)
42 dereceyle ameliyat oldum. çapa da değil özel doğan hastanesinde ameliyat oldum. ameliyatım 3.5 saat sürdü ve ardından 3.5 saat yoğun bakım. ameliyattan sonra 3.gün yürümeye basladım. ağrılarım 1-2 hafta içinde yok denecek kadar azaldı çok mutlyum :)

- daha fazla ayrıntı yada sorularınız için özelden msj atabilirsiniz.

öncelikle hepinize geçmiş olsun.papatya34 derecen küçükmüş biran önce iyi bir doktor bul ve ameliyat ol.emin ol derecen artacaktır.duruyor dediklerine inanma çünki ben kendimden biliyorum.doktorum ahmet alanay ameliyat olmamı istiyor.bulunduğu yerin sgk la anlaşmasını bekliyorum.geçsin hemen olucam doktoruma gözü kapalı güveniyorum.ameliyat olursam yüzde 50 düzelicem.

Arkadaşlar Ünsal bey'e bende gittim.Ama Ünsal bey kolay kolay bu ameliyatı riske almıyor sadece hasta çok zor durumda ise alıyor yani ağrısı sizisı çok varsa boy da eğilme varsa yürümede zorlanaırsa.ben 4 sene arayla kontrole gittim Ünsal bey'e ve en son geçen sene gittim emarlarımı inceledi gelecekte herhangi bir problem teşkil etmez ve senin ağrın yok sızın yok belli bile olmuyor gösteriş için mi ameliyat olmak istiyorsun dedi beni fırçaladı.ben de düşündüm taşındım bana hiç bir engeli yok normalden hiç farkım yok,kendimi neden bıçak altına vereyim diye düşündüm vazgeçtim yani.Zaten ünsal bey bana garanti de vermiyormedi.bu ameliyat kolay bir ameliyat değil bütün vücudun açılıyor.

Sağlıklı günler herkese

slm benm annem de skolyoz hastası onunda ameliyat olması lazım ünsal bey ne kadar para istiyor azmi hoca 65 milyara ameliyat olur dedi

Prof. Dr. Ünsal Domaniç'e 2006 yılının temmuz ayında ameliyat oldum. Omuriliğimdeki eğrilme oranı yüzde 40 oranındaydı ve platin takıldı. Ameliyat 5 bucuk saat surdu ve 1 gun yoğun bakım ünitesinde kalıyorsunuz. Ertesi gün odaya çıkarıldıgınızda ise doktor yardımıyla ayağa kaldırılıp yürütülüosunuz. Ameliyattan gayet memnunum. Aradan 4 yıl geçti ve bir problemde olmadı. Yalnız basit bir ameliyat gibi görmemekte fayda vardır ki başlarda çok ağrınız oluyor. Bilinçli olmakta fayda vardır.

mrb arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum..ben 95 yılında geçirdiğim bir trafik kazası sonucu omurgamda kırık oluştu ameliyatım çok iyi geçmediği için kifoz oluştu,ünsal hocaya gittim 90 derece olduğunu söyledi şubat ortası ameliyat için gün aldım doğan hastanesinde olucam inşaallah...Ben ameliyat sonrası ağrı çok oluyormu ve ne kadar sürede geçiyor bunu merak ediyorum ameliyat olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim,normal yaşantıya ne kadar süre sonra başlanıyor hareketlerde bi kısıtlama oluyormu cevaplarsanız çok memnun olurum..

bn vu yl ünsal domaniçe muayeneye gittim 100 derece skolyozn vr dedi ama banakalrsa amaliyt olma dedi iyi olamama rskin vr çk tehlikeli dedi amaliyt eetsemde tam bi düzlme olmaz ama 20 bin liranı alırım dedi...çk güzl herşeyi anlttı ama malesf bnm ki çok riskli oyzden göze alamadı oypmadysa kmse ypmaz:(bnm bütün umutlarm biti

ayşe edis;

çok geçmiş olsun ne gibi bir risk varmış,banada %70 düzelir herhangi bir risk yok dedi %100 düzeltmede yaparız ama o riskli olabilir dedi..Daha önce gittiğim doktorlar beni çok korkutmuştu ama Ünsal hoca baya bi rahatlatıcı konuştu onun için ona güvenip ameliyat olma kararı verdim inşaallah başarılı geçer..

arkadaşlar eşim ameliyat oldu 2 sene önce hacettepede prof ahmet alanay amelıyat ettı 1 gun sonra amelıyattan ayaga kalktı 5 guhn sonrada taburcu ettıler sımdı çok ıyı sukur fakat daha oncesınde turkıyede gıtmedıgım doktor kalmadı bunların ıcınd e unsal domanıcte var unsal bey aynen soyle demıstı:masada kalır falc kalır v.s gıbı can sıkıcı laflar allah razı olsun ahmet beyden çok ıyı bı adam ınsan olarakta su an florance nıghtın gale hastanesınde görev yapıoyor bı onunlada ırtıbata gecmenızı tavsıye eder allahtan acıl sıfalar dılerm

Merhaba Berinay, ben de skolyoz ameliyatı olanlardan biriyim. 47 derece ile oldum, açıkcası ilk bir hafta ağrılarım oldukça fazlaydı ama sık sık ağrı kesicilerle dindirilmeye çalışılmıştı. Ayrıca ameliyattan yaklaşık 3 gün sonra yürünebiliyor (tabi ki birilerinin yardımı ile), en az bir ay kadar da çok dikkatli olmak gerekiyor çarpma , darbe ve düşme gibi hususlarda. Normal yaşantıya geri dönek en fazla 2-3 aydır(tabi bu kişiye, bünyesine göre değişebilir). Hareketlerde kısıtlamaya gelirsek de; ameliyat sonrası eğilmek uzunca bir süre yasak (süresini net hatırlamıyorum) ama onun dısındaki aktiviteleri dikkatli ve yavaş yaptığın sürece ekstra bir kısıtlama yok diyebilirim. Umarım çok başarılı bir ameliyat geçirirsin şubatta, ayrıntılı soruların olursa da , yanıtlayabilirim daha.

arkadaşlar çapa da prof ufuk talu var skolyoz ameliyatlarında çok iyi ve harika bir insan ben geçen yıl ameliyat oldum platin taktı bana çok çok iyiyim şükür ilgilenenlere tavsiye ederim

queennight;

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için,Ünsal hocamı yaptı ameliyatı ve ameliyat kaç saat sürdü..Temennilerin içinde teşekkürler

Rica ederim ne demek, hayır Ünsal Hoca'ya değil, Azmi Hamzaoğlu'na oldum ameliyatı ve 9 saat sürdü. Ama korkulacak birşey değil saatlerin uzun olması; ameliyat esnasında bilinç kapalı olduğu için, asıl önemlisi ameliyat sonrası oluyor:)

Ha bu arada "hiç risk yok" demiş doktor ama skolyoz ameliyatlarında , diğer birçok ameliyatlarda olduğu gibi yaklaşık %2 risk vardır; doktorum ameliyattan önce bunu söylemişti (bu risk kişinin durumuna göre ve derecesine göre elbette değişebilir), hiçbir ameliyat %100 garantili değildir onu o yüzden belirtmek istedim.

ben bahadır

meraba arkadaslar ben 11 sene once çapada amelıyat oldum cok sukur suan hıcbır problemım yok ben skolyozda prof olmus azmi hamzaogluna amelyat oldum...turkıyede ılk bu ısı yapanlardan bırıdır kendısı hepınıze cok gecmıs olsun....

Arkadaşlar; ameliyat olan arkadaşlar detaylı yazarsa daha açıklayıcı olur. Ayrıca başkalarını tavsiyelerine bakmayın çünkü herkesin skolyozu farklı ve derecelerde farklı bu nedenle kendiniz mukayese yapın... Ameliyat olan arkadaşlar da bence yönlendirme yapmasın. Çünkü sebeb olmak çok kötü bir durum. Dr önermek iyi ama çok iyi demek yanlış. Çünkü 60 derece ile ameliyat olan bi hasta iyileşir, ona o dr. iyidir. Ama 120 derece ile ameliyat olacak hasta belki felçli kalacak. Bu şekilde değerlendirin...

Herkese çok geçmiş olsun... Dilerim tüm skolyoz arkadaşlar ameliyatla iyileşir. Ben de dahil...

queennight;

Ben kifoz ameliyatı olucam inşaallah,hiç risk yok derken bazı skolyoz hastalarının felç olma gibi risklerine binaen dedim yoksa her ameliyatın belli ölçüde risklerinin olduğunu söyledi ünsal hoca,birde benim daha önce gittiğim doktorlar gözümü öyle korkuttularki ben böyle ağrılarla yaşamaya razıyım dedim artık..Ama sağolsun Ünsal hoca beni baya rahatlattı onun muayenesi ve ameliyat olmanda bir sakınca,bir risk yok demesi neticesinde ameliyat olmaya karar verdim.birde siz hastanede kaç gün yattınız herkesin kalma süresi aynımı..

Herkesin kalma süresi aynı değil, ben 1 ay kaldım ama çok daha kısa süre kalıp çıkanlar da biliyorum..

Üst Alt