Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dernek kurup dergi çıkarmak ve istismarı önlemek istiyorum!?

SADIK_DOST

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar... Ben iç hastalıkları ve ortopedik olarak akülü sandalye kullanan, yetimhanede büyümüş, kimsesiz ve %96 engelli kardeşinizim...

Belirtmek istediğim şu ki; paravan ve bizler adına bir yararı olmayan, ancak bizlerin adını kullanarak kendi ceplerini dolduran, 0.50' ya aldıkları boyama sayfalarnı 5.00'ya sattıran, Şirinevler'deki Anadolu Yardım Elleri Engelliler Derneği, Sefaköydeki Empati 34 dergisi, Avcılar'da, Kadıköy'de ve İstanbul'un bir çok yerini işgal etmiş sözümona dernekleri ifşa etmek, rantlarını parçalamak ve teker teker kapattırmak adına güçlerimizi birleştirerek kapatıncaya kadar mücadele edelim diyorum...

Bizler buna muktediriz... Artık bu sömürüye dur dememiz gerekiyor... Ben sırf bu yüzden geliri tamamen engelli kardeşlerimiz ve engellisi olan ailelerimiz için harcanacak olan, gelir - gider dağılım tablosu oluşturup ben dahil herkesin dernekten ne kadar gelir elde ettiğini gösterecek kadar şeffaf, dürüst, üye ve çalışanlarının tamamının engelli ve engelli yakını olduğu, hatta ve hatta istenilmediği durumda oylama yapılarak dernek başkanı dahil olmak üzere tüm kurulun değiştirilebileceği bir dernek kurmak istiyorum.

Bu yüzden kimsesiz olduğum için desteğinize ihtiyacım var. Derneğimizin en büyük geliri, Tamamen bizim hazırladığımız, Engelli Kardeşlerimizin Ortak Literatür (Kısaca: EKOL) Haber dergisi olacaktır. Çengel ve Kare dahil olmak üzere 12 çeşit bulmaca hazırlayabiliyorum. İşin erbabı engelli dostu aktar bir abiden de şifalı bitkiler hakkında bilgi alırım. Ünlü Bir haber ajansına üye olur, aylık engelli haberlerini toparlar derlerim, faaliyetlerimizi anlatan bilgileri yayınlarım, sizlerin de yayınlanmasını istediklerinizi değerlendiririm. Dolu dolu bir haber dergimiz olur.

Yalnız derneği kurmak için Ofis kira ve depoziti, ofis mobilya ve kırtasiye malzemeleri, ofis için telefon, bilgisayar ve internet gibi teknoloji ürünlerini karşılamak adına masrafları hepimiz ortak karşılamak zorundayız. Bunun için eğer kanunen bir sakıncası yoksa baba oğul, amca yeğen gibi olduğumuz kaymakamımızdan her türlü desteği beklediğimi kendisine izah ederim. Hiçbirşey yapamazsa illâki tanıdıkları vardır, indirim konusunda destek sağlar diye düşünüyorum... Örneğin 100 olan ürünü tenzilatlı 75 liraya alırız gibisinden...

Sonuç olarak her türlü soru, görüş, öneri ve hakaret etmeme şartıyla eleştirilerinizi bekliyor, sizlerin desteği ile böylesi bir derneği kuracağımıza, Türkiye genelinde şubeler açarak bir vakıf olacağımıza yürekten inanıyor, hepinize sevgi, saygı ve hürmetlerimi arz ediyorum...

Neden olmasın... Burda bu konuda bir sürü fikri olan insanlar vardır...

Kardeşim konuyu açan kardeşim özelden numaranı yollarmısın

SADIK_DOST düşüncen faaliyete geçerse gerçekten güzel olur.
Yönetim oluşurken oluşan yönetim bu düşünceni suistimal edebilir,her insan dürüst olmayabiliyor.
Senin düşüncene sahip kişiler olursa emin ol tutar.

sanatçılarla röportajlar yapılabilir,%100 engelli değil %100 insan odaklı bir yayın olursa daha güzel bir satış elde eder.

Engelli sorunları,haberleri olsun elbette,ama dediğim gibi insan odaklı olsun ki farkındalık yaratsın.

Bu güzel dürüst çalışma atılımı için alkışlıyor ve tebrik ediyorum.

webtime

Arkadaşlar, bu işin yönetimi, protokolü yok aslında. Yönetim de, protokol de biziz. Yani çoğunluk, yani demokrasi... Gerçekten engellilere katkı sağlayacak bir şeyler yapmak için canını dişine takmayanlar ana-babamız da olsa dernek içerisinde selamımız sabahımız olmayacak... Derneği kalkındırarak vakıf haline oradan da Ankara TBMM'ne taşıyarak engelli partisi kurarak sadece engellileri düşünen ve engelliler için çalışan bir parti haline getirip, yarınlarımız adına güçlü, sağlam ve kararlı adımlar ile hayatın her anlamında engellilerin de var olduğunu göstermek, bir engellinin normal bir insandan tek farkı Allah'ın takdir ettiği engelli vücut ve zihinden başka bir farkı olmadığını kanıtlamak, gnümüz şartları yüzünden bir köşeye sinmiş, asosyal olmuş tek bir engelli kardeşimiz ağabeyimiz, ablamız, teyzemiz ve amcamız kalmayıncaya kadar devam etmek olacaktır. Gerek ulusal basın ve medya kuruluşları kurarak, gerekse spor ve spor, kültür, sanat, kısaca normal insanlar ne yapıyorsa biz özel ve elit insanlar da aynını yaparak kıyamete kadar sürecek bir akım gerçekleştireceğiz. Bu akımı bizler başlatacağız, torunlarımızın orunları hatta onların da torunlarının torunları diye devam ederek kıyamete kadar sürdüreceğiz...

Zaten dergiyi kafama göre değil, tüm dernek üye ve çalışanlarının ortak kararına göre çıkaracağım... Boşuna mı ismini EKOL olarak düşündüm? Engelli Kardeşlerimizin Ortak Literatürü (birleştir son 4 BÜYÜK HARFİ) olması için...

Teşekkür ediyor, tüm engelli kardeşlerimizden maddi manevi tüm desteklerini bekliyorum...

Empati34

Merhaba. Bu konuyla hala ilgileniyormusunuz empati 34 adi altinda satilan bu dergiyi sattiranlar sefakoy inönü mahallesinde ve sunu cok acik ve net soyluyorum bunlar uyusturucu tacirleridir
Hayvanmis engelliymis bunlar icin hikaye gencleri zehirleyip kanlarini emiyorlar bunlarlagercekten ugrasiyorsaniz bana ulasin.

Üst Alt