Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diskinezi için genetik test yaptıran oldu mu?

ozmuşlu

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
25
s.a arkadaşlar ; benim epilepsi benzeri bir hastalığım var tıpta ki adı diskinezi yani kas hastalığı diye geçiyor basit tabirle.
ama bizede epilepsi ile aynı teşhis ve tedaviyi uyguluyorlar .velhasıl zamanında hastanede doktorun birisi bu hastalığın genetik kalıtsal olduğunu yani ilerde evlenip çocuk sahibi olursam çocuğumun da benim gibi engelli olma durumu söz konusu. ama doktor bunu yüzdelik dilimle berlediklerini genetik testi yaptırmam gerektiğini söyledi. hatta gene başka bir nöroloji doktoru ankara hacettepe de bu testin yapıldığını söyledi yakklaşık 15 sene önce..
şimdi bizde evlenecek çağa gldik böyle bir şeyin olup olmayacağını kesin ve net şekilde kimden nasıl öğreniriz bu genetik testi nasıl birşey yaptıran oldu mu hiç ? her hastane yapar mı bu testi ?
konu hakkınd bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim...

Merhabalar, (şişli etfal istanbul) hastanesi yapıyor. Sadece salı günleri geliyordu dr.

Test için normal kan alır gibi kan alınıyor sonrasında süreç bekleniyor.

İyi günler.

Evlenip çoluk çocuğa karışma gibi bir derdim olmadığı için yaptırmadım yaptırmayı da düşünmem doğal olarak. Kıt kanaat geçiniyoruz zaten bi de evlenip çocuk yaparsak büsbütün şapa otururuz herhalde. :) Bu devirde evlenip çoluk çocuğa karışanlara ya iyi kazanıyordur ya da ailesi destek çıkıyordur. Bende öyle bir şey olmadığı için hiç maceraya girmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Alman

ben senin gibi düşünmüyorum...
bu hayat hep böyle devam edecek sanıyon sen herhalde bunun yaşlılığı var hastalığı var daha 1 hafta önce evde yatıyordum 2 defa acile gittim hastaneye götürecek adam bulamadım. bunun macera aramakla alakası yoktur..

Üst Alt