Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diplejik Serebral Palsi teşhisi öğretmen olarak atanmama engel olur mu?

rivian37

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba. 2021 yılında Diplejik Serebral Palsi nedeniyle Fizyoterapiden %20 engelli oranı aldım. Diğer doktorlar ise oran vermediler. Bu sene yapılan 45 bin öğretmen atamasında atandım ancak sağlık raporu alırken bu Diplejik CP sorun yaratır mı diye korkmaya başladım. %20 oran nedeniyle öğretmen olamaz deme ihtimalleri var mı? Eğer böyle bir durum olursa ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ediyorum.

Not: Engelli raporum kalıcı ve FTR'ci bunu yazmış: SEREBRAL PALSİ TANILI HASTA YÜRÜMEDE GÜÇLÜK ŞİKAYETİ VAR TABLO 4.1 %
20 KISA MESAFE YÜRÜYEBİLİYOR EĞİM,YÜKSELTİ, BASAMAK VE UZUN MESAFEDE ZORLANIYOR.

Son düzenleme:
Öğretmen olarak atandım ama %20 engelliyim.

Merhabalar. 8 Mayıs atamasında tercih dışı olarak Yüksekova'ya atandım. Diplejik Serebral Palsi hastasıyım(%20 engelli raporum var). Sağlık raporu alırken doktor öğretmenlik için bir sorun olmayacağını söyledi evet öğretmenlik için sorun değil daha önce ücretli öğretmenlik yaptım. Beni korkutan oranın kış şartları. CP'den dolayı mı bilmiyorum ama kar ve buz üzerinde yürürken çok zorlanıyorum, hiç adım atamıyorum neredeyse. Doktorum olası düşme durumunda rahatsızlığımın ilerleme ihtimali olduğunu söylemişti. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı? Teşekkür ediyorum.

Merhaba rahatsızlığımız farklı ama ben de sizinle hemen hemen aynı durumdayım raporum yok almayı düşünüyorum ama muhtemelen bana da o civarlarda verirler ben de basamakta, yokuşta zorlanıyorum sol bacağımda kasılma var. Bu yıl kpssden iyi puan aldım atanırim büyük ihtimalle ama endişeliyim siz ücretli yaptığınızı söylemişsiniz zorlanıyor musunuz ne gibi zorlukları oluyor her yeri tercih etmeli miyim sizce dediğiniz gibi buzlu yollarda yürümem çok zor

Üst Alt