Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dizüstü bilgisayar önerisinde bulunabilir misiniz?

Bende 4 senedir acer 5630 kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım, uyku modunda kapanması leptopun güç ayarlarından düzenleyebilirsiniz, benim leptopta bir ara moda girip kapanıyordu şimdi sorun yok sürekli açık.Birde acerin destek sitesi var bütün güncel programların desteği var buda cok önemli.
güç ayarlarından gerekli ayarlamayı yaptım zaten ama hala 15 dk hiç bir eylemde bulunma ekran açık olduğu uyku moduna girmediği halde çat diye kapanıyor.. Bir Beko birde Acer birdaha semtlerine bile uğramam...

mac abi yavv az evell basima bisey geldii cozemedimm kardesimm bi dumeey bastiii masa ustundekii buutnn gercler silindii ama start yonunden giridgimde hala duuryor ama masa ustune aktaramiyorumm ne yapcamm:(

Başlat /proğramlar/donatılar/sistem araçları/sistem geri yüklemeden önceki bir tarihe yükle çözülür problemin.. başka yoluda vardır ama gelmedi şimdi aklıma...

daha ne olsun makine bir tek ucamıyor:)

Elektronik birazda şans işi :) Hayırlı olsun .

arkadaşlar kullanma klavuzunda usb yeri 3 birde kart okuyucu var diyor ben 2 usb yerini biliyorum şu resimlere bakın kart okuyucu yeri nerde acaba
VATAN COMPUTER - TOSHIBA - L650-11F CORE İ5 430M 2.26GHZ-4GB-500GB-15.6"-1024MB HD5650-CAM-DVD/RW-W7PRE - Notebook

3 usb yerni buldum şimdi kart okuyucu yeri nerde acaba bir yer var ama çok geniş iki tane kart komple içine sığıyor ama okumuyor bence adaptöre ihtiyaç var laptopun sağ tarafında

kamera nın proğramı win7 ile uyumlu olmayabilir o vakit ayar tam tutmuyor..Vistada ayna gibi gösteren kameram şimdi karıncalara film çevirttiriyor:) uğraşma istersen bi ayar yakala öylece kalsın..

dediğin gibi bence çünkü
WEB KAMERASI UYGULAMASI sağ tıklıyorum özellikler uyumluluk bölümünde WİN7 yok

Sağ yan altta görünüyor, fakat kart sd kartmı yoksa adaptörmü kullanmak gerekir.

hayırlı olsun bendede casper nirvana var hiç bi işe yaramıyu bi ekranı yandı bi kerede usb kablusu yandı yani hep sorun sorun daha dört ayı geçmeden bunlar başıma geldi

Sorun su kı yegen :)
Aynı ozellıktekı acer 1000 lıra ıken hp dell v.s. marka kalıtesı baz alıp 1500 1600 lıradır fakat yıne soyluyorum 2.5 yıldır acer kullanıyorum kasası %50 kırık durumda haftanın 7 gunu 7/24 cok calıstı (sureklı torrent yaptım) bence onca parayı aynı ozellıktekını ucuza almak varken ısraf dıyorum.

dedim bir kere alıyorum sağlamı olsun çok kişi toshiba önerdi

ramiz dayı aman edip kardeş:)
sana bu satırları acer aspire 5715Zdenyazıyorum:) dediğim gibi bu modellerde fan yüzünden kapanma fix sorun bana da illallah dedirtti , msn de yazışırsın birden şak diye kapanır sinir olursun açılması içinde soğumasını beklersin sinir katsayın tavan yapar..(arkadaşınında peşinden lan insan bi gidiyorum der böyle gidilirmi sitemlerine de maruz kalırsın soora)...Google amcaya sor istersen:) Birde aldım alalı dvd writer'ında 1 tane dvd izlemek nasip olmadı kendi kendine bozuldu alet...(henüz 1,5 yıllık)

Bir atasözünde şöyle der(herhalde ingilizdi) "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim":)

ben mause kulanıyorum ekran klavyesi kulansam bir zararı varmı

yoo hiç bir zararı olmaz kullanabilirsin..

çok sağol bu arada webcam sorununu hallettim kafamma takılan bişi olursa yazarım

arkadaşlar bugün laptopun üzerine az bişi su döküldü ben hemen ters çevirdim ve kurudu yalnız güç düğmesine bastığımda tek basışta açılmıyor ikinci sefer bastığımda açılıyor acaba bir sorun olurmu

Hemen müdehale ettiysen hiç bir şey olmaz o suyun elektronik devreye girebilmesi için çok tazyikli olması lazım anca plastiklerin arasından geçer çok kolay değildir yani merak etme.. düğme konusunda sanırım bu ikinci sorun, cihaz açılıyorsa problem değil diye yorumlayabilirim..

Tam da aynı konuda fikir isteyecektim. Yalnız şöyle bir durum benimki:

İş yerim bana bir diz üstü bilgisayar alacak. 2000 TL'ye kadar olabilir. 1500 TL civarında birkaç bilgisayar bulmuşlar. Ancak söylenen şu ki Casper dışında bulduğu tüm bilgisayarlar Çin malıymış. O yüzden hangisini alması gerektiği konusunda emin olamıyormuş. Yöneticim benim de araştırabileceğimi ve beğendiklerimi sunabileceğimi söyledi.

Ben aslında Lenovo istiyorum. Öncelikle doğru bir yolda mıyım? :) Önerileri okuduğumda Toshiba'nın önerildiğini gördüm ki pek yanaşmıyorlar Toshiba'ya. Gündemde olan markalar Casper, HP, Sony ve Samsung. Tabii benim isteğimle birlikte Lenovo.

Öncelikle bu markalar içerisinden model önerisinde bulunabilir misiniz?
Bir de Çin malı konusunda nasıl bir savunma yapabilirim, yardımcı olabilir misiniz? :) Çin malı olmayan herhangi bir mal kaldı mı?
Teşekkürler.

toshiba satellite L655D yaklaşık 3 aydır kullanıyorum gayet iyi ısınma problemi hiç olmuyor tavsiye ederim

Hemen bakıyorum. Peki Çin malı konusuna ne diyeceksiniz?

hocam hemen hemen bütün bilgisayarlar çinde üretiliyor yukarıda söylediğim bilgisayar amerikadan geldi ama made in china yazıyor aynı şekilde 2 yıl önce bir dell bilgisayar almıştım oda çinde üretilmişti bence çok takılmayın markası iyi olursa bence nerde üretildiği çok önemli değil

Lenovo Bir IBM Uzantısıdır Sağlam Bir Tercih Olabilir. Asus Tüm Parçalarını Kendi Üretip Kendi Kullanır Adamlar İşi Bilerek Yapıyor Yani. Casper, Markası Hayrettin İsminde Bir Ram Takmıyor Bilgisayara Yada Markası Yusuf Adında Sabit Disk Kullanmıyor Anlatabiliyor muyum Yani Ordan Burdan Toplayarak Üretiyor.. Kurumsallık Açısından Türk Firmasıdır O Kadar.. Ben Sana Marka Öneririm Ama Model Olarak Öneremem Onu Senin Karar Vermen Lazım Çünkü Hangi Amaçla Kullanacağınla İlgili Olduğundan..

Şahsi Önerim : Asus, Dell Veya Lenovo..

Daha önce IBM kullanıyordum. Bu yüzden Lenovo'nun iyi bir tercih olabileceğini düşünüyorum. Asus'u hiç düşünmemiştim.

Çin konusunda da savunmamı mutineer901, sizin söylediğiniz şekilde yapacağım. :) Söylediğiniz Toshiba'ya baktım ama pek birşey anlamadım. :) Listeye koydum. Öneri listemi pazartesi günü vermeyi planlıyorum.

Model öğrenmek istiyorum, çünkü teknoloji konusunda sınıfta kalmış biriyimdir. Ayrıca deneyimlere önem veririm. :cool:O güne kadar aklınıza iş yerinde kullanılabilecek bir bilgisayar marka ve modeli gelirse haberim olsun. Sonuçta Metin 2 oynamayacağım alınacak olan bilgisayarla. :)

Almaman gereken iki markada ben söyeyim Doğa, Acer ve Bekodan uzak dur..

Beko zaten benim bildiğim çamaşır makinesi yapıyor. ;) Laptop da mı çıkarmışlar? Vela havle

hiç bişi olmadı arkadaşlar şu anda hiç bir sorun yok bi sorum olacak benim laptop TOSHİBA yalnız altında MADEİN CIHİNA yazıyor bu nasıl oluyor birde fotoğraf makinem var SONY altında MADEİN CIHİNA yazıyor

Laploplarda sınırlar çok nettir:
1- Macbook Pro alınabiliyorsa, dünyada cennet! :) Alınamıyorsa,
2- Sony Vaio alınabiliyorsa, muhteşem. :) Alınamıyorsa,
3- Ne alırsan al :) Özelliklerini kıyasla önce, sonra fiyatlarını kıyasla, en sonra da kucağına alıp hangisine ısınıyorsan (özellikle klavye açısından) onu al (Mutlaka uluslararası garantisi olsun. Satın alacağın firmanın kendi garantisi bi işe yaramaz).

Elektronik biraz da şans... Bazısı X markadan çok memnunken bazısı nefret edebiliyor...

Macbook Pro mu? Hahahaha şaka yapıyorsun herhalde. :)
İş yerim bana Macbook alsa şimdikinin yarı fiyatına çalışırım ben orda. Verimim falan artar alla. Hihihi

Taktikler süper Bülent'cim. Bugün fiyat kıyaslamak için bir site buldum. Pazartesiye kadar ben de Doğa Pro olcam bu konuda. :) Macbook Pro'ya taş çıkartabilirim. :p

Doğa Fiyata Göremi Alacaksın Laptop'u :D Gerçekten Böyle Yapacaksan Öyle Yapma, Ben Sana Yardım Etmek İsterim Teknik Özellikleriyle İyi Bir Pc Bulmak İçin:)

Üst Alt